Neįgaliesiems

Lietuvos futbolo viltys: iš kurių jaunų žaidėjų tikimasi daugiausiai?

Kol Lietuvos futbolo rinktinės retai džiugina pergalėmis, futbolo aistruolių žvilgsniai krypsta į ateitį. Kas tie žaidėjai, kurie gali tapti futbolo vedliais ateityje?

Startavus futbolo geriausiųjų rinkimams paskelbti jauni žaidėjai, kurie 2019 metais labiausiai pasižymėjo Lietuvos ar užsienio klubuose. Pagrindinis kriterijus – jų amžius metų pradžioje neturėjo viršyti 21-erių. Tarp vaikinų į šį prizą pretenduoja trys, kurie rungtyniavo svetur, ir šeši A lygos žaidėjai.

Jei būtų renkamas sezono atradimas, juo neabejotinai taptų Paulius Golubickas. Saugas 2019 metais debiutavo A lygoje ir 8 įvarčiais bei 5 rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie Marijampolės „Sūduvos“ triumfo trijuose turnyruose, sėkmingo pasirodymo Europos taurėse. P. Golubicko žaidimas įvertintas ir pakvietimu į vyrų rinktinę, o po sezono jis pasirašė sutartį su Kroatijos klubu HNK „Gorica“.

Visgi įsimintiniausią metų debiutą atliko Edgaras Dubickas – jis „Lecce“ ekipos gretose debiutavo Italijos čempionate. Puolėjo iš Marijampolės pasirodymas elitinėje italų lygoje buvo simbolinis, nes jis vėliau išnuomotas kitai komandai. Tačiau tai tapo savotiška vyšnia ant torto nuėjus įspūdingą kelią: pastaruosius kelerius metus jis su Lečės klubu nuo trečiojo „Serie C“ diviziono nužygiavo iki aukščiausiojo „Serie A“.

Antrame pagal pajėgumą Italijos divizione savo laimę pastaruoju metu bando vartininkas Titas Krapikas. Kėdainietis atsisveikino su Genujos „Sampdoria“, kur žaidė jaunimo komandose, ir 2019-2020 metų „Serie B“ sezono pradžioje buvo pagrindiniu „Spezia“ vartų sargu.

Kitokį kelią pasirinko Karolis Uzėla – po Italijoje praleisto sezono pernai vasarą jis grįžo į Lietuvą ir po truputį įsitvirtina Vilniaus „Žalgirio“ gretose. Sostinės ekipa gali džiaugtis ir kitu talentu – Matu Vareika. Jonavietis „Žalgiryje“ gavo nemažai žaidybinio laiko ir bent vienose rungtynėse tapo komandos pergalių kalviu.

Geriausiu jaunuoju futbolininku pernai išrinktas Justinas Marazas. Dažniausiai šį prizą atsiėmęs žaidėjas pakelia sparnus į užsienį ir J.Marazas buvo ne išimtis – jis persikėlė į Plocko „Wisla“ ir sužaidė kelias rungtynes „Ekstraklasoje“. Visgi pasikeitus treneriui jauno lietuvio šansai buvo apriboti, vasarą jis grįžo į „Riterius“.

Kitas jau tituluotas kandidatas – Eligijus Jankauskas. Geriausiu jaunu žaidėju jis buvo išrinktas 2016 metais. Bet futbolininko karjera Slovakijoje nesusiklostė. Pernai atakuojantis saugas vėl sukirto rankomis su Marijampolės „Sūduva“. Rezultatas – 9 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai A lygoje. Solidūs skaičiai žaidėjui, kuris aikštėje dažniau pasirodydavo po keitimo.

Užsienyje sėkmę bando Edgaras Utkus – jis tobulinasi AS „Monaco“ akademijoje. Pernai saugas gavo pasireikšti savotišku „dubleriniu“ Čempionų lygos turnyru tapusioje UEFA Jaunimo lygoje.

Tarp nominuotųjų pateko ir „Kauno Žalgirio“ krašto gynėju arba saugu žaidžiantis Pijus Širvys. Su 5 įvarčiais jis kiek netikėtai tapo rezultatyviausiuoju komandoje, jei skaičiuotume tuos žaidėjus, kurie Kauno klube praleido visą sezoną.

Geriausias jaunasis futbolininkas renkamas nuo 2008-ųjų. Iki 2017 m. į šią poziciją pretendavo tik Lietuvoje žaidę futbolininkai, įskaitant legionierius.

Šių metų balsavime Iš 9 kandidatų rinktis galima iki vasario 10 d. Antrajame etape iki vasario 17 dienos liks 3 žaidėjai. Balsavimas vyksta DELFI.lt svetainėje „Lietuvos futbolo apdovanojimai 2019“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS