Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (vasario 20–26 dienos)

Lietuvos futbolo federacija pristato dar vieną rubriką – nuo šiol kiekvienos savaitės pradžioje bus apžvelgiami užsienyje dirbančių Lietuvos futbolo atstovų savaitės pasirodymai. Pirmoji apžvalga – jūsų dėmesiui žemiau.

Vasario 20 diena (pirmadienis)

Graikijos aukščiausioje lygoje OFI klubas, kurį treniruoja Valdas Dambrauskas, štabe dirba Marius Skinderis ir Justinas Gasiūnas, o analitiku – Jonas Skinderis susirungė su Salonikų „Aris“ ekipa. Namie žaidęs OFI klubas nusileido varžovams 0:3 ir su 34 taškais toliau išlieka šeštoje lentelės vietoje.

Lietuvis Gvidas Gineitis antrą kartą iš eilės pasirodė aikštėje Italijos aukščiausios lygos „Serie A“ rungtynėse. Mažeikiškis aikštėje pasirodė antrą pridėtą antro kėlinio minutę, o jo atstovaujamas „Torino“ klubas namuose 2:2 išsiskyrė su „Cremonese“ ekipa.

Vasario 21 diena (antradienis)

Slovėnijos čempionate į aikštę žengė Domantas Šimkus, o jo atstovaujama „Mura“ ekipa namuose panaikino dviejų įvarčių deficitą ir 2:2 sužaidė su „Tabor Sezana“ komanda. Lietuvis žaidė nuo 76 minutės.

Vasario 22 diena (trečiadienis)

Kitą dieną Slovėnijos čempionate žaidė ir čempionato lyderiai Ljublianos „Olimpija“ komanda su Justu Lasicku, išbandžiusi jėgas su turnyro autsaideriais ND „Gorica“. Sostinės ekipa pirma praleido įvartį ir mačo pabaigoje leido varžovams priartėti, tačiau iškovojo pergalę 4:3 ir dar labiau įtvirtino savo persvarą lentelės viršuje. J. Lasickas į aikštę žengė 60 minutę.

Vasario 23 diena (ketvirtadienis)

Draugiškas rungtynes žaidė du Kazachstano klubai su lietuviais sudėtyje. „Aktobe“ komanda su Artūru Žulpa stovykloje Turkijoje 2:0 pranoko „Enisej“ komandą, o „Atyrau“ futbolininkai su Domantu Antanavičiumi 0:0 išsiskyrė su Tulos „Arsenal“. Čia D. Antanavičius pradėjo mačą startinėje sudėtyje.

Romos „Lazio“, kuriai priklauso Marius Adamonis, atsakomosiose UEFA konferencijų lygos šešioliktfinalyje išvykoje 0:0 sužaidė su Klužo komanda iš Rumunijos, tačiau pirmame mače iškovota pergalė 1:0 jiems garantavo patekimą į kitą varžybų etapą. Lietuvis šiam mačui registruotas nebuvo.

Vasario 24 diena (penktadienis)

Ekvadoro ekipa „Universidad Catolica“, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis, „Copa Libertadores“ atrankos varžybose namuose 0:0 sužaidė su „Millonarios“ futbolininkais iš Koolumbijos. Atsakomasis mačas laukia kitą savaitę.

Albanijos aukščiausioje lygoje „Egnatia“ ekipa su puolėju Gyčiu Paulausku išvykoje 3:2 nugalėjo „Bylis“ komandą. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir 35 minutę prieš save išvydo geltoną kortelę.

Lenkijos trečioje lygoje „Garbarnia“ 0:3 išvykoje pralaimėjo „Pogon Siedlce“ ekipai. Mačą startinėje sudėtyje „Garbarnia“ ekipoje pradėjęs Donatas Nakrošius buvo savo komandos kapitonas.

Graikijos aukščiausioje lygoje tašką iškovojo „Lamia“ klubas su Vykintu Slivka. Lietuvio komanda išvykoje ilgą laiką pirmavo, tačiau 85-ąją minutę praleido įvartį ir 1:1 išsiskyrė su „Volos“ futbolininkais. Saugas iš Lietuvos aikštėje pasirodė 66 minutę.

Rumunijos čempionate dar vieną pergalę iškovojo lygos lyderiai Konstantos „Farul“, kuriai atstovauja Rolandas Baravykas. „Farul“ klubas išvykoje 1:0 pranoko buvusią R. Baravyko komandą Arado UTA. Gynėjas iš Lietuvos rungtynėms buvo registruotas, tačiau nuo atsarginių suolo nepakilo.

Vasario 25 diena (šeštadienis)

Puikiai Rumunijos antroje lygoje prisistatė pirmas savo rungtynes žaidęs Ignas Kružikas. Jis su „Csikszereda“ ekipos marškinėliais dvikovą namuose su „Progresul 1944“ komanda pradėjo startinėje sudėtyje ir 14 minutę pasižymėjo įvarčiu, išvedusiu jo komandą į priekį. Visgi persvaros komanda neišlaikė ir mačas, varžovams rezultatą išlyginus jau per pridėtą antro kėlinio laiką, baigėsi lygiosiomis 2:2.

Sezonui besiruošiantis ir Turkijoje stovyklaujantis Rygos RFS klubas draugiškose rungtynėse 1:1 sužaidė su „Sandnes“ ekipa iš Norvegijos. Neseniai po traumos į rikiuotę grįžęs lietuvis Karolis Uzėla mačą pradėjo startinėje Rygos ekipos sudėtyje.

Draugiškose rungtynėse „Liepaja“ komanda iš Latvijos, kuriai atstovauja Ernestas Stočkūnas, namuose 4:0 sutriuškino Gargždų „Bangą“.

Slovėnijos čempionate dar vieną mačą sužaidė „Mura“ ekipa su Domantu Šimkumi. Ji išvykoje be įvarčių 0:0 išsiskyrė su „Bravo“ komanda, šiaulietis aikštėje pasirodė 63-ąją minutę.

Trečioje Vokietijos lygoje „Osnabruck“ ekipa, kuriai priklauso Benas Šatkus, 4:1 namuose sutriuškino „Wehen“ futbolininkus. Lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Ketvirtoje Vokietijos lygoje „Wiedenbruck“ komanda su puolėju Manfredu Ruzgiu išvykoje be įvarčių sužaidė su „Bocholt“ komandą. M. Ruzgis šiam mačui registruotas nebuvo.

Izraelio čempionate nesėkmę patyrė Emilijaus Zubo atstovaujamas Tel Avivo „Hapoel“ klubas, namuose neišlaikęs persvaros ir 1:2 neprilygęs „Ashdod“ komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir įvarčius praleido 47 bei 86 minutėmis.

Antroje Italijos lygoje „Ternana“ komanda su Titu Krapiku namuose 1:2 nusileido „Cittadella“ komandai. Vartininkas iš Lietuvos savo komandoje liko tarp atsarginių.

Draugiškose rungtynėse Rygos „Metta“ su lietuviu puolėju Kristupu Keršiu išvykoje 1:3 nusileido Vilniaus „Riteriams“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje komandos sudėtyje.

Italijos „Serie C“ C grupės čempionate Linas Mėgelaitis su „Viterbese“ komanda namuose 1:1 sužaidė su „Picerno“. Vidurio saugas iš Lietuvos sužaidė visas 90 minučių.

Antroje Lenkijos lygoje svarbią pergalę išplėšė „Podbeskidzie“, kuriai atstovauja Titas Milašius. Jo komanda namuose paskutinėmis dvikovos minutėmis 1:0 nugalėjo „Tychy“ komandą. Lietuvis aikštėje pasirodė 73 minutę ir rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie pergalingu tapusio komandos įvarčio.

Kipro aukščiausioje lygoje dar vieną tašką į savo sąskaitą pridėjo Limasolio AEL ekipa su Fedoru Černychu. Ji išvykoje 1:1 išsiskyrė su Famagustos „Anorthosis“ futbolininkais, o Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė visas rungtynes.

Šiaurės Airijos lygoje nesėkmę patyrė „Carrick Rangers“ su lietuviu Nedu Mačiulaičiu. Ji namuose 2:3 turėjo pripažinti „Larne“ ekipos pranašumą, o įvarčiai į visas rungtynes žaidusio lietuvio vartus krito 61, 75 ir 79 minutėmis.

Svarbią pergalę Izraelio pirmenybėse įsirašė „Kiryat Shmona“ ekipa su Džiugu Bartkumi. Lietuvis vartininkas žaidė visas rungtynes, o jo komanda svečių aikštėje 3:1 pranoko „Sakhnin“ futbolininkus. Dž. Bartkus vienintelį savo įvartį praleido 44 minutę.

Ilgalaikę traumą besigydantis Edgaras Utkus ir toliau tik iš šono stebi, kaip sekasi jo atstovaujamai „Cercle Brugge“ komandai. Šįkart Briugės miesto futbolininkai išvykoje 2:2 sužaidė su „Eupen“ ekipa.

Rumunijos aukščiausioje lygoje nesėkmę patyrė Modesto Vorobjovo atstovaujamas „Chindia“ klubas, išvykoje 0:2 nusileidęs Bukarešto „Rapid“. Lietuvos rinktinės saugas mačą pradėjo startinėje sudėtyje, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje, komandos draugui gavus raudoną kortelę, trenerio sprendimu taktiniais sumetimais buvo pakeistas ir aikštę paliko 43 minutę.

Antrame Lenkijos divizione solidžią pergalę iškovojo Lodzės LKS komanda, kuriai atstovauja Artemijus Tutyškinas. Lodzės klubas namuose rezultatyviose rungtynėse 5:2 nugalėjo Gloguvo „Chrobry“. Lietuvis dvikovai registruotas nebuvo.

Dar vieną pergalę iškovojo ir toliau prie Slovėnijos čempionų titulo artėja čempionato lyderiai Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku. Sostinės komanda išvykoje 1:0 pranoko „Koper“ futbolininkus ir toliau diktuoja sąlygas čempionate. J. Lasickas mačui registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Vasario 26 (sekmadienis)

Trečios Ispanijos lygos pirmoje grupėje „Linares“ klubas su vartininku Ernestu Juškevičiumi namuose 1:1 sužaidė su „Ferrol“ futbolininkais. Lietuvis gynė savo komandos vartus visas rungtynes, o įvartį praleido 81 minutę.

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas sužaidė visas 90 minučių, o jo atstovaujamas „Den Bosch“ klubas namuose be įvarčių 0:0 išsiskyrė su „Den Haag“ ekipa.

Kroatijos lygoje Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius, išvykoje 0:4 pralaimėjo lygos lyderiams Zagrebo „Dinamo“.

Graikijos čempionate toliau sėkmingai žygiuoja Kretos OFI komanda, kuriai diriguoja vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas su asistentais Mariumi Skinderiu, vartininkų treneriu Justinu Gasiūnu bei analitiku Jonu Skinderiu. Kretos klubas išvykoje 2:0 pranoko „Ionikos“ futbolininkus.

Indijos čempionate Keralos „Blasters“ komanda su sporto direktoriumi Karoliu Skinkiu namuose 0:1 pralaimėjo „Hyderabad“ futbolininkams.

„Serie C“ A grupės pirmenybėse Veronos „Virtus“ ekipa su vartininku Ovidijumi Šiauliu namuose 2:0 nugalėjo „Pro Patria“ ekipą. Lietuvis šį kartą buvo paliktas ant atsarginių suolo.

Izraelio čempionate Arvydo Novikovo atstovaujamas Haifos „Hapoel“ klubas išvykoje 2:2 sužaidė su Jeruzalės „Hapoel“. Lietuvis mačą pradėjo ant atsarginių suolo, į kovą mestas buvo 29 minutę, tačiau 84 minutę buvo pakeistas.

Ekvadoro pirmenybes pradėjo „Universidad Catolica“ komanda su vartininkų treneriu iš Lietuvos Mantu Tamulioniu. Komanda pirmame čempionato mače išvykoje skaudžiai 1:4 nusileido „Tecnico“ ekipai.