Lietuvos klubai Europoje: tarptautiniame fronte kovas pratęs tik „Žalgiris“

Lietuvos klubai šią savaitę tęsė savo pasirodymus tarptautinėje arenoje.

Iš turkiško pragaro ir akistatos su „Žalgiris“ grįžo pralaimėjęs, bet su neįkainojama patirtimi. Lietuvos čempionai paneigė išankstines prognozes ir iki pat pabaigos garbingai kovėsi su Turkijos milžinu „Galatasaray“, kuris nugalėjo minimalia persvara (1:0).

Čempionų lygos atrankos antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse vienintelį įvartį smūgiu iš toli įmušė Driesas Mertensas. Šis įvartis ir tapo lemtingu – pirmoji komandų akistata Vilniuje baigėsi rezultatu – 2:2.

Tarptautinį kelią „Žalgiris“ pratęs UEFA Europos lygoje – rugpjūčio 10 dieną namuose laukia dvikova su Gioteborgo „Hacken“ komanda. Švedijos čempionai po rezultatyvaus trilerio (3:3) ir baudinių serijos nusileido Farerų salų atstovams „Klaksvik“.

fkzalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai Dariaus ir Girėno stadione antrą kartą pralaimėjo Poznanės „Lech“ ekipai ir baigė sezoną Europoje. Mariaus Stankevičiaus komanda atsakomosiose UEFA Europos Konferencijų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse varžovams nusileido rezultatu 1:2 (0:1).

Pavojingą progą svečiai susikūrė jau vienos iš pirmųjų savo atakų metu, o pasižymėjo sužaidus beveik trečdalį kėlinio, kai galva tiksliai iš labai arti smūgiavo Filipas Marchwinskis.

Sužaidus pusę kėlinio fantastišką progą lyginti rezultatą turėjo ir „Kauno Žalgiris“. Po Xabi Auzmendi perdavimo vienas prieš vartininką išėjo Antonas Fase, tačiau jo smūgį atrėmė „Lech“ vartų sargas.

Antrame kėlinyje žaidimas tapo dar atviresnis, tačiau geresnius šansus ir vėl turėjo svečiai. Tiesa, aktyviausios buvo paskutinės 15 minučių.

Už Edvino Kloniūno pražangą buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į „Kauno Žalgirio“ vartus, tačiau „Lech“ futbolininkas kamuolį sukirto į virpsta.

Kaip bebūtų, Lenkijos grandas vis tiek pasiuntė kamuolį į vartus ir antrą kartą. Per pridėtą laiką pranašumą padvigubino Adrielis Ba Loua, suklaidinęs net kelis žalgiriečius.

Jau pačioje pridėto laiko pabaigoje savo įvarčiu atsakė ir žaliai balti – po energingos atakos kamuolį į vartus pasiuntė Karolis Uzėlą – 1:2.

zalgiris.lt informacija;

**********

Futbolo klubas „Panevėžys“ apmaudžiai baigė savo pasirodymą UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybose. Aukštaitijos sostinės komanda antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse su Beer Ševos „Hapoel“ futbolininkais sužaidė taikiai – 1:1 (0:0).

Deja, šios lygiosios eliminavo panevėžiečius iš tolimesnės kovos, kadangi bendru rezultatu buvo pralaimėta 1:2.

6-ąją minutę standartinės padėties metu „Panevėžį“ išgelbėjo Vytautas Černiauskas, po poros minučių kamuolio nepasiekė Seydina Keita. Kėlinio viduryje varžovų gretose progą turėjo Mariano Bareiro, galva smūgiavęs virš vartų, pridėto laiko metu pavojingą smūgį atliko Ariagneris Smithas.

48-ąją minutę gero šanso neišnaudojo S. Keita, savo ruožtu, oponentų kapitonas Miguelis Vitoras pasinaudojo „Panevėžio“ klaida baudos aikštelėje ir išvedė komandą į priekį.

Strategas Gino Lettieri atliko keitimus – tai pagyvino žaidimą. Spaudimas „Hapoel“ ekipai virto išlyginamuoju įvarčiu, kai 79-ąją minutę po A. Smitho perdavimo galva taikliai smūgiavo Noelis Mbo.

Paskutinės atakos metu panevėžiečiai turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau po Sebastiano Rincono numetimo galva į kamuolį nepataikė baudos aikštelėje geroje padėtyje buvęs Kasparas Dubra.