Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (spalio 30 – lapkričio 5 dienos)

LFF.lt pristato dar vieną straipsnį su lietuvių atstovaujamų klubų užsienyje pasirodymais praėjusią savaitę.

Spalio 30 diena (pirmadienis)

Rokas Stanulevičius Airijos čempionate nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Cork City“ komanda namuose 0:0 sužaidė su „Shamrock Rovers“.

Graikijos čempionate nesėkmę patyrė Kretos OFI komanda su lietuviškuoju trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis). Kretos ekipa savo aikštėje 0:2 pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ futbolininkams.

Italijos „Serie C“ B grupės rungtynėse susitiko dvi komandos su lietuviais vartininkais. „Perugia“ ekipa, su visas rungtynes žaidusiu Mariumi Adamoniu, savo stadione 2:1 pranoko „Entella“ futbolininkus, kurių gretose Ovidijus Šiaulys liko tarp atsarginių.

Spalio 31 diena (antradienis)

Albanijos čempionate Gytis Paulauskas žaidė nuo 58 minutės, o jo atstovaujama „Egnatia“ ekipa namuose 2:1 pranoko „Kukesi“ futbolininkus.

Kroatijos taurėje į ketvirtfinalį žengė Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Splito klubas išvykoje 2:0 įveikė žemesnės lygos „Jadran LP“ komandą.

Edgaras Utkus Belgijos taurės šešioliktfinalyje žaidė visas rungtynes, tačiau jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose po baudinių serijos (pagrindinis laikas ir pratęsimas – 2:2) nusileido „Waregem“ ir kovą dėl trofėjaus baigė.

Lapkričio 1 diena (trečiadienis)

Turkijos taurės trečio etapo rungtynėse Modestas Vorobjovas žaidė iki pat 90-osios minutės, tačiau jo atstovaujama „Istanbulspor“ komanda namuose po pratęsimo 2:3 pralaimėjo žemesnio diviziono „Kepez Bld.“ ekipai.

Ispanijos taurės pirmame etape lietuvis vartininkas Ernestas Juškevičius liko tarp atsarginių, bet jo atstovaujamas „Linares“ klubas po baudinių serijos (pagrindinis laikas ir pratęsimas – 2:2) nugalėjo UCAM „Murcia“.

Dar vieną laimėjimą Saudo Arabijos antrame divizione iškovojo Džiugo Bartkaus „Al Orubah“ ekipa, kuri šį kartą namuose 1:0 palaužė „Al Qadisiya“.

Italijos „Serie C“ čempionato C grupėje Edgaras Dubickas rungtyniavo nuo 87 minutės, o jo atstovaujama „Catania“ ekipa išvykoje 2:0 įveikė „Brindisi“ futbolininkus.

Tomaas Kalinauskas nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama „Den Bosch“ komanda Nyderlandų taurės rungtynėse namuose po pratęsimo 1:2 pralaimėjo „Excelsior“ klubui ir kovą dėl titulo baigė.

Lapkričio 2 diena (ketvirtadienis)

Ekvadoro čempionate nesėkmę patyrė „Universidad Catolica“, kur vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Kito komanda išvykoje 0:1 nusileido „LDU Quito“ futbolininkams.

Slovėnijos taurės turnyro pirmame etape Justo Lasicko atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ tik per baudinių seriją (pagrindinis laikas ir pratęsimas – 0:0) išvykoje nugalėjo žemesnio diviziono „Grosuplje“ futbolininkus ir pateko į kitą turnyro etapą.

Lenkijos taurės šešioliktfinalyje savo kelią link trofėjaus užbaigė Lodzės LKS su Artemijumi Tutyškinu, kuri namuose 0:2 po pratęsimo nusileido „Rakow“ komandai. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 47 minutę gavo geltoną kortelę ir 58 minutę buvo pakeistas.

Italijos taurės šešioliktfinalyje Gvidas Gineitis žaidė visas rungtynes ir net pasižymėjo rezultatyviu perdavimu, tačiau jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose po pratęsimo 1:2 nusileido „Frosinone“ komandai ir pasirodymą turnyre užbaigė.

Lapkričio 3 diena (penktadienis)

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ miesto derbyje namuose 0:0 sužaidė su Plovdivo „Lokomotiv“.

Rokas Stanulevičius paskutiniame Airijos čempionato ture nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Cork City“ komanda išvykoje 0:4 pralaimėjo „Bohemians“ komandai ir, užėmusi devintą vietą, turės žaisti pereinamąsias rungtynes dėl išlikimo lygoje.

Lapkričio 4 diena (šeštadienis)

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ ekipa namuose 2:4 pralaimėjo „Pendikspor“ futbolininkams.

Titas Milašius antrame Lenkijos divizione žaidė visas rungtynes ir 88 minutę gavo geltoną kortelę, tačiau jo bei trenerio Donato Vencevičiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ komanda išvykoje 0:1 pralaimėjo Gdynės „Arka“ futbolininkams.

Keralos „Blasters“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba lietuvis Karolis Skinkys, Indijos čempionate išvykoje 2:1 pranoko „East Bengal“ futbolininkus.

Šiaurės Airijos pirmenybėse lietuvis Nedas Mačiulaitis žaidė iki 79 minutės, o jo atstovaujama „Carrick Rangers“ išvykoje 3:2 pranoko „Glentoran“ ekipą.

Graikijos čempionate Vykintas Slivka žaidė iki antros pridėtos antro kėlinio minutės, bet jo atstovaujama „Lamia“ komanda namuose dramatiškai paskutinėmis minutėmis 1:2 nusileido Atėnų „Panathinaikos“ ekipai.

Albanijos lygoje Gytis Paulauskas žaidė iki 78 minutės ir padėjo savo atstovaujamai „Egnatia“ komandai išvykoje 1:0 nugalėti „Erzeni“ futbolininkus.

Kroatijos čempionate dar vieną pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Lietuvio komanda savo stadione 1:0 įveikė „Rudes“ vienuolikę.

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas nuo atsarginių suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama „Den Bosch“ komanda savo stadione 1:1 sužaidė su „Jong Utrecht“ futbolininkais.

Trečio Ispanijos diviziono antroje grupėje vartininkas Ernestas Juškevičius liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ komanda savo aikštėje 1:1 išsiskyrė su „Algeciras“ ekipa.

Lapkričio 5 diena (sekmadienis)

Latvijos čempionate Kristupas Keršys žaidė visas rungtynes ir 66 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama Rygos „Metta“ savo aikštėje 1:3 pralaimėjo „Riga FC“ futbolininkams.

Artemijus Tutyškinas Lenkijos aukščiausioje lygoje žaidė iki 73 minutės, o jo atstovaujamas Lodzės LKS klubas išvykoje dramatiškai paskutinėmis mačo sekundėmis 1:2 pralaimėjo Vroclavo „Slask“ vienuolikei.

Edgaras Utkus Belgijos čempionate rungtyniavo iki 65 minutės, tačiau jo atstovaujama „Cercle Brugge“ savo aikštėje 0:3 pralaimėjo Briuselio „Anderlecht“ komandai.

Italijos „Serie C“ B grupės rungtynėse lietuvis vartininkas Ovidijus Šiaulys liko ant suolo, o jo atstovaujama „Entella“ namuose 2:0 nugalėjo „Torres“ komandą.

Kitame šios grupės susitikime Marius Adamonis žaidė visą mačą, bet jo atstovaujama „Perugia“ išvykoje 1:2 turėjo pripažinti „Ancona“ klubo pranašumą.

Italijos „Serie C“ C grupėje Edgaras Dubickas rungtyniavo nuo 71 minutės, bet jo „Catania“ ekipa išvykoje 0:1 pralaimėjo „Potenza“ klubui.

Justas Lasickas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ iškovojo svarbią pergalę, kai Slovėnijos čempionate išvykoje 1:0 pranoko „Celje“ futbolininkus.

Kipro čempionate Fedoras Černychas rungtyniavo iki 66 minutės, o jo atstovaujamas Limasolio AEL klubas namuose 2:1 įveikė „Karmiotissa“ futbolininkus.