Neįgaliesiems

Lietuvos rinktinė – motyvuota iškovoti pergalę

Pirmadienio vakarą Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė surengė pirmąją treniruotę LFF stadione Vilniuje, o komandos treneris Valdas Urbonas ir saugas Arvydas Novikovas neslėpė, jog pasirengimas Europos čempionato atrankos rungtynėms vyks su dideliu noru iškovoti pergalę savo žiūrovų akivaizdoje.

Pirmojoje treniruotėje rengiantis penktadienį vyksiančioms rungtynėms su Liuksemburgu dalyvavo 22 žaidėjai. Komandos kapitonas ir prieš kelias dienas tėvu tapęs Fedoras Černychas prisijungė į treniruotę atvykęs tiesiai iš oro uosto, o puolėjas Karolis Laukžemis papildys sudėtį antradienį.

Šioje rinktinės stovykloje dėl traumų nežais Kazachstano klubams atstovaujantys vidurio saugai Artūras Žulpa ir Mantas Kuklys, kurie buvo pirminiame kandidatų sąraše.

Vietoje A. Žulpos buvo pakviestas Domantas Šimkus, o M. Kuklį turėjęs pakeisti Giedrius Matulevičius savaitgalį susirgo pūliuojančia angina, todėl V. Urbonas priėmė sprendimą į rinktinę pakviesti kovo mėnesį joje debiutuoti spėjusį Justiną Marazą. Pastarasis dvi dienas treniravosi su Lietuvos U-21 rinktine. Smulkią traumą savaitgalio rungtynėse patyrė ir jaunasis saugas Paulius Golubickas, bet tikimasi jį parengti penktadienio dvikovai.

„Pradėjome pasiruošimą penktadienio rungtynėms, nepamiršdami to, jog pirmadienį taip pat teks žaisti su Serbija. Visi susirinkę – geros nuotaikos ir rimtai nusiteikę darbui. Lyginant su pirmosiomis rungtynėmis kovo mėnesį, turime pakeitimų. Norėjosi optimalios sudėties mačui namuose, bet tai yra galimybė pasirodyti kitiems žaidėjams bei patikrinti turimus rezervus, todėl tas netektis labiau vadinčiau sąlyginėmis“, – pasakojo V. Urbonas.

Strategas teigė, kad po pirmųjų tarpusavio rungtynių galima padaryti išvadas ir paversti žaidimą agresyvesniu: „Pirmajame mače su Liuksemburgu buvome pasirinkę atsargią taktiką, tai taip pat buvo pirmos mano rungtynės  Dabar norėtųsi matyti tęstinumą iš draugiškų rungtynių Azerbaidžane, kur geriau sekėsi organizuoti gynybą ir atakos veiksmus. Turime būti agresyvesni žaidžiant tarp savų sienų, kito kelio neturime“.

„Noriu, kad galvotume tik apie pergalę. Norėtųsi kalbėti apie nugalėtojų mentalitetą, stengiamės tai įdiegti, keisti žaidėjų sąmonę. Mums reikalingas proveržis po nesėkmingų rungtynių serijų. Penktadienį bus labai gera galimybė pademonstruoti, ko esame verti“, – pabrėžė V. Urbonas.

Vienas Lietuvos rinktinės lyderių Arvydas Novikovas papildė trenerį, teigdamas, jog kovo mėnesį komanda dar tik pradėjo susipažinti su pasikeitimais rinktinėje: „Žaidėjams buvo sunku –  reikėjo apsiprasti su nauja taktika, trūko susižaidimo. Per šią stovyklą mes jau žinome, kaip mes norime žaisti ir kokias klaidas padarėme. Bandysime tai ištaisyti“.

„Geras rezultatas penktadienį būtų trys taškai. Gan ilgai nesame laimėję, norime padovanoti pergalę tiek fanams, tiek sau. Atėjo laikas laimėti. Stovykloje trūksta kai kurių svarbių žaidėjų, bet yra jaunimas, kuris juos pakeis“, – motyvuotas buvo geriausias 2018 m. Lietuvos futbolininkas.

Europos čempionato atrankos varžybose Birželio 7 dieną LFF stadione Lietuva stos į kovą su Liuksemburgu. Į šias rungtynes bilietus platina Tiketa.lt. Birželio 10 dieną V. Urbono auklėtiniai svečiuose žais su Serbija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS