Neįgaliesiems

Lietuvos rinktinė pasitinka futsal Baltijos taurę: „Kiekviename mače turime kautis dėl pergalės“

Lietuvos futsal rinktinė su naujuoju vyriausiuoju treneriu Dentinho savaitgalį stoja į svarbų turnyrą – Baltijos taurę, kur jų lauks daugkartiniai taurės laimėtojai latviai bei Estijos rinktinė.

Neseniai naujuoju rinktinės treneriu patvirtintas specialistas iš Brazilijos Dentinho tikino, jog yra patenkintas tuo, ką pamatė pradėjęs darbus rinktinėje.

„Esu labai laimingas čia būdamas. Pirmas įspūdis būnant čia yra labai geras, ši savaitė mums buvo labai svarbi žaidėjams apsiprasti, suvokti, kaip mes norime žaisti. Žaidėjai yra atviri naujovėms, labai susikaupę ir ši savaitė buvo puiki“, – sakė specialistas.

Nuo šio sezono pradžios jis taip pat darbuojasi ir „Kauno Žalgirio“ komandos treneriu, o tai, esą, padeda ir būnant rinktinėje.

„Tai yra svarbu, nes žaidėjams iš kitų komandų yra lengviau. Pusė žaidėjų, kuriuos čia turime, jau žino, ką reikia daryti, nes tą patį mes darome ir klube. O tuo pačiu ir vaikinams iš kitų komandų adaptacija trunka trumpiau“, – teigė Dentinho.

Apie darbą su treneriu pozityviai atsiliepė ir „Kauno Žalgirio“ atstovas, rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.

„Su juo dirbu jau maždaug tris mėnesius, palieka tikrai gerą įspūdį, matosi, kad yra ragavęs ne tik trenerio duonos, bet ir yra geras psichologas ir žino, kaip reikia prieiti iš žaidėjo pusės. Pats žaidė gerose komandose, tikrai viską supranta ir iš žaidėjų pusės, tai tas labai džiugina ir kol kas palieka labai gerą įspūdį.

Daugmaž panašūs dalykai vyksta ir rinktinėje, ir klube, tai tie, kurie yra komandoje, jau žino tuos dalykus, yra mažiau žaidėjų, kuriems reiktų papildomai kažką aiškinti“, – mintimis apie naująjį trenerį dalinosi J. Zagurskas

Tuo tarpu Dentinho tikino stebėjęs Lietuvos pasirodymą pasaulio čempionatą ir sakė jau žinantis, kokius dalykus pirmiausia norės pakeisti.

„Stebėjome pasaulio čempionatą, dabar bandome įdiegti naują žaidimo būdą. Pavyzdžiui, gynyboje – pasaulio čempionate komanda daugiau gynėsi nuo vidurio aikštės, mes norime taikyti daugiau intensyvumo, spaudimo varžovų pusėje. Tai yra vienas iš pakeitimų, kurių norime, ir bandysime taikytis prie naujos sistemos“, – akcentavo specialistas.

Savo ruožtu J. Zagurskas sakė, jog pasaulio čempionatas lietuviams pridėjo papildomo pasitikėjimo, tačiau užriesti nosių nevalia ir viską reikės įrodyti aikštėje.

„Pasaulio čempionatas yra aukščiausias rangas, tačiau vis tiek nereikia užriesti nosių. Aišku, esame įgavę pasitikėjimo, turime tos patirties. Buvome užlipę ant aukščiausios scenos, Baltijos taurė yra gal kiek mažesnė scena, bet viską turime įrodyti aikštėje, o viskas pasimatys po 40 minučių kovos. Koncentruojamės, sunkiai dirbame ir norime parvežti taurę į Lietuvą“, – sakė rinktinės kapitonas.

Tik taip pat pridėjo, jog bene svarbiausia kova bus su Latvijos rinktine, kuri yra daugkartinė turnyro nugalėtoja.

„Latviai prieš pasaulio čempionatą žaidė su ispanais, bet sunku daryti kažkokias išvadas. Tiek Latvijoje, tiek Estijoje jau prasidėjo čempionatai, visi esame panašiose čempionatų stadijose. Iš Baltijos šalių visi gal labiau išskiria latvius, bet šią vasarą mes turėjome tikrai stiprių varžovų, tikrai tobulėjome, tad manau, kad šį kartą Latvijos nereikėtų išskirti kaip favoritų, nes manau, kad tikrai duosime didelę kovą ir, kaip minėjau, stengsimės parvežti taurę į Lietuvą“, – sakė J. Zagurskas.

Apie norą iškovoti trofėjų kalbėjo ir rinktinės treneris.

„Žiūrėjome Latvijos ir Estijos senesnių rungtynių, stebėsime ir jų artėjančias rungtynes, nes komandose keičiasi žaidėjai, jos atsinaujina. O kalbant apie tikslus, tai visada norime laimėti, neiname į rungtynes pralaimėti nedideliu skirtumu, visada trokštame laimėti. Nežinome, ar mums tai pavyks, tačiau mentalitetas yra toks, kad kiekviename mače turime kautis dėl pergalės“, – teigė Dentinho.

Lietuvos tvarkaraštis Baltijos taurėje:

Gruodžio 18 diena (šeštadienis), 14 val. Lietuva – Estija (Salaspilio sporto namai)

Gruodžio 19 diena (sekmadienis), 14 val. Latvija – Lietuva (Salaspilio sporto namai).

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS