Neįgaliesiems

Lietuvos klubai sužinojo varžovus UEFA Europos lygos atrankoje

Šveicarijos Niono mieste šiandien buvo ištraukti UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo burtai.

Lietuvos vicečempionams Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams teko Budapešto „Honved“ klubo iš Vengrijos išbandymas. Liepos 11 dieną komandos susitiks Budapešte, o liepos 18 d. Vilniuje.

„Fkzalgiris.lt“ praneša, kad Budapešto klubas yra 14 kartų Vengrijos čempionas (pastarąjį kartą 2016 – 2017 m.) ir septynis kartus taurės laimėtojas. 1909 m. įkurtas klubas praėjusiame sezone Vengrijos čempionate užėmė ketvirtąją vietą ir prasibrovė į taurės finalą, kuriame nusileido „Vidi“ (1:2).

Tai nebūtų pirmasis „žalgiriečių“ tarpusavio susitikimas su šiuo Vengrijos klubu. 2002 m. UEFA Intertoto taurės turnyre vilniečiai išvykoje laimėjo rezultatu 1:0 (įmušė D. Saulėnas), o namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 bei žengė į kitą etapą.

„Honved“ pastaruoju metu nėra nuolatinis Europos taurių dalyvis. Šis klubas giriamas už darbą su jaunimu, tačiau skambių pergalių pasiekti Europoje nepavyksta. 2013 – 2014 m. sezone UEFA Europos lygos antrajame atrankos etape vengrai 1:3 ir 0:2 nusileido Serbijos „Vojvodina“, o į prestižinio turnyro atranką sugrįžo tik 2017 – 2018 m. sezone.

Vilniaus „Riteriai“ išmėgins jėgas su „Klaksvik“ (Farerų Salos) arba „Tre Fiori“ (San Marinas) poros laimėtojais. Pirmos rungtynės vyks Vilniuje, o antros varžovų aikštėje.

„Riteriai“ per istoriją su San Marino komanda žaidę dar nėra, o su Farerų atstovais teko susikauti debiutiniame sezone. Tąkart per dvejas rungtynes HB Torshavno ekipą pavyko nugalėti bendru rezultatu 7:1.

„Kelionės organizavimo klausimu, tai San Marinas būtų paprasčiau. Jei vis tik tektų keliauti į Farerų salas, tai ten reikia daugiau dokumentų, pati kelionė ir sunkesnė, ir brangesnė. Kalbant apie lygį, daug kartų esu sakęs, kad mums lengvų varžovų nėra ir Europai turime ruoštis labai rimtai. Nesinori mėtytis žodžiais ir sakyti, kaip mums pasisekė, nes tą savo pranašumą reiks įrodyti aikštėje. Mums būtų geriau, kad varžovai galvotų, jog jiems pasisekė su burtais“, – fkriteriai.lt sakė klubo direktorius Virmantas Lemežis.

Paskutinę akimirką į Europos lygos atranką patekęs „Kauno Žalgiris“ rungtyniaus su „Apollon“ klubu iš Kipro. Pirmasis susitikimas vyks Alytuje arba Marijampolėje, o antrasis – Nikosijoje.

„Apollon“ praėjusiame sezone žaidė ir UEFA Europos lygos grupių etape. Ten H grupėje būsimi kauniečių varžovai varžėsi su Frankfurto „Eintracht“, Romos „Lazio“ ir Marselio „Olympique“ klubais bei su 7 taškais liko trečioje vietoje.

„Burtai yra burtai ir varžovo niekada negali rinktis. Žinome su kuo žaisime, bet bent kol kas pagrindinės mintys ir pasiruošimas vyksta rungtynėms su „Atlantu“, o paskui žiūrėsime ir į „Apollon“. Visi puikiai suprantame, kokio tai lygio komanda, kuri žaidė ir grupių etape. Gerbiame juos, bet tikrai nebijome, nes kiekvienas varžovas turi tiek stiprių, tiek silpnų pusių. Bandysime išsigryninti ir kovosime, nors favoritai ir yra jie“, – po burtų traukimo ceremonijos Žalgiris.lt teigė komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS