Neįgaliesiems

Lietuvos moterų rinktinė pradėjo pasiruošimą mačams su Kroatija ir Šveicarija

Lietuvos moterų futbolo rinktinę pirmadienį susirinko į treniruočių stovyklą ir pradėjo pasirengimą dar dviem pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Kroatija ir Šveicarija.

Su kroatėmis Lietuvos rinktinė išvykoje žais jau šį penktadienį, tuo tarpu ateinantį antradienį Vilniaus LFF stadione 18.30 val. lietuvės rungsis su šveicarėmis.

Patekimas į šį mačą – nemokamas, jums tereikia atsiimti kvietimus, o tai padaryti galima paspaudus čia.

Prieš pirmą treniruotę rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius nerimavo tik dėl to, jog Lietuvoje rungtyniaujančios futbolininkės savo sezonus užbaigė jau prieš kurį laiką.

„Sudėtis yra optimali, traumų nėra, labai smagu, kad Rimantė Jonušaitė ir Liucija Vaitukaitytė žaidžia Italijoje, gauna žaidybinio laiko. Neramina tik tai, kad paskutinės rungtynės buvo dar lapkričio 7 dieną, tai toks ilgas tarpas, kada nebuvo praktikos. Tačiau galvoju, kad viskas turėtų būti gerai.

Stovykla yra trumpa, mums daug laiko atims kelionės, vėliau merginoms reikės atsistatyti. Bet kadangi visus metus dirbame tie patys žmonės, pagrindas yra išsilaikęs, galvoju, kad nėra nieko blogo. Turime ir daug merginų iš jaunimo rinktinės, kiekvieną kartą paimame naujų žaidėjų, nes ateis diena, kada jos turės žaisti, tai norime, kad jos geriau priprastų prie komandos“, – sakė R. Viktoravičius.

Pirmosios varžovės – Kroatijos komanda. Kaip ir lietuvės, taškų jos kol kas neturi, tačiau, kaip akcentavo R. Viktoravičius, tam yra viena paprasta priežastis.

„Komanda yra stipri, taškų neturi, nes žaidė su grupės lyderėmis.  Praėjusiame cikle su jomis žaidėme dvejas rungtynes, susitikimai nebuvo sėkmingi, tačiau nebuvo ir tokie, kad nebūtume galėję iškovoti taškų. Jos tada turėjo nedidelę žaidybinę iniciatyvą, bet šiaip žaidėme kaip lygios su lygiomis. Tikimės, kad dabar pavyks sužaisti geriau ir iškovosime taškų“, – vylėsi strategas.

Į kovą su kroatėmis ambicingai žvelgia ir viena rinktinės lyderių Rimantė Jonušaitė.

„Manau, kad mūsų lygis nuo jų labai nesiskiria, jos irgi klysta, tikrai galime imti taškus. Žaisime greitomis atakomis, tai manau, kad tiek mūsų, tiek jų jėgos yra lygios“, – sakė futbolininkė.

Prieš keletą savaičių ji sudrebino Lietuvos futbolo padangę, kai buvo paskelbta, kad žaidėja išvyksta į Italiją ir nuo šiol atstovaus AC „Milan“ ekipai.

„Tas patikėjimas atkeliavo tada, kai jau tikrai kitą dieną reikėjo skristi. Iki tos dienos buvo netikėjimas, bet jau kai buvau lėktuve supratau, kad tai tikrai vyksta.

Pirmas pasitikimas buvo kito lygio, pats stadionas, žmonės, požiūris… Po pirmų dviejų dienų galėjai pamatyti, kad lygiai tikrai šiek tiek skiriasi“, – patirtis Lietuvoje ir Italijoje lygino žaidėja.

Įdomu tai, kad vos atvykusi jau po poros dienų R. Jonušaitė gavo galimybę debiutuoti ir po keitimo pasirodė aikštėje oficialiose čempionato rungtynėse.

„Jauduliukas milžiniškas, po dviejų dienų išleido žaisti beveik visą kėlinį. Smagu, kad klubas manimi pasitikėjo ir jau po dviejų treniruočių galėjau žengti į aikštę rimtose rungtynėse, kuriose mums labai reikėjo taškų. Rungtynės buvo tikrai aukšto lygio, reikėjo įšokti į tą traukinį, kur intensyvumas, greičiai, jėga buvo tikrai skirtingi, bet per laiką prisitaikiau ir žaidžiu taip, kaip moku ir kaip galiu“, – mintimis dalinosi ji.

Ji taip pat papasakojo apie susitikimą su viena iš klubo legendų.

„Prieš porą dienų į mūsų bazę atvyko Paolo Maldini, su visomis pasisveikino, atrodė, tarsi senas pažįstamas, tai jausmas viduje buvo tikrai geras. Bet po to supranti, kad tai yra normalu ir reikės prie to priprasti“, – sakė futbolininkė.

Tuo tarpu šiame rinktinių lange lietuvėms teks kautis ne tik su Kroatija, bet ir su Šveicarija. Su šiomis varžovėmis lietuvės jau susitiko anksčiau ir išvykoje patyrė nesėkmę.

„Nežinome, kaip jausimės po rungtynių su Kroatija, yra labai sunku tai nuspėti. Šveicarijoje jos taip pat žaidžia ant dirbtinių dangų, čia jų nenustebinsime, jos yra prie to pratusios. Ir žinoma, jos yra iš geriausių Europos komandų. Pirmame rate su jomis jau žaidėme, tai yra labai stiprus varžovas ir, kiek bendravome su žaidėjomis, tai buvo turbūt sunkiausios mūsų rungtynės šiame cikle“, – sakė R. Viktoravičius.

„Žaidėme prieš jas jau Šveicarijoje, rungtynės buvo sunkios, rezultatas viską parodo. Bet noru ir jėga tikrai nenusileisime ir kovosime dėl kiekvieno kamuolio“, – jam antrino ir R. Jonušaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS