Lietuvos rinktinė išvykoje paskutinę minutę pralaimėjo prieš Airiją

Lietuvos rinktinė patyrė dramatišką pralaimėjimą Dubline – Valdo Ivanausko auklėtiniai po paskutinę mačo minutę praleisto įvarčio 0:1 nusileido Airijos komandai.

Lietuviams tai buvo paskutinis pasirengimo mačas prieš birželio mėnesį startuosiančias UEFA tautų lygos varžybas.

Šiame susitikime lietuviai turėjo verstis be Arvydo Novikovo, kuris priešrungtyninėje treniruotėje patyrė traumą, taip pat jau kiek anksčiau iš rikiuotės iškrito Paulius Golubickas ir Linas Mėgelaitis.

Rungtynes didesne teritorine persvara pradėjo šeimininkai, tačiau kantriai besigynę lietuviai ilgą laiką airiams neleido sukurti pavojingų progų prie savo vartų.

Sužaidus beveik 10 minučių kamuolys atsidūrė lietuvių vartuose, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir smūgis įskaitytas nebuvo. Kėliniui įsibėgėjus airiai prie lietuvių vartų kėlė kelis kampinius, tačiau didesnio pavojaus sukurti nesugebėjo.

Tuo tarpu lietuviai bandė atakuoti greitose atakose, tačiau vieną Fedoro Černycho bandymą smūgiuoti iš toli blokavo airių gynėjai, o komandos ilsėtis į pertrauką išėjo rezultatui esant 0:0.

Iš karto po pertraukos svečiai turėjo puikų šansą, kai airiai netoli savo vartų prarado kamuolį, tačiau sėkmingai sužaidęs šeimininkų vartininkas smūgį atmušė.

Po kurio laiko airiai dar sykį nukreipė kamuolį į vartus, tačiau arbitras vėl užfiksavo nuošalę, o netrukus pavojingą airių bandymą neutralizavo Džiugas Bartkus.

Po kurio laiko neblogą šansą turėjo Edgaras Utkus, bet jo smūgį iš už baudos aikštelės atmušė šeimininkų gynėjai.

Vėliau rungtynių tempas kiek sulėtėjo, o airiai, nors ir turėdami kamuolio kontrolę, rimtai Lietuvos rinktinės vartams nepagrasino. Po kelių minučių nebuvo įskaitytas jau trečias šeimininkų po nuošalės pelnytas įvartis.

Mačo pabaigoje dar vieną pavojingą varžovų bandymą sugavo Džiugas Bartkus, airiai pradėjo šturmuoti lietuvių vartus ir galų gale jiems nusišypsojo sėkmė, kai septintą pridėto laiko minutę jiems įvartį pelnė Troy`us Parrottas

Kontrolinės rungtynės: Airija – Lietuva 1:0 (0:0).

AVIVA stadionas, Dublinas. 30 636 žiūrovai.

Įvartis: 97+7 min. Troy`us Parrottas (Airija).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas, Benas Šatkus, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Vykintas Slivka, Edgaras Utkus, Justas Lasickas (82 min. Pijus Širvys), Fedoras Černychas (87 min. Gratas Sirgėdas), Titas Milašius (46 min. Donatas Kazlauskas), Augustinas Klimavičius (60 min. Ignas Kružikas).

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Ignas Plūkas, Eligijus Jankauskas, Saulius Mikoliūnas, Ovidijus Verbickas, Armandas Kučys.