Neįgaliesiems

Lietuvos moterų rinktinė pasitinka turnyrą Armėnijoje: „Pergalės suteiktų reikalingo pozityvo“

Lietuvos moterų futbolo rinktinė praėjusios savaitės pabaigoje išvyko Armėniją, kur jau šiandien startuos Armėnijos futbolo federacijos organizuojamame keturių komandų turnyre „Our Game“.

Nuo balandžio 7 iki balandžio 12 dienos vyksiančiame turnyre lietuvės gaus progą išmėginti jėgas su trimis komandomis – Jordanijos, Libano bei Armėnijos moterų rinktinėmis.

Kaip pasakojo moterų rinktinė narė Milda Liužinaitė – tokie mačai yra gera proga išmėginti savo jėgas.

„Visada yra smagu susirinkti į rinktinę, ypač tada, kai turime draugiškas oficialias rungtynes. Visos norime, jog moterų rinktinės lygis kiltų, o to nebus, jeigu neturėsime kontrolinių rungtynių, kur būtų galima išmėginti jėgas ir tobulėti. Visoms mums labai gera susitikti ir pabendrauti, gyventi futbolu 24 valandas per parą“, – teigė M. Liužinaitė.

Jos teigimu, tokiame turnyre pasiektos pergalės padėtų rinktinei įgauti šiuo metu reikalingo pozityvo.

„Be abejo, turnyro lūkesčiai  yra parsivežti pergalių. Šiuo metu mūsų rinktinė negali pasidžiaugti teigiamais rezultatais, kas psichologiškai yra šiek tiek sunku. Mums iš esmės reikia pozityvo, o tą duotų pergalės. Norime pajausti žaidimą ir laimėti, po rungtynių jausti, jog judame į priekį.

Praėjusiais metais turėjome tikrai stiprių varžovių, tokių kaip Belgija ar Šveicarija, kurios reitinge yra labai aukštoje pozicijoje, o mums su tokiais varžovais yra sunku konkuruoti, todėl turėti rungtynių ir su panašaus lygio rinktinėmis yra ganėtinai svarbu. Kelios pagrindinės žaidėjos negalėjo dalyvauti šioje stovykloje, bet turime tikrai gerų jaunų žaidėjų, todėl tikiu, jog galime pasiekti teigiamų rezultatų“, – akcentavo futbolininkė.

Ji taip pat pripažino, kad iš visų laukiančių varžovių kiek geriau žinoma yra Armėnijos rinktinė, o kitos dvi rinktinės pastaruoju metu nežaidė, tad apie jas informacijos yra mažiau.

„Prieš Armėnijos rinktinę žaidėme praėjusiais metais, dar prieš karantino pradžią. Vieną mačą laimėjome, kitą sužaidėme lygiosiomis. Jas prisimename, tai yra panašaus lygio komanda, bet turi tikrai techniškų ir bėgančių žaidėjų.

Libanas ir Jordanija yra mums mažiau žinomos komandos, jos kurį laiką nežaidė oficialių rungtynių, todėl treneriams sunku atrasti daugiau informacijos apie jas. Kol kas analizavome artimiausias varžoves – Jordaniją, tad ruošėmės būtent šioms rungtynėms, – pasakojo ji.

– Tikrai bus įdomu žaisti prieš nežinomas varžoves. Juolab, kai nėra daug informacijos apie jas, ruoštis yra ganėtinai sunku. Pirmos 15 minučių prasidėjus rungtynėms bus skirtos žvalgybai, o tada žiūrėsime, ar galėsime žaisti pirmu ar antru numeriu“.

Ji taip pat paaiškino, jog turnyro metu bus laikomasi pastaruoju metu visuose sporto renginiuose jau įprastais tapusių saugumo reikalavimų – futbolininkės dar prieš išvykdamos turėjo atlikti COVID-19 testą, dar du testai bus atliekami jau turnyro metu.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis

Balandžio 7 d. 15:00 val. Lietuva – Jordanija, Čarencavano stadionas

Balandžio 10 d. 12:00 val. Lietuva – Libanas, Jerevano „Pyunik“ stadionas

Balandžio 12 d. 15:00 val. Armėnija – Lietuva, Jerevano „Pyunik“ stadionas

Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės žaidėjų sąrašas

Vartininkės: Viltė Jurgaitytė (FK „Banga“), Klaudija Savickaitė (FK „Kauno Žalgiris“), Meda Šeškutė (FK „Gintra“);

Gynėjos: Viktorija Čiapaitė (MFA „Žalgiris“-MRU), Greta Guižauskaitė (FK „Vilnius“), Milda Liužinaitė (FK „Kauno Žalgiris“), Algimantė Mikutaitė (FK „Gintra“), Tereza Romanovskaja (FA „Panevėžys“ / FK „Gintra“), Alina Špakovskaja (FK „Vilnius“);

Saugės: Dovilė Dockaitė (FK „Šešupė“ / FK „Gintra“), Dovilė Gailevičiūtė (FK „Gintra“), Monika Grikšaitė (FK „Banga“), Anika Kyžaitė (MFA „Žalgiris“-MRU), Loreta Rogačiova (FK „Vilnius“), Laura Ruzgutė (MFA „Žalgiris“-MRU), Paulina Sarkanaitė (FK „Gintra“), Gabija Toropovaitė (FK „Gintra“);

Puolėjos: Rimantė Jonušaitė (FK „Gintra“), Ugnė Lazdauskaitė (MFA „Žalgiris“-MRU), Liucija Vaitukaitytė (CDE „Racing“, Ispanija).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS