Lietuvos rinktinė pralaimėjo Juodkalnijai

Lietuvos futbolo rinktinė sekmadienį sužaidė paskutines šio sezono UEFA Tautų lygos rungtynes namuose. Edgaro Jankausko treniruojamai komandai nepavyko atsirevanšuoti Juodkalnijos rinktinei, kuri LFF stadione šventė pergalę 4:1.

Startinėje Lietuvos sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Vaidą Slavicką, Algį Jankauską ir Darvydą Šerną pakeitė Valdemaras Borovskis, Justinas Januševskis ir Nerijus Valskis.

Nors mačo pradžia nežadėjo nieko blogo, 10 minutę Juodkalnija išsiveržė į priekį. Kontratakoje spurtavęs Stefanas Mugoša dešiniajame baudos aikštelės krašte nuginklavo Ernestą Šetkų smūgiu pažeme.

36 minutę juodkalniečiai persvarą padvigubino. Po Vladimiro Jovočiaus pakelto kampinio, Borisas Koptivočius prie tolimojo virpsto suskubo pirmasis prie kamuolio ir tiksliai smūgiavo galva.

Lietuvos rinktinės toks rezultatas netenkino ir jau po trijų minučių kairiajame atakos krašte Arvydas Novikovas pakėlė kamuolį link artimojo virpsto, kur Nerijus Valskis išbandė vartininko Danijelio Petkovičiaus budrumą smūgiu galva. Vartų sargas kamuolį pagavo. Vėliau Rolandas Baravykas nesėkmingai smūgiavo šalia vartų.

45 minutę Juodkalnijai pavyko įmušti trečią įvartį. Baudos aikštelėje L. Klimavičius sužaidė ranka ir arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo S. Mugoša.

Po pertraukos Lietuvos komandos žaidimas tapo gyvesnis. 53 minutę varžovų gynėjams teko blokuoti iš eilės sekusiems Arvydo Novikovo ir Vykinto Slivkos smūgius, o po jų Deimantas Petravičius atliko stiprų šūvį į dešinį kampą, bet D. Petkovičius atrėmė smūgį.

Juodkalnijos komanda, turėdama užtikrintą pranašumą, atsitraukė ir stengėsi kontroliuoti kamuolį. Tanki varžovų gynyba lietuviams daug galimybių nesuteikė.

70 minutę V. Slivka baudos aikštelėje surado erdvės smūgiui, tačiau vartininkas ir vėl reagavo sėkmingai. Dar po kelių minučių D. Petravičius, susitvarkęs su gynėju, išniro priešais D. Petkovičių ir iš arti smūgiavo į vartus, bet vartininkas atrėmė ir šį smūgį.

86 minutę Juodkalnija įmušė ketvirtą įvartį, kai baudos aikštelėje Darko Zoričius nuginklavo Ernestą Šetkų.

Po poros minučių Lietuvos komandai pavyko įspūdingu būdu sušvelninti rezultatą. Po puikaus A. Novikovo perdavimo, R. Baravykas baudos aikštelės centre akrobatiškai smūgiavo kamuolį į dešinį vartų kampą.

Nors lietuviai toliau spaudė varžovus, iki paskutinio teisėjo švilpuko rezultatas nepasikeitė ir Juodkalnija triumfavo 4:1. Po keturių sužaistų rungtynių Tautų lygoje Lietuvos komanda lieka be taškų. Lapkritį mūsų komanda išvykoje žais su Serbijos ir Rumunijos rinktinėmis.

Lietuva – Juodkalnija 1:4 (0:3)
LFF stadionas
Teisėjas – Robert Schorgenhofer (Austrija)

Įvarčiai: 10 min. S. Mugoša (0:1), 36 min. B. Kopitovič (0:2), 45+1 min. S. Mugoša (0:3), 86 min. D. Zorič (0:4), 88 min. R. Baravykas (1:4).

Įspėtas: 33 min. Marko Vešovič (Juodkalnija), 46 min. Linas Klimavičius (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Justinas Januševskis, Artūras Žulpa, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas (46 min. Mantas Kuklys), Nerijus Valskis (79 min. Donatas Kazlauskas), Valdemar Borovskij, Fedor Černych (49 min. Deimantas Petravičius), Rolandas Baravykas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus, Povilas Leimonas, Darvydas Šernas, Domantas Šimkus, Vaidotas Šilėnas.