Neįgaliesiems

Lietuvos futbolo federacija ir federacijos prezidentas Tomas Danilevičius skųs pirmos instancijos teismo sprendimą

Lietuvos futbolo federacija ir federacijos prezidentas Tomas Danilevičius priėmė sprendimą pateikti apeliacinius skundus Vilniaus apygardos teismui dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. rugsėjo 29 dienos sprendimo civilinėje byloje, kurioje atsakovas yra Skirmantas Malinauskas.

Apeliaciniame skunde Lietuvos futbolo federacija ir jos prezidentas Tomas Danilevičius Vilniaus apygardos teismo prašo panaikinti pirmos instancijos teismo sprendimą byloje dėl dalykinės reputacijos, garbės ir orumo pažeidimų.

„Bet kuris žmogus mūsų šalyje turi teisę ginti savo garbę, orumą ir reputaciją, todėl priėmiau sprendimą skųsti pirmos instancijos teismo sprendimą ir kreipiuosi į Vilniaus apygardos teismą. Mano įsitikinimu, viešojoje erdvėje žinomo Lietuvos žurnalisto buvo paskleistos ir iki šiol skleidžiamos žinios ne tik neturi jokio faktinio pagrindo, tačiau ir klaidingai laikomos asmenine nuomone. Skirmanto Malinausko selektyviai atrinkta ir parengta informacija daro ilgalaikę žalą tiek man, kaip asmeniui, tiek trukdo tinkamai atstovauti Lietuvos futbolo, kuris vienija tūkstančius Lietuvos futbolo bendruomenės narių, interesams. Todėl tikiu, kad Vilniaus apygardos teismas ištaisys pirmos instancijos teismo padarytas klaidas ir patenkins mano skundą“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Įvertinusi pirmos instancijos teismo sprendimo byloje dėl dalykinės reputacijos pažeidimo argumentus, Lietuvos futbolo federacija kategoriškai nesutinka su tokiu viešoje erdvėje paskleistos informacijos poveikio organizacijos reputacijai, joje dirbantiems žmonėms bei visai futbolo bendruomenei vertinimu. Atsakovo Skirmanto Malinausko paskleista informacija, kurią jis pateikė savo valdomuose visuomenės informavimo kanaluose, turėjo ir turi itin neigiamą poveikį organizacijai, teismas netinkamai ir nepilnai išanalizavo ir įvertino visą ginčo medžiagą, todėl padarė nepagrįstas išvadas. Asmuo, kuris visuomenėje yra vertinamas kaip žurnalistas, sumaniai manipuliuodamas gandais ir juos pateikdamas kaip faktus, sukūrė ir viešai platina jokiais faktais nepagrįstą informaciją. Lietuvos futbolo federacija, pasinaudodama kiekvienam Lietuvos juridiniam asmeniui Lietuvos Respublikos teisės aktuose užtikrinama teise ginti savo dalykinę reputaciją, priėmė sprendimą kreiptis į aukštesnės instancijos teismą. 

Atsižvelgdami į tai, kad šis ginčas yra viešas, jame nagrinėjami klausimai ir teismų sprendimai šiame ginče turės ilgalaikį poveikį mūsų šalies informacinei erdvei, tiek Lietuvos futbolo federacija ir jos atstovai, tiek jos prezidentas Tomas Danilevičius asmeniškai yra pasiruošę atsakyti į visus klausimus, susijusius su šio ginčo aplinkybėmis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS