Lietuvos rinktinė Tautų lygoje startavo nesėkme

Lietuvos vyrų rinktinė šeštadienio vakarą pradėjo kovas 2022-ųjų UEFA Tautų lygos turnyre. Pirmajame mače lietuviai savo aikštėje 0:2 (0:1) nusileido Liuksemburgo rinktinei.

Artimiausias rungtynes lietuviai žais jau šį antradienį (birželio 7 dieną), kai 21.45 val. Vilniaus LFF stadione priims Turkijos futbolininkus. Bilietus į šį mačą galite įsigyti paspaudę čia.

Lietuviai mačą pradėjo aktyviai, ilgiau buvo su kamuoliu ir surengė kelis išpuolius kraštais, tačiau svarbiausiuose momentuose ekipai pritrūko tikslumo. Tuo tarpu Liuksemburgo ekipa, pradėjusi mačą lėčiau, pamažu įsibėgėjo ir kelis kartus pabandė sukelti pavojų prie Ernesto Šetkaus ginamų vartų.

Likusį kėlinio laiką mačas klostėsi apylygiai, tačiau baigėsi šeimininkams labai apmaudžiai – laikrodžiui skaičiuojant paskutines kėlinio minutes, Liuksemburgo futbolininkai po kelių perdavimų kombinacijos pasiuntė kamuolį į Lietuvos vartų tinklą ir prieš pertrauką išsiveržė į priekį 1:0.

Po pertraukos mačas jau vyko kiek ramiau, didelių progų neturėjo nė viena komanda, išskirti galima Pauliaus Golubicko bandymą iš arti, kuris skriejo virš vartų.

Beveik įpusėjus kėliniui į aikštę žengė Nauris Petkevičius, kuriam tai buvo pirmasis pasirodymas su Lietuvos vyrų rinktinės marškinėliais.

Lietuviai antrame kėlinyje susikūrė dar vieną puikų šansą, tačiau jo neišnaudojo ir už tai buvo nubausti. Svečiai pabėgo į greitą ataką, o ją tiksliu smūgiu užbaigė tokiu būdu dublį užfiksavęs D. Sinani.

Po kelių minučių į aikštę žengė dar vienas Lietuvos rinktinės debiutantas – juo tapo Artūras Dolžnikovas.

Per likusį laiką rezultatas nebepasikeitė ir lietuviai Tautų lygoje startavo pralaimėjimu.

Rungtynių statistika: Lietuva – Liuksemburgas 0:2 (0:1).

Vilniaus LFF stadionas, 3009 žiūrovai. Teisėjas – Davidas Fuxmanas (Izraelis).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ernestas Šetkus, Dominykas Barauskas, Benas Šatkus, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas, Vykintas Slivka (84 min. Artūras Dolžnikovas), Linas Mėgelaitis, Paulius Golubickas (63 min. Nauris Petkevičius), Arvydas Novikovas, Justas Lasickas, Augustinas Klimavičius (63 min. Ignas Kružikas).

Atsargoje: Džiugas Bartkus, Ignas Plūkas, Linas Klimavičius, Pijus Širvys, Edvinas Girdvainis, Vilius Armanavičius, Karolis Laukžemis, Giedrius Matulevičius, Saulius Mikoliūnas.

Įvarčiai: 44 min. ir 78 min. Danelis Sinani (Liuksemburgas).

Įspėti: 54 min. Justas Lasickas, 61 min. Vykintas Slivka, 81 min. Nauris Petkevičius, 90+1 min. Artūras Dolžnikovas (Lietuva); 81 min. Maxime`as Chanotas (Liuksemburgas).