Lietuvos klubų startai Europoje: be pergalių liko visi trys klubai

Lietuvos klubai šią savaitę pradėjo savo kampanijas tarptautiniuose UEFA turnyruose.

Pirmose Čempionų lygos atrankos rungtynėse „Žalgiriui“ nepavyko palaužti „Struga“ pasipriešinimo – rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

„Žalgirio“ starto sudėtyje įvyko vienas pasikeitimas – nuo pradžių rungtyniavo Yukiyoshi Karashima.

Svečiai atliko smūgį jau pirmąją rungtynių minutę, tačiau jis nebuvo itin pavojingas, kamuolys skriejo tiesiai į E. Gertmoną.

„Žalgiris“ po truputį įsibėgėjo ir 15 min. turėjo geriausią progą bet po kampinio N. Hnido muštą kamuolį puikiai atmušė varžovų vartininkas.

35 min. šansą turėjo ir svečiai, B. Shabani kairiu kraštu įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau artimąjį kampą sėkmingai užstojo E. Gertmonas.

48 min. M. Oyewusi įsiveržė į baudos aikštelę kairiu kraštu, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. Pakartotinis J. Kendyšo bandymas buvo stiprus, bet šiek tiek trūko tikslumo.

53 min. pavojingą varžovų puolėjo įsiveržimą paskutinę akimirką slysdamas nutraukė S. Vučuras.

69 min. po A. Vilhjalmssono smūgio galva kamuolys skriejo virš vartų.

72 min. po pavojingo P. Golubicko perdavimo A. Vilhjalmssonas arti vartų kamuolio nepasiekė.

86 min. baudos aikštelė krašte kamuolį gavo V. Kocoski, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

Per pridėtinį laiką iš aštraus kampo pavojingai smūgiavo J. Bopesu, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks po savaitės Šiaurės Makedonijoje.

fkzalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

Futbolo klubas „Panevėžys“ atidarė įvarčių sąskaitą UEFA Konferencijų lygos varžybose, tačiau pirmosios pergalės neiškovojo. Pirmojo atrankos etapo pirmoji akistata su Orhėjaus „Milsami“ ekipa baigėsi rezultatu 2:2 (1:0).

Panevėžiečiai nuo pat mačo pradžios perėmė iniciatyvą – 9-ąją minutę Jeffrey Sarpongas tolimu smūgiu sudrebino virpstą. 17-ąją minutę spaudimas davė vaisių – į baudos aikštelę įsiveržęs ir perdavimą bandęs atlikti Artemas Ščedras išprovokavo baudinį, kurį stojo realizuoti ir sėkmingai išpildė Jovanas Čadženovičius.

Tai buvo pirmasis „Panevėžio“ įvartis tarptautinėse varžybose per klubo istoriją.

Po 10 minučių Aukštaitijos sostinės komanda vėl turėjo progą smūgiuoti nuo 11 metrų žymos, kai varžovas baudos aikštelėje sužaidė ranka. Tiesa, šį sykį J. Čadženovičius sukirto kamuolį į virpstą.

Vieną oponento Igorio Lambarskio smūgį atrėmė Vytautas Černiauskas, kitoje aikštės pusėje – „Milsami“ vartų sargas Emilis Timburas apsigynė nuo Ariagnerio Smitho bei J. Sarpongo bandymų atakuoti.

48-ąją minutę Matijus Remeikis atliko dar vieną gerą tolimą perdavimą, kurio metu A. Smithas parodė savo greičio savybes ir padvigubino pranašumą. Tiesa, „Milsami“ ekipa sušvelnino rezultatą – po tijų minučių baudinį realizavo Radu Ginsari.

Tas pats Moldovos klubo atakuojantis žaidėjas pasinaudojo geru perdavimu iš kairiojo krašto bei 67-ąją minutę taikliai mušė galva.

Per likusį laiką panevėžiečiai susigrąžino iniciatyvą bei pasižymėjo keliais pavojingais A. Smitho smūgiais, o Federico Palacioso bandymas paskutinę akimirką buvo blokuotas.

Atsakomosios rungtynės įvyks kitą ketvirtadienį, liepos 20 dieną. Orhėjaus miesto stadione „Milsami“ ir „Panevėžio“ dvikova prasidės nuo 19 val.

fk-panevezys.lt informacija;

**********

Tuo tarpu „Hegelmann“ klubas namuose 0:5 nusileido „Shkupi“ ekipai iš Šiaurės Makedonijos.