Neįgaliesiems

Lietuvos moterų rinktinei – aukščiausio lygio išbandymas

Kai Belgijos moterų futbolo rinktinė prieš mėnesį pralaimėjo Šveicarijai, pastaroji  pakilo į pirmąją vietą 2021 metų Europos moterų futbolo čempionato atrankos H grupės varžybose. Visiškai lygiose rungtynėse belgės patyrė pirmąją nesėkmę 1:2.

Prieš tai vienos geriausių Senojo žemyno ekipos rezultatai grupėje buvo fantastiški: Kroatija sutriuškinta 6:1 ir 4:1, Rumunija nugalėta 1:0 ir 6:1 bei 6:0 nepasigailėta Lietuvos rinktinės, kurioje pagrindinį vaidmenį vaidino net penkis įvarčius pelniusi Tine De Caigny.

De Caigny. 23 – ejų metų Briuselio „Anderlecht“ futbolininkė, nepaisant savo jauno amžiaus, nacionalinėje rinktinėje spėjo sužaisti jau 53–ejas rungtynes, per kurias spėjo sumušti 20 įvarčių. Savo sąskaitą T. De Caigny atidarė dar prieš šešerius metus, kai dviem įvarčiais prisidėjo prie Graikijos rinktinės sutriuškinimo. Vėliau jos tikslūs smūgiai kėlė galvos skausmą Lenkijos, Serbijos, Portugalijos, Čekijos, Šveicarijos ir daugeliui kitų rinktinių.

Anderlecht. Kaip Lietuvos rinktinė yra sudaryta „Gintros-Universiteto“ pagrindu, taip Belgijos rinktinėje netrūksta Briuselio „Anderlecht“ futbolininkių. Šiame atrankos cikle Belgijos nacionalinei komandai atstovavo net devynios šio klubo atstovės.

Visiškai kitokia situacija rinktinėse, jei kalbėtume apie legionieres. Rimanto Viktoravičiaus komandoje į šią kategoriją patenka tik Ispanijoje žaidžianti Liucija Vaitukaitytė. Belgijos rinktinėje netrūksta žaidėjų iš: „Sassuolo“ (Italija), PSV (Nyderlandai), „Lille“ ir „Lyon“ (Prancūzija).

H grupė. Lietuvos komandai per šešerias rungtynes nepavyko iškovoti nei vieno taško. Paskutinėse rungtynėse praėjusį penktadienį lietuvaitės 0:4 neatsilaikė prieš Rumuniją. Į šią dvikovą žiūrovai įleidžiami nebuvo, o persvarą rumunės susikrovė per antrojo kėlinio antrąją pusę. Po šių rungtynių lietuvaitėms liks nesužaista tik viena atrankos dvikova išvykoje prieš Kroatijos rinktinę.

Apie belgių rezultatus jau užsiminėme šios apžvalgos pradžioje, tačiau nepaminėjome, kad šį atrankos ciklą jos užbaigs rungtynėmis namuose prieš Šveicariją. Būtent tose rungtynėse ir spręsis grupės nugalėtojo klausimas.

Tarpusavyje. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Belgija ir Lietuva žaidė praėjusių metų lapkričio 12 dieną. Tąsyk aikštės šeimininkės lietuvių triuškinimą pradėjo 14 minutę. Turbūt, geriausiai komandų lygių skirtumą atspindi smūgių į vartus statistiką. Iš viso, Belgijos rinktinės futbolininkės atliko net 42 smūgius, iš kurių 15 skriejo į vartų plotą. Lietuvaitės atsakė vienu smūgiu.

Lyginant su tomis rungtynėmis, Lietuvos sudėtis yra stipriai pasikeitusi. Šįsyk dėl įvairių priežasčių mūsų komandai nepadės: Greta Lukjančukė, Samanta Karasiovaitė, Oksana Imanalijeva, Paulina Narbutaitė ir Lijana Gedminaitė.   

Rungtynės. Dvikova tarp Lietuvos ir Belgijos rinktinių įvyks antradienį 19:00 valandą Marijampolėje. Žiūrovai dėl padidintos rizikos užsikrėsti COVID-19, į rungtynes įleidžiami nebus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS