Lietuvos futsal rinktinė kontroliniame mūšyje neatsilaikė prieš Sakartvelą

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui besiruošianti Lietuvos nacionalinė rinktinė kontrolinėse rungtynėse Tbilisyje 0:2 pralaimėjo Sakartvelo futbolininkams. Pirmąjį įvartį aikštės šeimininkai pelnė dvikovos pradžioje, antrąjį – antrojo kėlinio viduryje.

„Trūko žaidybinės patirties, o tokio lygio rungtynių seniai neturėjome. Be abejo, koją pakišo ir progų nerealizavimas. Privalome šlifuoti gynybine detales, reikia pagreitinti žaidimą ir, be abejo, gerinti progų realizaciją“, – po dvikovos sakė komandos kapitonas Justinas Zagurskas.

Rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas starto sudėčiai pasirinko: Egidijų Žagarą, Tomą Bučmą, Luką Sendžiką, Artūrą Juchno ir Albertą Voskunovičių. Pastarieji aiškiai parodė būsimą rungtynių planą – drausmingą gynybą ir bandymus kontratakuoti.

Sužaidus vos tris minutes, rungtynėse krito pirmasis įvartis. Po varžovų tolimo smūgio E. Žagarui net keli futbolininkai užstojo kamuolį, kuris netrukus atsidūrė vartų tinkle.

Pirmąją savo progą lietuviai sukūrė sužaidus penkias minutes. Tuomet kartvelai prasižengė šalia savo baudos aikštelės, o Albertas Voskunovičius galingu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją. Akivaizdu, kad po šio epizodo lietuviai patikėjo, kad gali ne tik gintis, bet ir pulti. Po ilgos atakos tolimu smūgiu vos rezultato neišlygino L. Sendžikas.

Dar po minutės auksinę progą padvigubinti skirtumą turėjo jau kartvelai. Po lietuvių klaidos varžovai vos iš kelių metrų sukirto kamuolį į skersinį bei stebėjo kaip šis nusileidžia ant vartų linijos. Iki kėlinio pabaigos komandos taip ir keitėsi vaidmenimis – geriau žaidė tai vieni, tai kiti.

Įpusėjus antrajam kėliniui, į Lietuvos rinktinės vartus krito antrasis įvartis. Sėkmingai įžaidę kamuolį po kampinio, kartvelai fantastišku smūgiu mūsų ekipos vartininkui nepaliko jokių šansų.

Kalbant apie pozityvą, tai smagu, kad ir po šio įvarčio lietuviai nepasimetė. Anaiptol. Vos po keliolikos sekundžių Deividas Reimaris turėjo nuostabią galimybę sugrąžinti tik vieno įvarčio deficitą. Dar po kelių minučių už galvos dėl neišnaudoto šanso griebėsi Tomas Bučma.

Likus žaisti tris su puse minutės, J. Ryvkinas paprašė minutės pertraukėlės, o po jos vartininką pakeitė penktu žaidėju. Nuo tada Lietuvos rinktinės žaidybinė persvara tapo milžiniška. Ta persvara net kelis kartus garantavo sukurtas geras progas. Deja, progos įvarčiais nevirto.

„Treneriai išanalizuos šias rungtynes ir duos nurodymus, ką daryti kitaip. Treniruotėse sunkiai dirbame ir žingsnis po žingsnio judame į priekį. Vis tik, žaidybinės praktikos stoka neleidžia mums žaisti taip, kaip iš tikrųjų galėtumėm“, – sakė J. Zagurskas.

Dar vienas rungtynes Lietuvos ir Sakartvelo futsal rinktinės žais rytoj 18:00 valandą.