Lietuvos futbolo atstovų pasirodymai užsienyje (kovo 13–19 dienos)

Pastarąją savaitę, kuri buvo paskutinė prieš rinktinių pertrauką, Lietuvos futbolo atstovai ir toliau varžėsi užsienio pirmenybėse.

Kovo 13 diena (pirmadienis)

Rumunijos lygoje Modesto Vorobjovo „Chindia“ namuose 1:1 sužaidė su „Voluntari“ ekipa. Lietuvis mačui dėl traumos dar registruotas nebuvo.

Kipro pirmenybėse nesėkmę patyrė Fedoro Černycho atstovaujama Limasolio AEL, kuri savo aikštėje 0:1 nusileido Nikosijos „Olympiakos“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Izraelio čempionate apmaudų pralaimėjimą turėjo pripažinti Emilijaus Zubo Tel Avivo „Hapoel“, kuri savo aikštėje irgi 0:1 pralaimėjo Haifos „Maccabi“. Panevėžietis žaidė visą mačą ir vienintelį mačo įvartį praleido 69-ąją minutę.

Kovo 14 diena (antradienis)

Kazachstano lygoje nesėkmę patyrė Viliaus Armanavičiaus atstovaujama „Kaspij“ ekipa, kuri išvykoje 1:3 nusileido Almatos „Kairat“. Lietuvis mačą pradėjo ant suolo ir į kovą buvo mestas 90-ąją minutę.

Kitose šios lygos rungtynėse solidžią pergalę iškovojo „Aktobe“ komanda, kuriai atstovauja Artūras Žulpa. Jo klubas išvykoje 4:1 sutriuškino „Astana“. Lietuvis aikštėje pasirodė 62-ąją minutę.

Kovo 15 diena (trečiadienis)

Kazachstano pirmenybėse pergalę iškovojo Domanto Antanavičiaus atstovaujama „Atyrau“ komanda, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo„Maqtaaral“ futbolininkus. Lietuvis mačą pradėjo atsargoje, o į kovą buvo mestas iškart po pertraukos.

Į Albanijos taurės pusfinalį žengė Gyčio Paulausko atstovaujama „Egnatia“ ekipa, kuri antrame ketvirtfinalio mače išvykoje 3:0 sutriuškino „Laci“. Pirmasis mačas baigėsi lygiosiomis 0:0. Antrąją dvikovą lietuvis pradėjo startinėje komandos sudėtyje ir 69 minutę buvo pakeistas.

„Serie C“ C grupėje tašką iškovojo „Viterbese“ su Linu Mėgelaičiu, savo aikštėje 0:0 sužaidusi su „Taranto“ ekipa. Saugas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes ir 43 minutę buvo nubaustas geltona kortele.

Slovėnijos lygoje pergalę iškovojo link čempionų titulo žengianti Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku. Sostinės ekipa išvykoje 1:0 nugalėjo „Celje“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 45 minutę gavo geltoną kortelę ir 58 minutę buvo pakeistas.

„Serie C“ A grupėje įvarčiu prie komandos pergalės prisidėjo Edgaras Dubickas. Jo atstovaujama „Pordenone“ namuose 2:1 nugalėjo „Piacenza“ ekipą. E. Dubickas mačą pradėjo starte, 69 minutę įmušė, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingu tapusį savo komandos įvartį ir per pridėtą antro kėlinio laiką buvo pakeistas.

Toje pačioje lygoje žaidė ir Veronos „Virtus“, kuriai atstovauja Ovidijus Šiaulys. Veronos komanda išvykoje 2:0 pranoko „Vicenza“ futbolininkus, visgi vartų sargas iš Lietuvos mačui registruotas nebuvo.

Antrame Anglijos divizione tašką iškovojo „Huddersfield“ komanda su analitiku Linu Treigiu. Ji namuose 1:1 sužaidė su „Norwich“ komanda.

Kovo 16 diena (ketvirtadienis)

Slovėnijos lygoje nesėkmę patyrė Domanto Šimkaus atstovaujama „Mura“ komanda, kuri namuose 1:2 pralaimėjo „Koper“ futbolininkams. Lietuvis mačui registruotas buvo, tačiau liko ant suolo.

Pasirodymą tarptautinėje arenoje baigė Mariaus Adamonio atstovaujamas Romos „Lazio“ klubas. Jis atsakomosiose Europos Konferencijų lygos aštuntfinalio mače išvykoje 1:2 pralaimėjo Alkmaro AZ ekipai ir serijoje varžovams nusileido bendru rezultatu 2:4. Lietuvis šiam mačui registruotas nebuvo.

Kovo 17 diena (penktadienis)

Antrame Nyderlandų divizione svarbią pergalę iškovojo Tomo Kalinausko atstovaujama „Den Bosch“ komanda, kuri namuose 3:1 nugalėjo „Dordrecht“ vienuolikę. Lietuvis mačą pradėjo startinėje komandos sudėtyje ir rungtyniavo iki 83 minutės, kuomet buvo pakeistas.

Tašką Belgijos čempionate į savo sąskaitą pridėjo „Cercle Brugge“, kurios sudėtyje dar nėra po traumos sveikstančio Edgaro Utkaus. Briugės klubas namuose 1:1 išsiskyrė su „Genk“

Kovo 18 diena (šeštadienis)

Rumunijos antrojoje lygoje įvarčiu pasižymėjo Ignas Kružikas, o jo atstovaujama „Csikszereda“ ekipa namuose 2:0 pranoko „CSM Slatina“. Lietuvis mačą pradėjo ant atsarginių suolo, į aikštę žengė 82 minutę ir jau po poros minučių pelnė antrąjį komandos įvartį, taip įtvirtindamas pergalę.

Latvijos čempionate nesėkmę patyrė Rygos „Metta“, kuriai atstovauja Kristupas Keršys. Sostinės ekipa namuose 0:2 pralaimėjo „Auda“ vienuolikei, lietuvis žaidė visas rungtynes.

Kitose Latvijos pirmenybių rungtynėse lygiosiomis Rygos derbyje sužaidė Karolio Uzėlos atstovaujamas RFS klubas. Jis išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Riga“ FC. Lietuvis mačui registruotas buvo, tačiau liko ant atsarginių suolo.

Lenkijos pirmenybėse tašką iškovojo Dominyko Barausko atstovaujama Mieleco „Stal“ ekipa, išvykoje 1:1 sužaidusi su Vroclavo „Slask“. Po sunkios traumos reabilitaciją tęsiantis krašto gynėjas iš Lietuvos registruotas mačui dar nebuvo.

Rumunijos pirmenybėse į aikštę po traumos grįžo Modestas Vorobjovas. Lietuvis į aikštę žengė iškart po pertraukos, tačiau jo atstovaujamas „Chindia“ klubas išvykoje po 90 minutę praleisto įvarčio 0:1 pralaimėjo „Botosani“.

Ketvirtoje Vokietijos lygoje pergalę iškovojo „Wiedenbruck“ su lietuviu Manfredu Ruzgiu. Jo klubas namuose 3:2 įveikė „Straelen“ ekipą. Lietuvis žaidė visą mačą ir prie komandos pergalės prisidėjo dviem rezultatyviais perdavimais.

Trečiajame Lenkijos divizione pralaimėjimą patyrė „Garbarnia“ klubas, kuriam atstovauja Donatas Nakrošius. Jis namuose 2:3 nusileido Pruškuvo futbolininkams. Lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Anglijos antrame divizione svarbią pergalę kovoje dėl išlikimo iškovojo „Huddersfield“ klubas su analitiku iš Lietuvos Linu Treigiu. Klubas išvykoje 1:0 pranoko „Millwall“.

Šiaurės Airijos lygoje skaudų pralaimėjimą lietuvio Nedo Mačiulaičio atstovaujamas „Carrick Rangers“. Komanda namuose net 0:4 pralaimėjo „Glentoran“ futbolininkams. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 68 minutę buvo pakeistas.

Trečiojo Ispanijos diviziono pirmoje grupėje pralaimėjo ir vartininko Ernesto Juškevičiaus atstovaujama „Linares“ komanda, išvykoje 1:3 nusileidusi „Pontevedra“ ekipai. Šįkart lietuvis liko ant atsarginių suolo.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje tašką iškovojo Kretos OFI su lietuviškuoju trenerių štabu, kuriame dirba Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis. Kretos komanda namuose 1:1 sužaidė su „Levadiakos“.

Tuo tarpu toje pačioje Graikijos čempionato išlikimo grupėje pergalę iškovojo Vykinto Slivkos „Lamia“, namuose 2:0 nugalėjusi „Giannina“ ekipą. V. Slivka dvikovą pradėjo ant suolo, o į aikštę buvo mestas 65 minutę.

Antroje Lenkijos lygoje lygiosiomis sužaidė Tito Milašiaus „Podbeskidzie“, išvykoje 1:1 išsiskyrę su „Puszcza“. Lietuvis aikštėje pasirodė ketvirtą pridėtą antro kėlinio minutę.

Kipro čempionato išlikimo grupėje pergalę į savo sąskaitą įsirašė Fedoro Černycho atstovaujamas Limasolio AEL klubas, išvykoje 3:2 pranokęs „Nea Salamis“ ekipą. Lietuvos rinktinės narys žaidė visas rungtynes ir 85 minutę buvo nubaustas geltona kortele.

Kroatijos lygoje pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda namuose 1:0 įveikė „Slaven Belupo“.

Izraelio lygoje nesėkmę patyrė Emilijaus Zubo Tel Avivo „Hapoel“, kuris išvykoje 1:2 pralaimėjo Jeruzalės „Beitar“. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o įvarčiai į jo ginamus vartus krito 62 ir 83 minutėmis.

Kovo 19 diena (sekmadienis)

Albanijos lygoje tašką iškovojo „Egnatia“ klubas su Gyčiu Paulausku. Jis namuose 1:1 sužaidė su „Teuta“ komanda. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir buvo pakeistas tik 90-ąją minutę.

Italijos „Serie C“ A grupėje skaudų pralaimėjimą patyrė dėl patekimo į aukštesnį divizioną kovojanti „Pordenone“ ekipa su Edgaru Dubicku. Ji išvykoje net 1:4 neprilygo „Novara“ vienuolikei. Mačą puolėjas iš Lietuvos pradėjo startinėje sudėtyje ir po pertraukos buvo pakeistas.

Tos pačios lygos kitose rungtynėse pergalę iškovojo Veronos „Virtus“ su vartininku Ovidijumi Šiauliu, namuose 1:0 įveikusi „Trento“ futbolininkus. Lietuvis šįsyk liko ant atsarginių suolo.

„Serie C“ pirmenybių C grupėje pralaimėjimą patyrė Lino Mėgelaičio „Viterbese“, kuri išvykoje 2:3 pralaimėjo „Crotone“ ekipai. Lietuvis rungtyniavo nuo pirmos iki paskutinės dvikovos minutės.

Antroje Lenkijos lygoje dar vienerias rungtynes dėl traumos praleido Artemijus Tutyškinas, o jo atstovaujamas Lodzės LKS klubas išvykoje 3:3 baigė rungtynes su Chožuvo „Ruch“.

Aukščiausioje Italijos lygoje „Torino“ klubas su lietuviu Gvidu Gineičiu namuose net 0:4 pralaimėjo čempionato lyderiams „Napoli“. Lietuvis ir šį kartą liko tarp atsarginių.

Emocingą sostinės derbį Italijos čempionate laimėjo Romos „Lazio“ su Mariumi Adamoniu, namuose 1:0 nugalėjusi „Roma“ vienuolikę. Lietuvis vartininkas aikštėje nepasirodė.

Lenkijos aukščiausioje lygoje pralaimėjimą patyrė „Legnica“ klubas, kurio trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius. Jo komanda namuose 0:1 nusileido Glivicų „Piast“.

Rumunijos čempionate pergalę iškovojo lygos lyderiai Konstantos „Farul“, kuriai priklauso Rolandas Baravykas. Jo ekipa namuose 2:1 nugalėjo „Sepsi“ futbolininkus. Krašto gynėjas iš Lietuvos liko tarp atsarginių.

Antroje Italijos lygoje dar kartą tarp atsarginių liko Titas Krapikas, tačiau jo atstovaujama „Ternana“ ekipa namuose 1:0 palaužė „Bari“ ekipos pasipriešinimą.

Slovėnijos čempionate susitiko du klubai, savo sudėtyje turintys lietuvius. „Mura“ klubas, kuriam atstovauja Domantas Šimkus, namuose 2:1 palaužė lygos lyderius Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku. Domantas Šimkus į aikštę žengė 59 minutę ir 88 minutę buvo pakeistas, o kitoje barikadų pusėje J. Lasickas mačui registruotas nebuvo.

Tarpusavyje du klubai su lietuviais susikovė ir Izraelio čempionate. Haifos „Hapoel“ komanda su Arvydu Novikovu namuose 1:1 sužaidė su „Kiryat Shmona“ komanda, kurioje žaidžia Džiugas Bartkus. A. Novikovas savo ekipoje liko tarp atsarginių, kitoje pusėje Dž. Bartkus žaidė visas rungtynes.

Ekvadoro pirmenybėse pralaimėjimą patyrė „Universidad Catolica“, kurioje vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Jo ekipa išvykoje net 1:4 pralaimėjo „Aucas“ vienuolikei.