Neįgaliesiems

Lietuvos jaunimas triuškinamai pralaimėjo estams

Taline žiemiškomis sąlygomis prasidėjęs Baltijos taurės turnyras tarp Estijos ir Lietuvos vaikinų U-21 rinktinių baigėsi užtikrinta aikštės šeimininkų pergale 5:1. Lietuvai vienintelį įvartį pelnė Kristupas Keršys, dar du lietuviai įsimušė kamuolį į savo vartus.

Nepaisant pūgos, dvikova prasidėjo itin aukšta sparta ir pirmojo įvarčio laukti ilgai neteko. Estų ataka dešiniuoju kraštu, perdavimas į baudos aikštelę, o ten bandydamas išmušti kamuolį lauk Nojus Stankevičius pasiuntė jį į savo vartus.

Ši nelaimė neišmušė Tomo Ražanausko auklėtinių iš vėžių ir jau pastarieji buvo dažnesni svečiai prie varžovų vartų. Vos po minutės idealaus šanso neišnaudojo Motiejus Burba. Po Fausto Steponavičiaus reido dešiniuoju kraštu ir pavojingo smūgio, estų vartininkas kamuolį atmušė tiesiai prieš M. Burbos kojas, tačiau šio smūgis iš artimo nuotolio buvo labai netikslus.

Dar po dviejų minučių lietuviai pasiekė savo. Deividas Dovydaitis įsiveržė į baudos aikštelę, varžovas jį nutempė už marškinėlių ir buvo skirtas 11 metrų baudinys. Tą baudinį užtikrintai realizavęs Kristupas Keršys rezultatą išlygino.

Deja,  tai buvo paskutinis geras dalykas Lietuvos komandai. Netrukus iniciatyva priklausė estams, o labai nesėkmingi lietuvių veiksmai gynyboje jiems dar labiau padėjo. Ypač aktyvus buvo dešinysis kraštas, kurio lietuviai sustabdyti taip ir nesugebėjo.

Sužaidus trečdalį kėlinio, kamuolys per plauką neatsidūrė Geraldo Širvinsko ginamuose vartuose, tačiau dar po septynių minučių Rokas Župerka po perdavimo į baudos aikštelę dar pasiuntė kamuolį į savuosius vartus.

Po pertraukos T. Ražanausko auklėtiniai dar bandė susigrąžinti iniciatyvą, tačiau gynėjų klaidos to padaryti neleido. 57 minutę ties baudos aikštelės linija buvo lengvai atiduotas kamuolys varžovams, kuriems to ir tereikėjo. Dar vienas smūgis ir dar vienas įvartis.

Penktasis įvartis taip pat buvo kurioziškas. Nors G. Širvinskas atmušė gana sudėtingą kamuolį, tačiau netrukus žymiai paprastesnėje situacijoje kamuolys vis tiek atsidūrė tinkle.

Žaisti dar buvo likę daugiau nei 20 minučių, tačiau situacija nepasikeitė. Antrąsias šio turnyro rungtynes mūsų komanda prieš Latviją Kaune žais lapkričio 20 dieną 15 valandą.

Vaikinų Baltijos taurės rungtynės

Estija U21 – Lietuva U21 5:1 (3:1).

Įvarčiai: 6 min. Nikita Ivanovas, 23 min. Rokas Župerka (į savus vartus), 28 min. Danilas Kuraksinas, 57 min. ir 67 min. Aleksandras Sapovalovas (Estija U21); 11 min. Kristupas Keršys (11 m.b.) (Lietuva U21).

Lietuvos U21 rinktinės sudėtis: Geraldas Širvinskas, Motiejus Burba, Deividas Dovydaitis, Eimantas Dzinga (46 min. Titas Buzas), Emilis Gasiūnas (46 min. Juozas Lubas), Dovydas Jansonas, Kristupas Keršys, Matijus Remeikis, Nojus Stankevičius, Faustas Steponavičius, Rokas Župerka (46 min. Gustas Zabita).

Atsargoje: Danas Šimkevičius, Julius Virvilas, Matas Dedura, Martynas Džiugas, Juozas Lubas, Gabrielis Nikonovas, Domas Slendzoka.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS