Neįgaliesiems

Lietuvos futsal rinktinė susitiks su Slovakija

Lietuvos salės futbolo (futsal) rinktinė ketvirtadienį susirinks į antrąją treniruočių stovyklą šiais metais. Lietuvių laukia dvejos kontrolinės rungtynės išvykoje su Slovakijos nacionaline komanda.

Paskutinį kartą rinktinė žaidė rungtynes balandžio mėnesį, kai du kartus išbandė jėgas su Baltarusijos ekipa. Gruodžio mėnesį Lietuvos komanda iškovojo Baltijos taurę.

Ketvirtadienį Lietuvos nacionalinė komanda susirinks Kaune ir išvyks į Lenkiją, kur jau penktadienį surengs pirmąsias treniruotes. Po jų rinktinės laukia kelionė į Slovakiją. Spalio 29 d. ir spalio 30 d. Poprado mieste lietuviai žais su slovakais. Abejos rungtynės prasidės 20:30 val.

Lff.lt svetainei Lietuvos rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas papasakojo apie stovyklos tikslus, varžovus bei rinktinės sudėties ypatumus.

– Treneri, kokius keliate tikslus šiai stovyklai ir kaip įvertintumėte būsimą rinktinės varžovę Slovakiją?

– Mes toliau formuojame veiksmingą komandą. Bet kokios komandos, o tuo labiau nacionalinės, kūrimo procesas yra labai sudėtingas, reikalauja kruopštaus darbo bei laiko ir, svarbiausia, žaidybinės praktikos su skirtingo lygio komandomis. Šioje stovykloje mes toliau tęsime mūsų taktinio išsidėstymo gynyboje šlifavimą ir kreipsime dėmesį į kai kuriuos veiksmus atakose žaidžiant su stipriu priešininku.

Slovakijos nacionalinė komanda yra tarp dvidešimties stipriausių Europoje. Komandoje rungtyniauja daug profesionalių žaidėjų, tarp kurių galima būtų išskirti Tomašą Drahovsky. Šis žaidėjas praėjusį sezoną puikiai rungtyniavo Ispanijos aukščiausios lygos (LNFS) klube. Tai pasako daug. Manau, kad tik rungtyniaujant su stipriu varžovu, mūsų komanda gai augti.

– Ką galėtumėte pasakyti apie  į rinktinę pakviestus futbolininkus? Ar pavyko surinkti visus, kuriuos norėjote?

– Deja, Lietuvoje nėra profesionalių salės futbolo komandų, todėl daugelis žaidėjų žaidžia ir futsalą, ir futbolą. Be to, žaidėjai turi darbus, iš kurių jie ne visada yra išleidžiami. Tai apsunkina komandos formavimo procesą. Šį kartą mums nepavyko pakviesti tokių žaidėjų, kaip Lukas Sendžikas, Neilas Urba, Aurimas Skurdelis, Tadas Norbutas, Pavelas Smolkovas ir kitų.

Kita vertus, mums pavyko surinkti pagrindinius futbolininkus, kurie dalyvavo rungtynėse su Baltarusija, taip pat atvyks keli kvalifikuoti žaidėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalėjo dalyvauti praėjusiose stovyklose. Keli jauni futbolininkai, žaidę Futsal A lygoje, gaus žaidybinio laiko parodyti savo galimybes. Mes žiūrime į ateitį. 2019 m. sausio mėnesį U-19 rinktinė startuos Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvoje. Mes stengiamės kandidatų sąraše turėti kuo daugiau jaunų žaidėjų, kure galėtų rungtyniauti tiek nacionalinėje rinktinėje, tiek U-19 rinktinėje.

– Kokie tolimesni nacionalinės rinktinės planai?

– Lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje planuojame surengti dar vieną stovyklą ir sužaisti rungtynes su Andoros rinktine išvykoje. Be to, iki 2018 m. pabaigos norime užbaigti U-19 rinktinės formavimo procesą.

– Jau šį mėnesį FIFA priims sprendimą dėl 2020 metų pasaulio futsal čempionato šeimininkų, o Lietuva yra laikoma viena favoričių tapti turnyro organizatore. Kokiomis laukimo nuotaikomis gyvenate jūs?

– Su nekantrumu ir optimizmu laukiu FIFA sprendimo. Lietuva turi puikią infrastruktūrą rengti tokio lygio varžybas. Manau, kad čempionato organizavimas suteiks galimybę labiau populiarinti salės futbolą Lietuvoje. Mūsų šalies aistruoliai galės pamatyti stipriausias pasaulio rinktines, o jaunieji Lietuvos futbolininkai, kurie dėl įvairių priežasčių negalėjo savęs realizuoti lauko futbole, pamatys, koks įdomus ir aukšto lygio žaidimas yra futsalas bei galbūt norės išbandyti savo jėgas šioje sporto šakoje. Žinoma, visam trenerių štabui ir žaidėjams tai yra didžiulė motyvacija dar sunkiau dirbti ir sukurti stiprią komandą.

Lietuvos futsal rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai:
Mindaugas Labuckas („Oxford City Lions“, Anglija)
Gintaras Repšas (Kauno „Vytis“)

Aikštės žaidėjai:
Donatas Šėgžda (Vilniaus „Turbotransfers“)
Arsenij Buinickij (Vilniaus „Bekentas“)
Albert Voskunovič (Kauno „Vytis“)
Juri Jeremejev (Jonavos „Vikingai“)
Vladimir Derendiajev (Londono „Helvecia“, Anglija)
Gintas Skrodenis (Mažeikių VIP)
Mantas Makutunovičius (Vilniaus „Turbotransfers“)
Erikas Vainoras (Gargždų „Pramogos SC“)
Justinas Zagurskas (Kauno „Vytis“)
Artūras Juchno (Vilniaus „Bekentas“)
Aivaras Meškinis (Vilniaus „Turbotransfers“)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS