Lietuvos klubai pradėjo savo kovas tarptautiniame fronte

Trys Lietuvos futbolo klubai šią savaitę pradėjo savo kovas tarptautiniuose turnyruose.

Vilniaus „Žalgiris“ startavo UEFA čempionų lygos, o „Kauno Žalgiris“ bei FK „Panevėžys“ – UEFA Europos Konferencijų lygos turnyre.

Pirmieji į kovą antradienį stojo sostinės futbolininkai.

Čempionų lygos pirmoji dvikova Kosove nesuteikė nė vienai komandai pranašumo – „Žalgiris“ svečiuose sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Ballkani“.

Varžovai pirmieji įmušė įvartį, tačiau 25 min. rezultatą išlygino Oliveris Buffas.

Žalgiriečių sudėtyje lyginant su paskutinėmis rungtynėmis įvyko vienas pasikeitimas – vietoje Gusto Jarusevičiaus vienuoliktuke pasirodė Francis Kyeremeh.

Dėl traumos į Kosovą nevyko ir komandai negalėjo padėti Ovidijus Verbickas.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 12 d. Vilniuje.

fkzalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

Tuo tarpu „Kauno Žalgirio“ futbolininkai nesėkme pradėjo UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos pirmojo etapo seriją su Slovakijos vicečempionu „Ružomberok“ klubu. Roko Garasto auklėtiniai išvykoje pralaimėjo rezultatu 0:2.

Jau septintą susitikimo minutę kauniečiai buvo labai arti pirmojo rungtynių įvarčio. Marko Pejičius atliko perdavimą iš krašto, o galva į vartus labai pavojingai smūgiavo Gratas Sirgėdas. Tiesa, varžovų vartininkas sužaidė nepriekaištingai ir smūgį atrėmė.

Sužaidus 14 minučių pirmą pavojingą ataką surengę šeimininkai pasižymėjo. Divine’as Naah aiškštės centre prarado kamuolį, o ataka baigėsi varžovų smūgiu ir Lino Pilibaičio įvarčiu į savus vartus – 0:1.

Varžovai Deivido Mikelinio budrumą dar kelis kartus patikrino tolimais smūgiais, tačiau „Kauno Žalgirio“ vartininkas žaidė užtikrintai.

Pirmame kėlinyje žalgiriečiai atsakė dar viena pavojinga kontrataka, kurią ne taip pavojingai smūgiu į varžovų vartininką užbaigė G.Sirgėdas.

Likus žaisti pusvalandį dar vieną itin gerą progą turėjo „Ružomberok“ klubas, tačiau jų futbolininko smūgis iš už baudos aikštelės ribų skriejo šalia virpsto.

Žaidybinę persvarą visų rungtynių metu turėję šeimininkai 68-ąją minutę pasižymėjo antrą kartą. Po perdavimo iš krašto varžovų puolėjas Stefanas Gerecas įvartį pelnė galva – 0:2.

82-ąją minutę kamuolys atsidūrė ir „Ružomberok“ vartų tinkle, tačiau Lino Pilibaičio įvarčio galva rungtynių arbitrai neįskaitė dėl nuošalės.

Dvikovos pabaigoje šeimininkai turėjo dar vieną gerą šansą įvarčiui, tačiau smūgis galva buvo netikslus.

Atsakomosios rungtynės tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Ružomberok“ Marijampolėje vyks liepos 14 dieną, 19 valandą.

zalgiris.lt informacija;

**********

„Panevėžio“ futbolo klubas taip sužaidė pirmąsias rungtynes UEFA Konferencijų lygos pirmame atrankos etape. Permaininga akistata su Orhėjaus „Milsami“ klubu baigėsi be įvarčių – 0:0.

Pirmasis kėlinys pasižymėjo labai atsargiu abiejų komandų žaidimu. Moldovos ekipa retai priartėdavo prie „Panevėžio“ vartų ir aštresnių atakų nesurengė.

Šeimininkai išsiskyrė trimis tolimais ir akcentuotais smūgiais – abu Roko Stanulevičiaus šūvius atrėmė „Milsami“ ekipos vartininkas Emilis Timburas, o Jeffrey Sarpongas mušė pro šalį. Kėlinio pabaigoje Ariagneris Smithas atliko smūgį galva, bet tiesiai į vartų sargą.

Po pertraukos „Panevėžys“ dar ryškiau perėmė iniciatyvą ir išsiskyrė pavojingu Wandersono Melo smūgiu, su kuriuo susitvarkė vartininkas.

Deja, kortas sumaišė 65-ąją minutę gauta antroji Roko Stanulevičiaus geltona kortelė. Tokiu būdu Aukštaitijos sostinės komanda likusią mačo dalį buvo priversta žaisti atsargiau.

Moldovos ekipa išsiskyrė dviem aštresnėmis situacijomis: pirmame epizode sėkmingai apsigynė Linas Klimavičius, o antroje situacijoje Rafaelis Broetto atrėmė varžovo smūgį koja. Savo ruožtu „Panevėžio“ gretose aktyviai į žaidimą įsiliejo Matijus Remeikis – jo smūgis vienu lietimu skriejo greta vartų.

Atsakomosios rungtynės įvyks liepos 14 dieną, kitą ketvirtadienį.