Lietuvos klubai pradėjo Europos lygos atranką

Ketvirtadienio vakarą trys Lietuvos klubai pradėjo savo kelionę šių metų UEFA Europos lygos atrankoje.

Marijampolės ARVI arenoje „Kauno Žalgirio“ futbolo komanda sužaidė savo debiutines rungtynes UEFA Europos lygos atrankoje. Kauniečiai pirmosiose pirmojo atrankos etapo rungtynėse minimaliu rezultatu 0:2 (0:1) nusileido Limasolio „Apollon“ komandai iš Kipro.

Jau rungtynių pradžioje „Apollon“ komanda stengėsi šeimininkauti Marijampolėje ir kauniečiams teko dažniau gintis.

Nors UEFA Europos lygos debiutantai tą darė pakankamai užtikrintai, bene už pirmą klaidą Kipro komanda jiems nedovanojo. 14-ąją susitikimo minutę žalgiriečiai prarado kamuolį šalia savų vartų, o tada Ioannis Pittas smūgiavo iš toli ir kamuolys po rikošeto atsidūrė vartų tinkle.

Pirmoje rungtynių dalyje svečiai iš Limasolio toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau daugiau jokio pavojaus Deividui Mikelioniui taip ir nesukėlė. Savų kelių varžovų vartų link ieškojo ir Mindaugo Čepo auklėtiniai, tačiau tą darė nesėkmingai.

Antroje rungtynių pusėje „Apollon“ komanda ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį ir „Kauno Žalgirio“ žaidėjams teko dažniau gintis nei atakuoti.

Vis tik, rungtynių pabaigoje komandos apsikeitė vaidmenimis. Aikštės šeimininkai stengėsi ilgiau būti su kamuoliu ir atakuoti, o „Apollon“ komanda savo šansų ieškojo kontratakų metu.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus vos dviem minutėm į „Kauno Žalgirio“ vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Emilio Zelaya.

Paskutinės rungtynių akimirkos tapo formalumu ir „Kauno Žalgiris“ į Kiprą išvyks turėdamas dviejų įvarčių deficitą.

„Visų pirma, noriu pasveikinti mūsų klubą su debiutu Europos lygoje. Taip, pirmas blynas prisvilo, bet kas liečia pačias rungtynes, manau, kad žaidimas gynyboje mane tenkino ir tas žaidimas, kurį planavome, veikė. Kaitaliojome taktines schemas – pradėjome 5-3-2, vėliau perėjome prie 5-4-1. Būtent tada, manau, varžovams sekėsi sunkiau rasti erdvių atakoje. Kalbant apie mūsų ataką – visiškai nepavyko. Prie pirmos taktinės schemos dar kažką bandėme, bet perėjus prie kitos schemos mūsų puolėjas nespėjo kilti į viršų ir padėti vienam likusiam Joao Figueiredo. Yra kur pasitempti. Abu įvarčius praleidome po individualių žaidėjų klaidų. Prieš atsakomąsias rungtynes reikia gerinti žaidimą atakoje, pozicinį žaidimą, išėjimą į greitas atakas. Šį kartą buvo per dideli tarpai tarp Joao ir saugų linijos ir mes nespėdavome“, – po rungtynių pasakojo Mindaugas Čepas.

„Pralaimėti niekam nėra malonu, o futbolas susideda iš smulkmenų. Šį kartą kelios ir iki galo neatidirbtos smulkmenos greičiausiai ir lėmė mūsų pralaimėjimą. Dabar po rungtynių jaučiasi, kad vaikinai tikrai kovojo, bet kovos užtenka ne visada. Šiai dienai padarėme ką galėjome, bet ateityje galima visko pridėti – ir drąsos, ir agresyvumo. Tokios rungtynės turėtų pridėti pasitikėjimo ir patirties“, – pasakojo visas 90 minučių aikštėje praleidęs Dominykas Galkevičius.

Atsakomosios rungtynės Nikosijoje bus žaidžiamos liepos 18 dieną, 20 valandą.

UEFA Europos lygą Vilniaus „Riteriai“ pradėjo lygiosiomis 1:1. Nepaisant to, kad Lietuvos bronziniai prizininkai pirmieji įmušė įvartį, išsaugoti persvaros prieš Farerų salų „Klaksvik“ ekipą jiems nepavyko. „Riterių“ įvarčio autorius – kapitonas Valdemaras Borovskis.

Šįryt susirgo Lajo Traore, tad ekipos vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius buvo priverstas ieškoti opcijų – legionieriaus vietą aikštėje užėmė Tomas Dombrauskis, kuriam tai buvo debiutas vilkint „Riterių“ marškinėlius. Verta pažymėti, kad jis su savo užduotimis visai neblogai susitvarkė.

Aikštės šeimininkai labai sunkiai pradėjo rungtynes. UEFA Europos lygos turnyro baimė trikdė tiek šio turnyro naujokus, tiek ir likusius komandos žaidėjus. Apskritai, pirmosios dvidešimt minučių buvo blankiausios rungtynėse.

Vėliau kiek įsibėgėję „Riteriai“ pradėjo daugiau valdyti kamuolį, sėkmingai keisdavo atakos kraštus.. bet įvarčių nebuvo. Netgi nebuvo progų – susispaudę fareriečiai darė viską, kad aikštės šeimininkų atakos baigtųsi dar iki paskutinio smūgio.

„Rungtynės parodė, kad kai žaidžiame su kamuoliu, varžovams žymiai sunkiau. O kol mes jiems leidome žaisti, tai prie mūsų vartų buvo per daug standartinių situacijų“, – po rungtynių kalbėjo „Riterių“ vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius.

Po pertraukos vilniečiai pelnė labai greitą įvartį. Ilga ataka baigėsi puikiu perdavimu Valdemarui Borovskiui ir pastarojo itin užtikrintu smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą. Atrodė, kad viskas klostosi pagal planą.

Deja, taip sunkiai sukurtas įvartis netrukus tapo niekuo vertas, kai varžovai po kampinio išlygino rezultatą.

„Prieš rungtynes norėjome nepraleisti įvarčio, norėjome laimėti. Neįvykdėme nei vieno, nei antro tikslo, tačiau situacija dar tikrai nėra bloga. Tiesiog išvykoje turėsime žaisti agresyviau nei žaidėme čia“, – sakė A.Skarbalius.

„Riterių“ valdė aikštės vidurį, tačiau dažniausiai pritrūkdavo paskutinio perdavimo arba smūgio į vartus. Tiesa, paskutinę pagrindinio laiko minutę Teremas Moffi galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, o vėliau prariedėjo palei vartų liniją.

Į Farerų salas Riteriai išskrenda pirmadienio ankstų rytą.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai atliko tris kartus daugiau smūgių už Budapešto „Honved“, tačiau brangiai sumokėjo už klaidas ir prieš atsakomąsias rungtynes Vilniuje turi dviejų įvarčių deficitą – 1:3 (0:1).

Kelią UEFA Europos lygos atrankos turnyre žalgiriečiai pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu Vengrijoje. Solidų žaidimą demonstravęs „Žalgiris“ du kartus sudrebino vartų konstrukciją, pelnė vieną įvartį ir turėjo iniciatyvą visų rungtynių metu, tačiau už klaidas patyrę varžovai neatleido.

Startinėje sudėtyje Marekas Zubas permainų neatliko – nuo pirmųjų minučių žaidė tie futbolininkai, kurie prieš savaitę padėjo įveikti „Riterius“.

Rungtynių pradžioje ilgiau su kamuoliu buvo žalgiriečiai, kurie atliko pirmuosius smūgius vartų link. Įpusėjus kėliniui vienu lietimu techniškai į artimąjį vartų kampą mušė Liviu Antalis, tačiau vartininkas spėjo sureaguoti.

32-ąją minutę iki tol pavojaus nesukūrę vengrai įmušė įvartį – po perdavimo iš krašto žalgiriečių gynėjai akimirkai prarado koncentraciją ir neišmušė kamuolio, o tuo pasinaudojo Bence Bano-Szabo – 0:1.

Iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ sukūrė dar keletą progų įvarčiui pasiekti. Rolandas Baravykas smūgiu kaire koja pataikė į virpstą, o kėlinio pabaigoje po fantastiško Victoro Perezo perdavimo kontratakoje trys žalgiriečiai atsidūrė prieš tiek pat varžovų, tačiau netikslus perdavimas iš šio labai perspektyvaus išpuolio neleido išspausti maksimumo.

Antrasis kėlinys prasidėjo puikio L. Antalio perdavimu iš kairiojo krašto. Prieš pat vartus atsidūręs Tomislavas Kišas smūgiavo galva, bet ne į ne itin stiprų smūgį sureagavo vartininkas.

Skirtingai nei žalgiriečiai, varžovai savo progų nešvaistė. Suklydus teisėjui, kuris nepastebėjo, kad kamuolys aikštę paliko nuo „Honved“ futbolininko, sekė kamuolio išmetimas iš užribio ir perdavimas tolimojo virpsto link, kur galva kamuolį į vartus pasiuntė Davidas N‘Gogas – 0:2.

„Žalgiris“ nenuleido rankų ir užgulė varžovų vartus, bet netrukus buvo skirtas abejotinas 11 metrų baudinys, kurį įvarčiu pavertė D. Gazdagas – 0:3.

Nepaisant Sauliaus Mikoliūno priekaištų ir bandymų įrodyti, kad ne jis laikė varžovą, o vengras jį, teisėjas į tai nereagavo.

Svečiams neliko nieko kito kaip ir toliau nenuleisti rankų net ir labai sudėtingoje situacijoje. Iš baudos aikštelės prieigų netrukus į vartų skersinį galingai smūgiavo Modestas Vorobjovas, o „Honved“ ir toliau rengė retus pavienius išpuolius.

Antrojo kėlinio pabaigoje dar kartą žalgiriečių pyktį sukėlė teisėjas, įžvelgęs dar vieną taisyklių pažeidimą baudos aikštelėje ir skyręs antrąjį baudinį į Vilniaus klubo vartus. Laimei, nuo ketvirtojo įvarčio „Žalgirį“ išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs Martinas Berkovecas.

Užsivedę žalgiriečiai rungtynių pabaigoje sugebėjo pelnyti itin svarbų įvartį – po sumaišties baudos aikštelėje per pridėtą laiką pasižymėjo Karolis Uzėla, taip išsaugodamas viltis žengti į kitą etapą. Namuose „Žalgiriui“ užtektų ir pergalės rezultatu 2:0.

„Žinoma, esu nusivylęs. Tai buvo keistos rungtynės tiek man, tiek jums. Vieni žaidė futbolą, kiti pelnė įvarčius. Noriu pasakyti, kad tai buvo tik pirmasis rungtynių su „Honved“ kėlinys. Antrasis vyks Vilniuje ir ten viskas bus kitaip. Manau, kad turime daug šansų įveikti šį etapą jei išlaikysime koncentreciją“, – spaudos konferencijoje gausiai susirinkusiems žiniasklaidos atstovams kalbėjo Marekas Zubas.

Pasak „Žalgirio“ vairininko, labai svarbu išvykoje pelnytas įvartis. Sėkminga rungtynių pabaigoje leidžia tikėtis rimtos intrigos Vilniuje.

„Rezultatas galėjo tapti 0:4, tačiau Martinas Berkovecas atrėmė baudinį, o mes pelnėme įvartį pačioje rungtynių pabaigoje. Neslėpsiu – tai daug ką keičia. Čia dar niekas nebaigta. Matosi, kad varžovai dar nėra įgavę savo geriausios formos. Jie neparodė geriausio futbolo. Tai matau ir žvelgdamas į jūsų (žurnalistų – aut. past.) veidus. Tačiau kartais taip nutinka, kad žaisdamas gerai pralaimi, o rungtyniaudamas prastai iškovoji pergalę. Buvome pasirengę šioms rungtynėms, sukūrėme nemažai progų“, – tęsė jis.

Rungtynės LFF stadione tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Budapešto „Honved“ vyks liepos 18 d. 19.45 val.

Informacija: FK Kauno Žalgiris, FK Riteriai, FK Žalgiris