Neįgaliesiems

Lietuvos mėgėjų 7×7 čempionate – kauniečių triumfas

Sekmadienį Kaune paaiškėjo 2018 m. LFML Hummel 7×7 čempionato pajėgiausios komandos.

FK „Fenikso“ dominavimas. „Feniksas“ čempionato nugalėtoju tapo taip ir nepatyręs nei vieno pralaimėjimo. Paskutiniame ture Kaune jiems iššūkį mėgino mesti trys pirmojo lentelės penketo komandos, tačiau nei FK „Kaunui“ (1:4), nei „Kėdainiams“ (1:8), nei Visagino FK „Inter-veteranams“ (2:8) staigmenos pateikti nepavyko. „Feniksas“ taip pat buvo rezultatyviausia (vid. po 7,7 įvarčio) ir geriausiai besigynusi čempionato komanda, praleisdavusi vos kiek daugiau nei po įvartį per rungtynes.

FK „Inter-veteranai“ – antri. Net ir po pralaimėjimo „Sportidus“ IV ture, Visagino komanda (25 tšk.), palankiai susiklosčius aplinkybėms ir patiems laimėjus likusias trejas V turo rungtynes, turėjo galimybę pakilti į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Tačiau aplinkybės nesusiklostė, o paskutinėse, jau nieko nelėmusiose rungtynėse, buvo nusileista „Feniksui“.

Be medalių. Penkių pergalių seriją turėjęs, svarbią pergalę IV ture prieš „Inter-veteranus“ pasiekęs Panevėžio „Sportidus“ (22 tšk.) kolektyvas į Kauną važiavo kovoti dėl medalių, tačiau galiausiai vietoje antrosios vietos turėjo tenkintis ketvirtąja. „Klaipėda City“ įveikta 2:0, rungtynės su Šakių „Zanavyku“ baigėsi be įvarčiu, o lemiamose rungtynėse prieš FK „Jakus“ buvo patirtas pralaimėjimas 3:7. Pergalė paskutinėse rungtynėse Panevėžio komandai būtų garantavusi antrąją, lygiosios – trečiąją vietą.

FK „Kaunas“ – treti. „Sportidus“ „dovanėlės“ paskutiniajame ture ir tarpusavio rungtynėse su panevėžiečiais pasiekta pergalė leido „Kaunui“ (22 tšk.) džiaugtis trečiąja vieta čempionate. Tiesa, prie to prisidėjo ir dvi V ture pasiektos pergalės prieš Vilniaus FCI ir Marijampolės FK „Eurostandartą“.

Stipriausiųjų penkte – ir „Kėdainiai“. Kėdainių komanda praktiškai viso čempionato metu rungtyniavo stabiliai: rinko pergales prieš tuos varžovus, kuriuos privalėjo įveikti, o visi pralaimėjimai, išskyrus prieš FCI, patirti prieš aukščiau turnyrinėje lentelėje finišavusias komandas. Nuo 3-4 vietas užėmusių komandų „Kėdainiai“ atsiliko vos tašku.  

FK „Jakai“. Ištikimų sirgalių lydimus ir visuomet iki pabaigos kovojančius „Jakus“ (15 tšk.) galima drąsiai vadinti viena pavyzdingiausių čempionato komandų. Šis kolektyvas užėmė aukščiausią vietą iš visų neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą turėjusių komandų ir vienintelis iš jų čempionatą baigė įmušęs daugiau įvarčių nei praleidęs. Paskutinėse rungtynėse „Jakai“ pateikė vieną didžiausių čempionato staigmenų įveikdami „Sportidus“ ir finišuodami garbingoje šeštoje vietoje.

Antrosios lentelės pusės rikiuotė. Vos tašku nuo šeštosios pozicijos atsiliko „Zanavykas“, žemiau išsirikiavo FCI (12 tšk.), „Telšių FMA“ ir „Klaipėda City“ (po 9 tšk.), Kauno raj. STIHL (6 tšk.) ir FK „Eurostandartas“ (3 tšk.).

Naudingiausias LFML Hummel 7×7 čempionato žaidėjas. Juo tapo FK „Fenikso“ atstovas Mindaugas Kasparas.

Lenktynės dėl rezultatyviausiojo vardo. FK „Kauno“ puolimo lyderis Martynas Valenta (27 įvarčiai), dėka rezultatyvaus pasirodymo V ture, aplenkė FK „Fenikso“ snaiperį Rolandą Gumbrį (23 įvarčiai).

Kiti įvertinimai. FK „Inter-veteranų“ astovas Anton Zajarin išrinktas geriausiu čempionato gynėju, o „Sportidus“ vartų sargas Vidas Birškis – geriausiu čempionato vartininku.

Nugalėtojus pagrindinio čempionato rėmėjo „Hummel“ bei Kūno kultūros ir sporto departamento įsteigtais prizais apdovanojo Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Sergėjus Slyva ir viceprezidentas Romas Pikčilingis.

Rungtynių akimirkos – čia.

Apdovanojimų šventės akimirkos – čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS