Neįgaliesiems

Lietuvos paplūdimio futbolo sezono apžvalga

Prieš metus Nidoje vykusio 2019 metų Lietuvos paplūdimio čempionato finalinio etapo atomazga tapo Aurimo Tamaliūno įvartis. Jis įmuštas likus vos kelioms sekundėms iki paskutiniųjų turnyro rungtynių tarp Vilniaus „Audros“ ir Vilniaus „Igol“ komandų pabaigos. Tas įvartis „Audrai“ garantavo antrąją vietą, o „Igol“, nepaisant pralaimėjimo, devintą kartą klubo istorijoje užsitikrino Lietuvos čempiono titulą.

Šiais metais paskutines rungtynes pralaimėjusi komanda čempione tikrai netaps. Nepaisant pandemijos, 2020 – aisiais dėl titulo kovos nebe šešios, o aštuonios komandos. Keisis ir pats formatas. Dviejuose etapuose (Kupiškyje ir Ignalinoje) visos komandos sužais po ketverias rungtynes – iš pradžių po trejas grupėse, o tada ir dėl galutinės vietos.

„Šie metai visame kame yra kitokie, tad natūralu, kad ir Lietuvos paplūdimio čempionate naujovių netrūks. Pirmas dalykas – dėl karantino buvome priversti susispausti, todėl tris etapus keičia du. Antras dalykas – pradžiugino komandų aktyvumas ir padidėjęs dalyvių skaičius. Na, ir trečias dalykas – pirmąkart istorijoje nugalėtojus sužinosime Ignalinoje“, – naujoves vardino Lietuvos futsal ir paplūdimio futbolo asociacijos direktorius Vytenis Kazlauskas.

Vilniaus IGOL (2019 m. – I vieta)

Daugkartiniai Lietuvos čempionai naująjį sezoną pasitiks stipriai atsinaujinę ir atsijauninę. Dėl pandemijos į mūsų šalį negali atvykti trys legionieriai iš Rusijos, taip sunkią kojos traumą patyręs latvis Sergejus Vasiljevas.

Vis tik, aštuoniolika metų skaičiuojantis IGOL klubas išlieka vienu pagrindinių pretendentų ir dar kartą apginti čempiono vardą. Jų pagrindą sudarys: Pavelas Smolkovas, Vasilijus Novičkovas, Juozas Dudėnas, Marius Šalkauskas, Tomas Statkevičius ir kiti.

„Nepaisant šių išvardintų žaidėjų, mūsų komandoje prasidėjo kartų kaita. Norime pagyvinti komandą, todėl sunku pasakyti, kaip mums seksis. Visada kovodavome dėl aukščiausių pozicijų, tačiau būsimas čempionatas – kitoks. Be to, sutrumpėjo pasiruošimo ciklas, tad kaip seksis.. tikrai nežinau“, – sakė komandos vadovas Darius Laucevičius.

Vilniaus „Audra“ (2019 m. – II vieta)

Praėjusių metų vicečempionai naująjį sezoną pasitiks stipriai nukraujavę. Jau aišku, kad komandoje nebus į Elektrėnų „Versmę“ išėjusio Lietuvos rinktinės vartininko Modesto Petrausko, taip pat į IGOL persikėlusio kito rinktinės žaidėjo Aleksandro Lebedevo.

Maža to, į pirmąjį etapą dėl įvairių priežasčių neatvyks dar keli svarbūs žaidėjai, todėl apginti praėjusiame sezone iškovotą antrą vietą „Audrai“ bus labai sudėtinga.

„Suprantame situaciją, todėl šiems metams didelių siekių neturime“, – komentavo Saimonas Vitkauskas.

Kupiškio „Narjanta“ (2019 m. – III vieta)

Praėjusiais metais iki sidabro apdovanojimų kupiškėnams pritrūko kelių sekundžių. Ar šiemet pavyks pakartoti praėjusių metų pasirodymą? Lengva nebus, nepaisant to, kad komanda naujajam sezonui ruošiasi nuo liepos pradžios.

Ekipa šiemet bus priversta žaisti be legionierių. Jie taip vadina žaidėjus iš kitų miestų, atvykusius padėti jiems. Taip pat, dėl traumų šiemet „Narjanta“ bus priversta žaisti be kapitono Nerijaus Starkaus bei Aliko Samoilovo.

Gera žinia komandai ta, kad joje liko Lietuvos rinktinės žaidėjas Redas Graičiūnas, be to į gimtąjį miestą sugrįžta Gabrielius Petuchovas.

„Tikimės gero žaidimo ir pergalių. Kaip ir bet kuri kita komanda“, – sakė „Narjantos“ vadovas Darius Baronas.

Prienų KKSC (2019 m. – IV vieta)

Nuo praėjusio sezono mažiausiai pasikeitusi komanda. Prieniškiams pavyko išsaugoti visus buvusius žaidėjus, o prie jų prijungti ir naujoką Aivarą Barauską. Pernai ketvirtoje vietoje likusi komanda sieks nenukristi žemiau ir šiemet.

„Jei pavyks surinkti visą sudėtį, stengsimės pakovoti dėl prizinių vietų, bet pagrindinis tikslas – TOP 4. Keliame įgyvendinamus tikslus“, – sakė Dainius Ališauskas.

Mažeikių „Olimpo SC“ (2019 m. – VI vieta)

Prieš metus nei taško neiškovoję mažeikiškiai šiemet planuoja susijungti su futsal pirmenybėse dalyvaujančia Mažeikių VIP komanda ir kartu siekti geresnio pasirodymo nei pernai.

„Aldaras Pupliauskas pažadėjo padėti su sudėtimi, todėl tikimės atsinaujinti ir tuo pačiu sustiprėti. Pernai turėjome nemažai žaidėjų, tačiau net šeši iš jų nė karto taip ir nepasirodė“, – sakė komandos vadovas Donatas Voras.

Komanda pradėjo ruoštis gegužės pabaigoje, tačiau iki šiol negali pasakyti, kokio lygio yra. Dėl šios priežasties būsimam sezonui „Olimpo SC“ tikslų nekelia.

Elektrėnų „Versmė“ (2019 m. – nedalyvavo)

Nors šis pavadinimas paplūdimio futbolo mėgėjams kol kas dar nieko nesako, tačiau ši ekipa bus viena ryškiausių būsimame čempionate. Užtenka, turbūt, paminėti, kad šios komandos pagrindą sudarys subyrėjusio „Rings“ klubo žaidėjai, kurie atstovauja ir Lietuvos rinktinei.

Modestas Petrauskas, Mindaugas Malinauskas, Audrius Plytnikas, Aivaras Meškinis, Edvardas Tamulevičius, Ramūnas Radavičius, Valentinas Golubovskis.. Reikia dar kažką pridurti?

„Aš didelių tikslų nekėliau, bet patys žaidėjai deklaruoja, kad juos tenkins tik pirma vieta“, – reziumavo klubo vadovas Romas Ščiuka.

Kauno „Aleksotas“ (2019 m. – nedalyvavo)

Dar vieni naujokai, susikūrę futsal žaidžiančios komandos pagrindu. Būsimos komandos idėją pasufleravo Lietuvos rinktinei atstovaujantis Paulius Giedraitis, kuris pastebėjo, kad Kaunas nebeturi paplūdimio futbolo atstovų, todėl reikia kažką daryti.

Tokiu būdu, „Aleksotas“ į savo gretas pasikvietė Lietuvos rinktinės trenerį Sahibą Mammadovą, Audrių ir Jaunių Juozaičius, jau minėtą P.Giedraitį, taip pat Audrių Markevičių, kuris tapo naujosios komandos vadovu.

„Einam su nuostata, kad pasikrautumėm teigiamų emocijų ir pergalių. O jei nepavyks laimėti – nieko baisaus nenutiks“, – konstatavo A.Markevičius.

Panevėžio „Sportidus“ (2019 m. – nedalyvavo)

Ne vienerius metus futsal komandą turintis „Sportidus“ klubas šiemet nusprendė išmėginti jėgas ir paplūdimio čempionate. Tiesa, iš futsalininkų komandai atstovaus tik Gajus Turkovas, Lukas Drąsutis ir Arminas Šešetas. Visi kiti – pirmoje arba antroje didžiojo futbolo lygoje žaidžiantys panevėžiečiai. Pirmaisiais metais panevėžiečiai nori „apsižiūrėti“, o vėliau kovoti dėl aukščiausių vietų.

„Galvoju, kad šiemet būsime labiausiai nenuspėjama komanda. O ateity – būsime vieni stipresnių. Su apskrities prezidentu Dariumi Butkumi jau kalbėjome, kad privalome Panevėžyje įrengti paplūdimio aikštelių, kad futbolo mėgėjai turėtų kur vasarą žaisti. Neabejoju, kad šis tikslas bus įgyvendintas“, – sakė „Sportidus“ vadovas Virginijus Kulišauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS