Neįgaliesiems

Lietuvos futbolo medicinos specialistams – pirmosios pagalbos mokymai

Kaune buvo surengti tradiciniai specialūs mokymai Lietuvos futbolo medicinos specialistams.

Mokymai, kurie yra finansuojami pagal „UEFA Hattrick“ programą, vyko gegužės 8-9 dienomis ir dalyviai savo žinias atnaujinti galėjo nemokamai.

Šiuose mokymuose dalyvavo gydytojai, kineziterapeutai, dirbantys Lietuvos nacionalinėse moterų, vaikinų ir merginų rinktinėse, o taip pat ir futbolo klubuose.

„Futbolo federacija rūpinasi tuo, kaip mūsų futbolininkai yra prižiūrimi, kaip saugomi nuo sužalojimų, taip pat, kaip gauna reikalingą medicininę pagalbą jei tie sužalojimai nutinka. Tikiu, kad tokie kursai yra naudingi, padeda prisiminti ir įtvirtinti pirmosios pagalbos žinias teikiant pagalbą futbolo aikštėje.

Visi dalyviai tikrai žingeidūs, draugiški, tai yra ir geras futbolo specialistų susibūrimas, galimybė pabendrauti, aptarti kylančias problemas ir jas aptarti, kad ateityje jų būtų kiek įmanoma mažiau“, – kalbėjo LFF sporto medicinos vadovas Regimantas Vasiliauskas

Medicinos darbuotojai, dirbantys futbole, galėjo nemokamai atnaujinti savo žinias teikiant pirmąją pagalbą futbolo aikštėje pagal standartizuotus gaivinimo algoritmus.

Kursuose savo žiniomis su dalyviais dalinosi keli lektoriai, o viena jų – skubiosios medicinos gydytoja Vaida Vaitkeliūnaitė.

„Mokėme kineziterapeutus ir su komandomis dirbančius gydytojus atlikti pirminę apžiūrą, kaip elgtis tokiu atveju, kai ištinka staigi mirtis, kaip įvertinti situaciją ir kaip atlikti pirminį gaivinimą ir, prireikus, pasinaudoti automatiniu išoriniu defibriliatoriumi.

Taip pat buvo aptariama, kaip reikia žaidėją įmobilizuoti esant traumos atvejui, ant lentos, kaip tai teisingai atlikti“, – pasakojo ji.

Savo mintimis pasidalino ir viena renginio dalyvių, nacionalinės moterų rinktinės kineziterapeutė Paulina Kukauskaitė.

„Perbėgome labai įvairias situacijas, kurių galbūt netenka sutikti kasdienybėje ir, tikimės, neteks. Tai yra labai reikalingos žinios, vis tiek, esame pirmieji, kurie atlieka pirminę apžiūrą ir arba susitvarkome patys, arba kviečiame komandos gydytoją, tai ta greita reakcija yra esminė“, – dėstė P. Kukauskaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS