Lietuvos salės futbolo rinktinė nugalėjo 25-ąją pasaulio komandą

Tailande vykstančio Kontinentinės taurės antrose rungtynėse Lietuvos salės futbolo rinktinė 4:2 nugalėjo Egiptą bei iškovojo pirmuosius turnyro taškus.

Du įvarčius Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniams pelnė Artūras Juchno, vieną – Albertas Voskunovičius, dar vienąkart egiptiečiai įvartį įsimušė į savo vartus.

Nepaisant vakarykštėse rungtynėse patirto skaudaus pralaimėjimo Irano rinktinei, pirmadienį Lietuvos futbolininkai nuo pirmųjų minučių buvo žvalesni, atkaklesni ir tai davė rezultatą.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes. Po įžaistos kampinio situacijos egiptiečiai įsimušė kamuolį į savo vartus ir lietuviai išsiveržė į priekį 1:0. Šis sėkmingas epizodas mūsų šalies komandai padėjo dar labiau suaktyvinti savo veiksmus ir nedaug trūko, kad netrukus po gražios kombinacijos Justinas Zagurskas skirtumą būtų padvigubinęs.

Tas pats J. Zagurskas, įpusėjus pirmajam kėliniui, aikštės viduryje perėmė kamuolį, atidavė jį A. Juchno, pastarasis A. Voskunovičiui ir šis smūgiuodamas iš kelių metrų pelnė antrąjį susitikimo įvartį. Besibaigiant kėliniui, šiurkšti lietuvių klaida gynyboje leido varžovams sušvelninti atsilikimą, tačiau poilsio komandos išėjo lietuviams pirmaujant 2:1.

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nesikeitė – Lietuvos komanda ir toliau išlaikė iniciatyvą ir tai atsispindėjo švieslentėje. Sužaidus vos dvi minutes po pertraukos, pasinaudojęs Egipto rinktinės vartininko klaida, A. Juchno atstatė dviejų įvarčių persvarą.

Paskutiniai du rungtynių įvarčiai buvo įmušti egiptiečiams žaidžiant penki prieš keturis. Iš pradžių, jie privertė lietuvius įsimušti į savo vartus ir tokiu būdu skirtumą sušvelnino, o visiškai besibaigiant rungtynėms, A. Juchno iš savo aikštės pusės pasiuntė kamuolį į tuščius vartus ir tai reiškė pergalę.

„Vakar pamatėme, kokias klaidas darėme su elitine Irano rinktine. Iš tikro, labai gerai, kad vakar žaidėme su pasaulio reitinge šeštą vietą užimančia komanda, nes jie labai aiškiai atskleidė mūsų klaidas, kurias šiandien rungtynėse su Egiptu pavyko minimalizuoti.

Šiandien gerai pavyko realizuoti progas, gerai žaidėme prie jų standartinių padėčių, pavykdavo išeiti į atakas, gerai žaidėme ir prieš jų penkis žaidėjus. Šiandien visa komanda nusipelnė pagyrų, buvome vieninga komanda.

Mums pasaulio reitinge užimančiai 91 vietą toks turnyras ir rungtynės yra neapsakoma patirtis. Šiandien žaidėm su 25 vietą pasaulio reitingą užimančia komanda ir parodėme sau, kad dirbame gera linkme ir galime žaisti. Dar turime laiko, mums labai reikia tokių rungtynių ir pamokų, nes su tokiomis rungtynėmis ateina patirtis ir klaidų mažinimas, kuris, tikiuosi, padės pasiekti teigiamų rezultatų pasaulio čempionate“, – po pergalingų rungtynių kalbėjo kapitonas J. Zagurskas.

Rytoj salės futbolo rinktinės laukia kova su Tadžikistano komanda.

Lietuvos salės futbolo rinktinės sudėtis: Ernestas Macenis, Artūras Juchno, Lukas Sendžikas, Deividas Reimaris, Tomas Bučma; atsarginiai: Laurynas Glinskis, Egidijus Žagaras, Vladimiras Derendiajevas, Albertas Voskunovič, Justinas Zagurskas, Edgaras Baranauskas, Mantas Adomėnas, Paulius Osauskas, Genaras Samsonikas.