Neįgaliesiems

Lietuvos rinktinės žaidėjos atskleidė savo favorites Pasaulio moterų futbolo čempionate

Šiandien Prancūzijos ir Pietų Korėjos rungtynėmis Paryžiuje prasidės aštuntasis FIFA organizuojamas turnyras, kuriame iš viso varžysis 24 rinktinės.

Organizatoriai tikisi, kad šis čempionatas taps pačiu žiūrimiausiu per visą moterų futbolo istoriją. FIFA suteikė licencijas transliuoti turnyrą 137 šalyse. Lietuvoje finalinę čempionato atkarpą transliuos LRT kanalas (aštuntfinalio ir ketvirtfinalio etapo rungtynės bus rodomos lrt.lt svetainėje, nuo pusfinalio – tiesioginiame eteryje). Turnyro aktualijas galima bus sekti socialiniame profilyje „Moterys už futbolą“.

Lietuvos rinktinės žaidėjos taip pat su nekantrumu laukia didžiausios moterų futbolo šventės ir pasidalijo savo įžvalgomis apie turnyro favorites bei kurias rinktines jos palaikys.

Dovilė Gailevičiūtė: Manau, kad laimės Japonija, nes norės atsirevanšuoti už 2015 metais pralaimėtą finalą. Pati palaikysiu Pietų Afrikos Respubliką, nes būtų smagu „Gintros-Universiteto“ komandoje žaisti kartu su pasaulio čempionėmis (Nothando Vilakazi ir Jermaine Seoposenwe – aut. past.).

Rimantė Jonušaitė: Favorite laikau Olandija. Palaikysiu Ispaniją, nes labai patinka jos rinktinės žaidimas.

Greta Kaselytė: Favoritė – Jungtinės Amerikos Valstijos, kurios yra pasaulio čempionato lyderės, jos yra pelniusios daugiausiai titulų ir yra FIFA reitingų viršūnėje. JAV nacionalinėje moterų komandoje žaidžia daug patyrusių aukšto lygio žaidėjų, kurioms pasaulio čempionatas neturėtų kelti daug įtampos. Pasaulio čempionate palaikysiu kelias komandas. Italija – pasaulio čempionate dalyvauja po 20 metų pertraukos, jų žaidime vyrauja aukštas technikos lygis ir greitis. Palaikau Pietų Afrikos Respubliką, nes žaidžia dvi esamos ir viena buvusi komandų narės, bus įdomu stebėti kaip joms sekasi. Dar viena palaikoma komanda yra Prancūzija. Prancūzės tiek rinktinių, tiek klubų lygmenyje demonstruoja aukšto lygio žaidimą, manau, kad žaisdamos prie savo sirgalių norės pasirodyti kuo geriau.

Milda Liužinaitė: Aš palaikysiu Jungtines Amerikos Valstijas, nes jų rinktinėje žaidė viena mano labiausiai mėgstamų žaidėjų vartininkė Hope Solo. Taip pat JAV rinktinė yra jau 3 kartus laimėjusi pasaulio čempionatą, bet vis dar susiduria su lyčių nelygybe, nors yra viena geriausių komandų pasaulyje. Norėčiau, kad jos dar kartą įrodytų, kad yra geriausios ir jų žinutė skambėtų dar garsiau visame pasaulyje ir rodytų pavyzdį kitoms šalims, kad moterų ir vyrų sportas turėtų būti vertinamas vienodai. Pasaulio čempionato laimėjimas tik dar labiau padėtų kovoje tarp lyčių nelygybės. Džiaugiuosi, kad galėsiu stebėti aukšto lygio rungtynes, nes visos komandos yra ganėtinai konkurencingos ir, manau, moterų pasaulio čempionatą turėtų stebėti visos jaunosios futbolininkės, nes tai įkvepia svajoti ir įrodo, kad moterys gali žaisti ne ka prasčiau nei vyrai.

Algimantė Mikutaitė: Palaikau ir sergu už Jungtines Amerikos Valstijas. Ši komanda patinka todėl, nes puikus jų žaidimas, žaidėjos individualiai stiprios. Tikiuosi jos apgins čempionių titulą ir pademonstruos puikų žaidimą.

Judita Sabatauskaitė: Pasaulio moterų futbolo čempionate palaikau 3 favorites komandas – JAV, Olandiją ir Prancūziją. Olandijos rinktinė, asmeniškai, yra viena geriausių Europos rinktinių moterų futbole, jauna, perspektyvi ir taip pat turinti pasaulinio lygio žaidėjų. Prancūzija yra čempionato organizatorė, o, kaip žinoma, sava aplinka, namai, žiūrovai turi daug įtakos žaidėjams ir pačiam žaidimui, todėl jos rinktinė turėtų eiti toli. Paskutinė, bet mėgstamiausia mano komanda, iš kurios daugiausiai ir tikiuosi šiame čempionate, yra JAV rinktine. Bene geriausią puolamąją grandį turinti komanda, kuri net tik turi jaunų, bet ir patyrusių žaidėjų. Aišku, kaip ir kiekvienam čempionate tikiuosi kažko netikėto, komandos, kuri nebūtų favoritė, neturėtų labai ryškių žvaigždžių ir įrodytų savo kovingumu, kad jos vertos pergalės.

Klaudija Savickaitė: Favoritė ir palaikoma rinktinė – Vokietija. Manau, tai viena iš geriausia iš šalių, kur geriausiai vystomas futbolas. Man patinka jų žaidimo stilius.

Meda Šeškutė: Palaikysiu būtent Jungtines Amerikos Valstijas, nes jos yra daugkartinės čempionės, jų visos komandos žaidėjos yra įspūdingos, ypač puolimas dėl Megan Rapinoe, Alex Morgan, Tobin Heath.

Liucija Vaitukaitytė: Pagrindinėmis favoritėmis laimėti čempionatą laikau Prancūzijos futbolininkes. Mėgstamiausia komanda – Ispanija, palaikysiu dar Argentiną ir Čilę. Palaikau jas, nes jose žaidžia mano komandos draugės. O prancūzės, tikiu, laimės, nes šios šalies lyga yra viena stipriausių pasaulyje.

Simona Veličkaitė: Turnyro favoritė, tai manau, Vokietija. Daug galima spręsti pagal esamą reitingą bei, žinoma, puikus klubų pasirodymas UEFA Čempionių lygoje rodo, kad vokietės moka žaisti futbolą. Palaikysiu Prancūziją, nes patinka žaidimo taktika, teko pačiai žaisti prieš Prancūzijos jaunimo rinktinę, tai paliko labai gerą įspūdį, todėl dabar žaviuosi jų žaidimu ir palaikysiu būtent šią komandą.

Parengė Robertas Každanas/LFF.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS