Neįgaliesiems

Lietuvos futsal A lygos gairėse – aiški sistema ir sportinio principo įgyvendinimas

Lietuvos Vyriausybei sušvelninus suvaržymus dėl koronaviruso ketvirtadienį Kaune buvo apdovanoti 2019–2020 metų Lietuvos futsal A lygos prizininkai, čempionai bei rezultatyviausias čempionato žaidėjas Lukas Sendžikas, pelnęs net 32 įvarčius.

Apdovanojimų ceremonijoje dovanas įteikė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos prezidentas Vidmantas Butkevičius bei buvęs asociacijos direktorius Remigijus Daugėla.

„Smagu būti čia. Pas mus įprasta galvoti, kad vadovų pasikeitimas susijęs su tuo, kad kažkas kažką išmetė, kažkas atsisėdo į kito vietą ar užėmė šiltą kėdę. Mūsų atvejis ne toks. Aš būsiu labai laimingas, jei asociacija žengs į priekį, o pats salės futbolas mūsų šalyje augs“, – susirinkusiai publikai kalbėjo R. Daugėla.

Uždarymo vakarą vedė naujasis asociacijos direktorius Vytenis Kazlauskas. Pastarasis ne tik pasveikino praėjusio sezono laureatus, tačiau ir atskleidė būsimo sezono gaires.

„Kol kas kalbėti apie padarytus mano darbus nėra jokios prasmės, nes viskas tik prasideda. Kai atliksime konkrečius darbus, tada ir matysime, ar kažkas pasikeitė į gerąją pusę. Mano ir visos asociacijos pagrindinis tikslas – salės futbole įvesti sistemą, kurioje būtų aiškus A lygos formatas, apskričių federacijose vykdomose I lygos pirmenybėse būtų suvienodinti nuostatai, o I lygos laimėtojai būtų išaiškinti finaliniame turnyre, taip pat norime, kad pradėtų veikti sportinis principas“, – sakė V. Kazlauskas.

Planuojama, kad kitą sezoną Lietuvos futsal A lygoje dalyvaus dešimt komandų. Pagal naująjį turnyro formatą, pirmas dvi vietas reguliariajame sezone užėmusios ekipos iškart sau garantuoja vietą pusfinalyje, 3–6 vietas užėmusios komandos žais ketvirtfinalio etape, 7 ir 8 vietoms sezonas bus baigtas, 9 vieta žais išlikimo turnyre su geriausiomis I lygos komandomis, o paskutinė komanda iškris į žemesnį divizioną.

„Toks formatas patrauklesnis tuo, kad praktiškai kiekviena vieta skirtingai lemia tolimesnį tavo likimą. Esame nusibraižę ir klubų bonusavimo gaires, todėl tikimės, kad kitą sezoną pavyks pasiūlyti dar patrauklesnį produktą. Laiko naujo sezono pasiruošimui nėra labai daug, tačiau jo yra pakankamai, kad galėtumėm į priekį žengti kokybinį žingsnį“, – sakė V. Kazlauskas.

Kol kas nėra aišku, kada startuos naujasis Futsal A lygos sezonas, kadangi tiek UEFA, tiek LFF vis dar dėlioja galimą varžybų tinklelį, kurį gerokai išbalansavo koronaviruso pandemija. Be to, prieš naująjį sezoną dar įvyks sustabdytas LFF futsal taurės turnyras, kuriame liko neįveikti pusfinalio ir finalo etapai.

Asociacija taip pat deda didžiules pastangas ir kalbasi su komandomis dėl kito sezono rungtynių filmavimo centralizavimo bei tikisi, kad visus susitikimus bus galima tiesiogiai stebėti internetu, o geriausias turo rungtynes ir toliau transliuos SPORT1 televizija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS