Lietuvos moterų rinktinė pelnė pirmąją pergalę UEFA Tautų lygoje

Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė sugrįžta iš Tbilisio su trimis iškovotais taškais – mūsiškės rezultatu 3:0 (1:0) pranoko Sakartvelo ekipą.

Primename, jog prieš kelias dienas šios dvi komandos tarpusavyje rungėsi Lietuvoje – penktadienį Vilniaus LFF stadione vykęs susitikimas baigėsi be įvarčių.

Antradienio dvikovoje Lietuvos rinktinė turėjo versti be diskvalifikuotos Rimantės Jonušaitės, o pirmame susitikime traumas patyrusios Dovilė Gailevičiūtė bei Paulina Sarkanaitė buvo registruotos rungtynėms.

Lietuvės pirmojo kėlinio viduryje įgijo vieno įvarčio persvarą, kai po Erikos Šupelytės perdavimo pasižymėjo Monika Grikšaitė. Po šio epizodo Medai Šeškutei teko atremti grėsmingus Natijos Danelijos ir Anos Cheminavos smūgius. Kėlinio pabaigoje dėkingomis progomis atakoje pasinaudoti nepavyko Žemynai Lekavičiūtei, Mildai Liužinaitei ir Algimantei Mikutaitei.

Antrojoje rungtynių pusėje išryškėjo lietuvių žaidybinė persvara, o varžovių vartininkė turėjo dar du kartus traukti kamuolį iš savųjų vartų tinklo. Liucija Vaitukaitytė 58 minutę atliko taiklų smūgį, kurį Svetlana Gabelaja nesėkmingai mėgino atremti. Paskutinis įvartis taip pat krito po puikaus smūgio iš tolimo nuotolio – juo pasižymėjo Lietuvos rinktinėje oficialiai debiutavusi Emilija Giržutaitė.

Rungtynių įrašas

Paskutines dvejas rungtynes šiame UEFA turnyre Lietuvos rinktinės sužais po mėnesio – gruodžio 1-ąją namuose lauks dvikova su Turkijos komanda, o ciklas baigsis gruodžio 5-osios dvikova išvykoje su Liuksemburgo rinktine.

UEFA moterų Tautų lygos C diviziono 2 grupės rungtynių statistika

Sakartvelas – Lietuva 0:3 (0:1)

Tbilisio Michailo Meschi stadionas, teisėja – Cristina Trafandir (Rumunija);

Įvarčiai: 21 min. Monika Grikšaitė, 58 min. Liucija Vaitukaitytė, 90+3 min. Emilija Giržutaitė (Lietuva);

Įspėtos: 84 min. Algimantė Mikutaitė, 88 min. Tereza Romanovskaja (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Meda Šeškutė, Paulina Sarkanaitė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Loreta Rogačiova, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Marija Galkina (90 min. Austė Bernotaitė), Erika Šupelytė (76 min. Emilija Giržutaitė),  Monika Grikšaitė (90 min. Danielė Svirnelytė), Žemyna Lekavičiūtė (60 min. Tereza Romanovskaja).

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Karolina Curukova, Dovilė Gailevičiūtė, Simona Petravičienė, Paulina Potapova, Lolita Žižytė.