Neįgaliesiems

Lietuvos moterų A lyga – prie starto linijos: komandų apžvalga

Vieneriomis rungtynėmis Vilniuje startuos 2023 metų Lietuvos moterų futbolo A lyga, kurioje dalyvaus septyni klubai. Prie pernykščių dalyvių šiemet prisijungė į elitą sugrįžtantis Utenos „Utenis“.

Primename, kad nuo šio sezono visas čempionato rungtynes tiesiogiai rodys FIFA + platforma. Prieš sezono startą – žvilgsnis į būsimas čempionato dalyves.

Šiaulių „Gintra“

Praėjęs sezonas – 1 vieta

Daugkartinė šalies čempionė keičia kryptį ir naująjį sezoną žada pasitikti tik su penkiomis legionierėmis. Pernykštės lyderės po sėkmingo sezono pasirašė sutartis su Izraelio, Ispanijos, Australijos, Islandijos ir Turkijos aukščiausių lygų klubais. Į jų vietas atvyko naujokės, tačiau jų ne tiek daug, kiek buvo galima tikėtis.

„Būsime lietuviškesnė komanda. Nauja karta, nauja komanda, kurioje jungiamasis ryšys bus Algimantės Mikutaitės patirtis. Jaunimėlis stipriai pasitempė, tad perspektyva – milžiniška“, – sakė „Gintros“ vadovas Gintaras Radavičius.

Prieš prasidedant sezonui „Gintra“ spėjo laimėti Žiemos taurę bei pergalingai startuoti Baltijos lygoje. Komandai jau atstovavo pernai į „Saned“ ir „Vilnių“ išvykusi Laura Kubiliūtė bei iš MFA „Žalgiris“-MRU atvykusi Erika Šupelytė. Ekipą, kaip ir pernai, treniruos vyriausiasis treneris Kaloyanas Petkovas.

„Pradžiai užteks to, ką turime, o po to, kai ištrauksime Čempionių lygos burtus, matysime kur šlubuojame. Tuomet, galbūt, vieną ar dvi žaidėjas atsivešime“, – sakė G.Radavičius.

„Gintros“ planai nesikeičia – darsyk laimėti Lietuvos čempionatą bei tapti Baltijos šalių čempionėmis. Pasisekus su burtais, žengti žingsnį ir UEFA Čempionių lygos turnyre.

Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU

Praėjęs sezonas – 2 vieta

Pastaruosius keletą metų ant antrojo laiptelio nacionalinėse pirmenybėse užlipęs klubas, kaip ir daugelis kitų, tarpsezonyje gerokai pasikeitė. Buvusios legionierės išvyko į stipresnes lygas, o jas pakeis kitos legionierės. Tarp jų – ir puikiai pažįstama iš Turkijos sugrįžtanti Ana Cheminava.

Be iš klubo išvykusių užsieniečių, „Žalgiryje“ neliko Karolinos Jasaitytės (išvyko į „Utenį“), Erikos Šupelytės (išvyko į „Gintrą) ir vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio. Pastarąjį Žiemos taurės turnyre pakeitė jo buvęs asistentas Vytautas Lukša, kuris darbu dalinsis su naujuoju klubo techniniu direktoriumi Bogdanu Lukašenko.

„Manau, kad nesusilpnėjome, todėl tikslai išlieka tie patys. Norime darsyk pasidabinti čempionato medaliais. Žiemos turnyre davėme daug žaidybinio laiko jaunimui, o į rezultatus visiškai nekreipėme dėmesio. Tai būsimame sezone turime tikslą kuo greičiau į komandą integruoti jaunas žaidėjas ir suteikti joms kuo daugiau žaidybinio laiko. Kalbu ypač apie tas merginas, kurios kitąmet žais Lietuvoje vykstančiame WU-19 Europos čempionate“, – sakė MFA „Žalgiris“-MRU vadovas Svajūnas Stravinskas.

FK „Vilnius“

Praėjęs sezonas – 3 vieta

Visas legionieres, tarp kurių – ir geriausią praėjusio sezono futbolininkę Kristiną Pereviznyk, praradęs „Vilnius“ ruošiasi naujam iššūkiui. Tiesa, kad maža nepasirodytų, tarpsezonyje komandą paliko ir pastaruosius trejus metus už ekipą atsakinga trenerė Kotryna Kulbytė bei motinystės atostogų išėjusi Greta Valikonienė.

„Man kaip vadovui, šie praradimai – kosmosas“, – vaizdingai tarpsezonyje įvykusius pokyčius įvardino FK „Vilnius“ klubo vadovas Andrius Martinaitis.

K. Kulbytę vyriausiojo trenerio poste pakeitė anksčiau vyrų futbole su „Stumbro“, „Hegelmann“ komandomis dirbęs Vytautas Masaitis. Pastarajam talkina britas Ramirezas Remy Longdonas.

Išvykusias futbolininkes komandoje pakeis legionierės iš Moldovos, Ukrainos, Kirgistano ir JAV. A. Martinaitis žada, kad komandos komplektacija bus baigta iki balandžio 1 dienos.

„Žiemos taurės turnyre užėmėme antrą vietą, o būsimame sezone tikslas – būti trejete“, – reziumavo A. Martinaitis.

Kauno rajono „Hegelmann“

Praėjęs sezonas – 4 vieta

Pernai solidžią komandą turėjęs, bet dėl traumų niekaip pagrindinės sudėties nesurinkęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas čempionate liko tik ketvirtas. Šiemet pasikeitė treneris Tomas Miliauskas, prisijungė pernai „Saned“ ekipai atstovavęs pagrindas, sugrįžo Paulina Potapova, merginos per metus gerokai paaugo, tad, natūralu, kad vėl žvilgsnis krypsta į prizininkų gretas.

„Be abejo, labai norime sugrįžti į trejetą, norime įkąsti „Gintrai“, tačiau konkrečių tikslų nekeliame. Turime naują trenerį, kuriam prireiks laiko susipažinti su komanda, todėl neforsuosime. Dirbame ne kaip visi. Visi klubai žiūri į užsienietes, bet man norisi turėti lietuvišką stiprią komandą“, – sakė klubo vadovė Ingrida Siliūnienė.

Po praėjusio metų sezono su komanda atsisveikino ir į MFA „Žalgirį“ sugrįžo Karilė Liužinaitė ir Ugnė Slankauskaitė, taip pat karjerą baigė Rimantė Kunickaitė. Tarp minėtų papildžiusių žaidėjų yra Dovilė Gailevičiūtė, Vestina Neverdauskaitė, Simona Petravičienė, Rusnė Šešplaukytė ir minėta P. Potapova.

„Neabejoju, kad būtumėm sutarę ir su Greta Lukjančuke, tačiau ji – motinystės atostogose. Gyvenimas futbolu nesibaigia, todėl labai džiaugiuosi už ją“, – sakė I. Siliūnienė.

 Joniškio „Saned“

Praėjęs sezonas – 5 vieta

Praėjusiais metais šalies geriausias žaidėjas iš „Gintros“ perviliojęs Joniškio „Saned“ klubas planavo iškart nustebinti visą Lietuvos futbolo visuomenę, tačiau to padaryti nepavyko. Šiemet praradę Gretą Lukjančukę, Simoną Petravičienę, Dovilę Gailevičiūtę ir Vestiną Neverdauskaitę, joniškiečiai vėl žvelgia į savo jaunimą bei legionieres iš tolimojo užsienio.

„Praėjusiame sezone tikėjomės būti aukščiau. Kadangi nepavyko, tai šiemet turėsime naujovių. Galvoju, kad su nauja komanda būsime konkurencingi, nors didelių stebuklų ir nesitikime. Viskas pasikeis, kai užaugs mūsų mergaitės. Tada ir galvosime apie rezultatus, o kol kas būtų gerai išlaikyti penktąją vietą“, – sakė Edmundas Bernotas, kuris trenerio poste pakeis Tatjaną Veržbickają.

Naujajame sezone „Saned“ ekipai turėtų atstovauti penkios legionierės iš Sudano Nigerijos ir Ganos. Taip pat prie komandos prisijungė ir Dovilė Dockaitė.

Gargždų „Banga“

Praėjęs sezonas – 6 vieta

Praėjusiame sezone į turnyro lentelės dugną nukritusios Tigrės atsigriebė salės futbolo čempionate, kuriame tapo nugalėtojomis. Tai, anot komandos vyriausiojo trenerio Simono Alsio, leis būsimą čempionatą pasitikti geresnėmis nuotaikomis.

Lyginant su praėjusiu sezonu, „Banga“ neteko tik vienos žaidėjos – į Šiaulius sugrįžusios Deimantės Tamulytės. Vis tik, pavyko įkalbėti į komandą sugrįžti senbuves Lijaną Gedminaitę ir Vitaliją Žatkiną. Atrodytų, pastiprinimas itin solidus, todėl ir tikslai turėtų būti aukštesni nei pernai užimta vieta.

„Su tikslais būna taip, kad tikiesi vieno, o gauni visai ką kita. Pavyzdžiui, prieš dvi dienas Viltė Švarcaitė patyrė traumą ir mes iki šiol dar nežinome, kokio rimtumo ta trauma yra. Jei per daug tos traumos nekliudys, tai norėtume pasirodyti geriau nei pernai. Visada norisi medalių, bet jau pernai prisikalbėjau, tad šiemet šioje vietoje būsiu atsargesnis“, – sakė S. Alsys.

Utenos „Utenis“

Praėjęs sezonas – 4 vieta LMFA I lygoje

Po metų pertraukos į aukščiausiąjį moterų futbolo divizioną sugrįžtantis „Utenis“ nesiruošia būti tokiu taškų donoru varžovams, kokiu buvo 2021-aisiais. Tam yra pagrindo – komandą papildė Karolina Jasaitytė, Saulė Uždavinytė, Julija Melaikytė, Karina Petrauskienė ir vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis.

„Kartu dirbome U-17 rinktinėje, pažinome vienas kitą, pasiūliau jam galimybę prisijungti, jis sutiko. Žmogus nori iššūkių, jam patiko Utenoje pasikeitęs požiūris į moterų futbolą“, – apie vieną įdomiausių tarpsezonio perėjimų pasakojo „Utenio“ vadovas Arūnas Rastenis.

Lyginant su praėjusiais metais, komandoje neliko Erikos Busevičiūtės, Gabijos Gulijevos, Deimantės Bikutės (dėl raiščių operacijos), Nedos Klezaitės.

„Dar ieškome poros žaidėjų, bet mūsų idėja nesikeičia – norime auginti žaidėjas, norime būti konkurencingi, tačiau apie jokias prizines vietas negalvojame. Galvojame surinkti jauną rinktinių kandidačių branduolį, su kuriomis augtume ir užaugtume“, – sakė A. Rastenis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS