Neįgaliesiems

Lietuvos futsalo rinktinė užėmė antrą vietą Europos čempionato atrankos grupėje

Šeštadienio vakarą Lietuvos futsalo rinktinė užbaigė savo pasirodymą 2022 metų Europos futsalo čempionato preliminariame atrankos etape. Dvi pergales prieš tai iškovojusi Lietuva nesugebėjo pasipriešinti E grupės lyderei Vengrijai ir jai pralaimėjo rezultatu 1:4.

Vengrijai pavyko įmušti labai greitą įvartį. Nesužaidus net minutei pasižymėjo Vengrijos žaidėjas Richardas Davidas.

Lietuva po keturių minučių turėjo puikų šansą išlyginti rezultatą. Į Vengrijos vartus buvo paskirtas baudinys, tačiau Luko Sendžiko smūgį varžovų vartininkas atrėmė ir rezultatas nepasikeitė.

Neįmušusi baudinio Lietuva buvo greitai nubausta. Vengrijos kapitonas Zoltanas Drothas padvigubino savo komandos persvarą.

Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio Lietuvos rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas sušvelnino rezultatą, bet Vengrijos kapitonas Z. Drothas praėjus vos 30 sekundžių atstatė dvejų įvarčių persvarą savo šaliai.

Antrajame kėlinyje Lietuva stengėsi įmušti daugiau įvarčių ir galbūt išlyginti rezultatą, bet Vengrijos gynyba žaidė patikimai ir daug progų mūsiškiams sukurti neleido.

Įpusėjus kėliniui Janas Rablas pelnė ketvirtąjį Vengrijos įvartį, todėl po jo Lietuva pradėjo žaisti, naudodama penkis aikštės žaidėjus. Nors tai leido sukurti kelias pavojingas atakas, bet įvarčių daugiau šiame mače įmušta nebuvo ir pergalę šventė Vengrija, kuri ir užėmė pirmą vietą grupėje, o Lietuva su dvejomis pergalėmis liko antra. Dėl to balandį Lietuvos futsalo rinktinei dar teks žaisti dvi papildomas (play-off) II etapo rungtynes, norint patekti į Elitinį atrankos etapą.

„Tikslas minimum jau buvo įgyvendintas prieš kelias dienas, bet šiandien norėjome kovoti ir laimėti. Manau, kad neišpildėme pačios pradžios, ko prašė treneris ir ką akcentavo. Nuotaikos nei blogos, nei geros – patekome į kitą etapą, gavome gerų pamokų. Analizuosime ir matome, kad iš tokių topinių komandų dar reikia daug ko išmokti. Šiai dienai Vengrija buvo geresnė“, – po mačo sakė vienintelio įvarčio autorius J. Zagurskas.

„Treneriai akcentavo varžovų standartines situacijas, bet nesugebėjome tais momentais gerai sužaisti ir praleidome įvarčius. Galbūt rungtynės būtų buvusios visai kitokios, jei Lukas būtų įmušęs baudinį ir išlyginęs rezultatą“, – tęsė Lietuvos futsalo rinktinės kapitonas.

„Per šį atrankos ciklą mes. Pirmos ir paskutinės rungtynės mums buvo naudingiausios. Per pirmas rungtynes parodėme, kad turime charakterį, kad nestovime vietoje ir pasiruošimas vyksta. Per paskutines rungtynes pamatėme, kur dar turime tobulėti“, – užbaigė J. Zagurskas.

Rezultatas:

Lietuva 1 : 4 Vengrija

0’47’’ [0 : 1] Richard David

4’47’’ Lukas Sendžikas (Lietuva) – neįmušė baudinio

06’39’’ [0 : 2] Zoltan Droth

13’02’’ [1 : 2] Justinas Zagurskas

13’33’’ [1 : 3] Zoltan Droth

29’24’’ [1 : 4] Jan Rabl

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS