Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (vasario 27 – kovo 5 dienos)

Lietuvos futbolo atstovai praėjusią savaitę ir toliau dalyvavo užsienio pirmenybėse. Jūsų dėmesiui – jų pasirodymų apžvalga.

Vasario 27 diena (pirmadienis)

Vokietijos trečio diviziono klubas „Osnabruck“ paskelbė, jog lietuvis Benas Šatkus bent iki vasaros nuomos pagrindais grįžta į mūsų šalį ir atstovaus gimtojo miesto Gargždų „Bangos“ komandai.

Italijos „Serie C“ A grupės pirmenybėse Edgaro Dubicko atstovaujamas „Pordenone“ klubas išvykoje 1:1 sužaidė su „FeralpiSalo“ futbolininkais. Lietuvis rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir 89 minutę buvo pakeistas.

Italijos aukščiausios lygos čempionate Romos „Lazio“, kuriai priklauso vartininkas Marius Adamonis, namuose 1:0 pranoko Genujos „Sampdoria“. Vartų sargas iš Lietuvos liko tarp atsarginių.

Vasario 28 diena (antradienis)

Albanijos taurės ketvirfinalyje „Egnatia“ ekipa su Gyčiu Paulausku pirmose rungtynėse namuose 0:0 sužaidė su „Laci“ futbolininkais. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir rungtyniavo iki 73 minutės. Antrasis komandų mačas numatomas kovo 15 dieną.

Rumunijos čempionate antradienį į aikštę žengė dvi komandos su lietuviais futbolininkais. „Chindia“ ekipa, kuriai priklauso Modestas Vorobjovas, namuose 0:0 sužaidė su Krajovos „Universitatea“ komanda, o Rolando Baravyko atstovaujama čempionato lyderė Konstantos „Farul“ ekipa taip pat namuose 2:0 pranoko „Sepsi“ ekipą. Tiesa, abu Lietuvos rinktinės futbolininkai savo klubų sudėtyse rungtynėms registruoti nebuvo.

Antroje Italijos lygoje „Ternana“ komanda su Titu Krapiku išvykoje 0:0 išsiskyrė su „Palermo“, lietuvis liko tarp atsarginių.

„Torino“ ekipa, kuriai priklauso Gvidas Gineitis, miesto derbyje išvykoje 2:4 nusileido Turino „Juventus“ futbolininkams. Mažeikiškis mačui registruotas buvo, tačiau liko tarp atsarginių.

Kovo 1 diena (trečiadienis)

Kroatijos taurės ketvirtfinalyje titulą ginanti Splito „Hajduk“ ekipa, kurioje sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius, išvykoje 2:1 pranoko „Osijek“ ekipą ir prasimušė į turnyro pusfinalį.

Kovo 2 diena (ketvirtadienis)

Limasolio AEL ekipa su Fedoru Černychu pateko į Kipro taurės pusfinalio etapą. Antrosiose ketvirtfinalio etapo rungtynėse lietuvio ekipa išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Nea Salamis“ futbolininkais, o kadangi pirmame mače buvo iškovota pergalė 1:0 – lygiųjų pakako patekimui į turnyro pusfinalį. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 72 minutę buvo pakeistas.

Kovo 3 diena (penktadienis)

Savo pasirodyma „Copa Libertadores“ turnyro atrankoje baigė Ekvadoro ekipa „Universidad Catolica“, kur vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Ekvadoro komanda atsakomosiose antrojo atrankos rungtynėse išvykoje 1:2 nusileido Kolumbijos čempionams „Millonarios“ klubui, o kadangi pirmoji dvikova prieš savaitę baigėsi 0:0, į kitą etapą žengė būtent Kolumbijos ekipa.

Draugiškose rungtynėse Rygos „Metta“ su Kristupu Keršiu nugalėjo kitą Latvijos komandą „Skanstes“. Lietuvis nerungtyniavo.

Indijos čempionato atkrintamosiose ketvirtfinalio etape savo kelią baigė Keralos „Blasters“, kur sporto direktoriumi dirba Karolis Skinkys. Keralos komanda išvykoje po pratęsimo 0:1 nusileido „Bengaluru“ ekipai. Keralos komanda, protestuodama prieš teisėjo sprendimą įskaityti varžovų įmuštą kontraversišką įvartį baudos smūgiu, anksčiau laiko paliko aikštę ir patraukė į rūbinę.

Rumunijos antroje lygoje Igno Kružiko atstovaujama „Csikszereda“ išvykoje taip pat 0:1 pralaimėjo „Otelul“ komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Lenkijos pirmenybėse Mieleco „Stal“, kuriai priklauso Dominykas Barauskas, namuose 0:2 pralaimėjo Glivicų „Piast“ komandai. Po traumos atsistatantis lietuvis nerungtyniavo.

Netikėtą nesėkmę Rumunijos aukščiausioje lygoje patyrė lyderiai Konstantos „Farul“ su Rolandu Baravyku. Jie išvykoje 0:2 buvo priversti pripažinti Klužo „Universitatea“ pranašumą. Krašto gynėjas iš Lietuvos dvikovai registruotas nebuvo.

Itin skaudų pralaimėjimą antroje Nyderlandų lygoje išgyveno „Den Bosch“ su Tomu Kalinausku. Jie išvykoje net 0:13 nusileido lygos lyderiams „Zwolle“. Krašto saugas iš Lietuvos žaidė nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Lenkijos antrame divizione pralaimėjo ir Lodzės LKS su Artemijumi Tutyškinu. Komanda išvykoje 0:1 pralaimėjo „Puszcza“ ekipai. A. Tutyškinas savo komandos sudėtyje registruotas nebuvo.

Italijos lygoje Romos „Lazio“ išvykoje 1:0 patiesė lygos lyderius „Napoli“. Sostinės komandos vartininkas Marius Adamonis dvikovą stebėjo nuo atsarginių suolo.

Kovo 4 diena (šeštadienis)

Startavo Kazachstano pirmenybės, o jose debiutavo Vilius Armanavičius, persikėlęs į „Kaspij“ komandą. Visgi jo klubas sezono atidaryme išvykoje 1:3 nusileido „Ordabasy“ ir patyrė nesėkmę. V. Armanavičius mačą pradėjo ant suolo ir į aikštę buvo mestas 56 minutę.

Tuo tarpu pergalingai Kazachstano čempionatą pradėjo „Aktobe“ su Artūru Žulpa. Jie išvykoje 1:0 nugalėjo „Zhetysu“ futbolininkus. Lietuvis liko tarp atsarginių.

Izraelio pirmenybėse tašką iškovojo „Kiryat Shmona“ su vartininku Džiugu Bartkumi. Ji namuose 2:2 sužaidė su „Netanya“ futbolininkais, lietuvis rungtyniavo visą mačą.

Lygiosiomis trečioje Lenkijos lygoje sužaidė ir Donato Nakrošiaus atstovaujama „Garbarnia“, namuose 1:1 išsiskyrusi su „Stomil“. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir buvo komandos kapitonas.

Trečiojo Italijos diviziono C grupėje pralaimėjimą patyrė „Viterbese“ su Linu Mėgelaičiu, išvykoje 0:2 pralaimėjusi „Foggia“. Saugas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Anglijos antrame divizione „Huddersfield Town“ klubas, kuriame analitiku dirba lietuvis Linas Treigys, namuose 0:4 neprilygo „Coventry“ ekipai.

Šiaurės Airijos lygoje „Carrick Rangers“ su Nedu Mačiulaičiu išvykoje 3:1 pranoko „Portadown“ futbolininkus. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, įmušė du įvarčius ir 89 minutę buvo pakeistas.

Belgijos čempionate pergalę iškovojo „Cercle Brugge“, kuriai priklauso Edgaras Utkus. Briugės klubas namuose 3:1 nugalėjo „Seraing“. Po traumos reabilitaciją tęsiantis gynėjas iš Lietuvos mačui registruotas dar nebuvo.

Slovėnijos čempionate pergalę įsirašė čempionato lyderiai Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku. Sostinės ekipa namuose 1:0 nugalėjo „Radomlje“. Lietuvis mačui registruotas buvo, bet nuo suolo nepakilo.

Kovo 5 diena (sekmadienis)

Lygiosiomis Kazachstano pirmenybes pradėjo „Atyrau“ klubas su Domantu Antanavičiumi, išvykoje 2:2 sužaidęs su Almatos „Kairat“. Mačą ant suolo pradėjęs lietuvis aikštėje pasirodė 78 minutę.

Modesto Vorobjovo atstovaujamas „Chindia“ klubas Rumunijos čempionate išvykoje 0:2 pralaimėjo „Mioveni“ futbolininkams. Lietuvis dvikovai registruotas nebuvo.

Ispanijos trečios lygos 1 grupėje „Linares“ ekipa su vartininku Ernestu Juškevičiumi išvykoje 0:2 neprilygo „Ceuta“ futbolininkams. Vartų sargas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Albanijos pirmenybėse „Egnatia“ komanda, kuriai priklauso Gytis Paulauskas, namuose 4:1 susitvarkė su „Kastrioti“. Puolėjas iš Lietuvos registruotas mačui nebuvo.

Kroatijos čempionato Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius, namuose 3:4 pralaimėjo Zagrebo „Lokomotiva“ ekipai.

Antroje Italijos lygoje „Ternana“ komanda su Titu Krapiku namuose 2:2 sužaidė su „Benevento“. Lietuvis liko tarp atsarginių.

Slovėnijos pirmenybėse pergalę iškovojo Domanto Šimkaus atstovaujama „Mura“ komanda, namuose 2:1 pranokusi „Maribor“. Saugas iš Lietuvos registruotas mačui buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Graikijos aukščiausioje lygoje įvarčiu pasižymėjo Vykintas Slivka, o jo atstovaujamas „Lamia“ klubas namuose 2:1 nugalėjo Salonikų „Aris“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, įvartį įmušė 15 minutę, 81 minutę buvo įspėtas geltona kortele, o jau po minutės – pakeistas.

Italijos „Serie C“ A grupės čempionate Veronos „Virtus“ su Ovidijumi Šiauliu be įvarčių 0:0 išsiskyrė su „Arzignano“. Lietuvis liko ant suolo.

Kitose tos pačios lygos rungtynėse Edgaro Dubicko atstovaujama „Pordenone“ namuose 1:1 sužaidė su „Pergolettese“ futbolininkais. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Antroje Lenkijos lygoje Tito Milašiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ išvykoje 0:1 nusileido „Skra“ ekipai. T. Milašius aikštėje pasirodė 80-ąją minutę.

Graikijos čempionate Kretos OFI, kurią treniruoja Valdas Dambrauskas, o štabe taip pat dirba Justinas Gasiūnas, Marius Skinderis ir Jonas Skinderis, namuose 0:3 pralaimėjo Atėnų AEK futbolininkams.

Izraelio lygoje pergalę iškovojo Tel Avivo „Hapoel“ su Emilijumi Zubu. Klubas išvykoje 3:1 pranoko Jeruzalės „Beitar“, lietuvis žaidė visą mačą.

Ekvadoro lygoje pergalę iškovojo „Universidad Catolica“, kur vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Jo komanda namuose 3:0 įveikė „Guayaquil City“ komandą.