Lietuvos rinktinė kontrolinėje akistatoje išvykoje neprilygo Kosovui

Lietuvos futbolo rinktinei pirmasis 2021-ųjų kontrolinis testas nesusiklostė – savų galimybių neišnaudoję lietuviai išvykoje 0:4 (0:1) neprilygo Kosovo komandai.

Lietuviai šiame susitikime vertėsi be trenerių sprendimu neregistruoto Edvino Girdvainio.

Rungtynės prasidėjo gyvai, abi komandos neskyrė daug laiko žvalgybai ir iškart pradėjo ieškoti savo šansų atakose – vienas Arvydo Novikovo smūgis buvo blokuotas, du jo bandymus atrėmė Kosovo vartininkas Samiras Ujkani.

Ne ką mažiau aktyviai rungtyniavo ir šeimininkai, tačiau nuo jų išpuolių lietuvius gelbėjo Tomas Švedkauskas.

Visgi net ir marijampolietis buvo bejėgis 27-ąją minutę, kai po lietuvių klaidos gynyboje Kosovo futbolininkas Arberas Zeneli nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Po praleisto įvarčio šeimininkai ir ilgiau buvo su kamuoliu, tačiau lietuviai bandė atsakyti greitais išpuoliais. Vienas tokių pirmo kėlinio pabaigoje  baigėsi gera Vykinto Slivkos proga, tačiau nuo gynėjų pabėgęs žaidėjas mušė visiškai šalia vartų.

Antrojo kėlinio starte lietuviai vėl demonstravo aktyvumą, Fedoro Černycho smūgiuotas kamuolys buvo blokuotas, kitoje atakoje šeimininkai perskaitė lietuvių sumanymus ir perėmė kamuolį pavojingoje zonoje.

Už neišnaudotas klaidas Kosovo rinktinė lietuviams nedovanojo ir mačo baigtį išsprendė sėkminga dešimties minučių atkarpa, per kurią pridėjo dar du įvarčius – pirmą tiksliai galva mušė ekipos puolimo lyderis Vedatas Muriqi, o netrukus antrą savo įvartį pelnė A. Zeneli.

Galutinį tašką dar po kelių minučių padėjo ketvirtą komandos įvartį pelnęs  Besaras Halimi.

Per likusį laiką rezultatas nebepasikeitė ir Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Rungtynių statistika: Kosovas – Lietuva 4:0 (1:0)

Fadillio Vokrri stadionas, teisėjas – Enea Jorgji (Albanija)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Markas Beneta, Vytas Gašpuitis, Saulius Mikoliūnas (46 min. Domantas Šimkus), Gratas Sirgėdas (46 min.Tautvydas Eliošius), Martynas Dapkus, Vykintas Slivka (60 min. Daniel Romanovskij), Justas Lasickas (72 min. Deimantas Petravičius), Arvydas Novikovas (60 min. Nerijus Valskis), Fedoras Černychas (72 min. Karolis Laukžemis).

Galimybę atsitiesti lietuviai turės sekmadienį, kai Sent Galeno mieste Šveicarijoje rungtynėmis su šios šalies rinktine bus pradėtos kovos FIFA pasaulio futbolo čempionato atrankoje.

Tiesioginę mačo transliaciją nuo 21.30 val. bus galima stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.