Neįgaliesiems

Lietuvos sostinėje – itališka fiesta

Praėjusį savaitgalį 28 komandos iš 8 šalių dalyvavo didžiausiame Baltijos šalyse rengiamame vaikų futbolo turnyre “Ateitis CUP”. Tarp dalyvių buvo ir svečiai iš Italijos (Veronos “Hellas” ir FC “Torino”) bei iš Anglijos (“FC “Liverpool”). Pastarosios komandos trenerius su atvykimu į mūsų šalį pasveikino Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Nerijus Dunauskas.

Turnyre varžėsi 2005 ir 2006 metų auklėtiniai, o abejose amžiaus grupėse triumfavo itališkasis legionas. Tiek “Hellas”, tiek FC “Torino” be pralaimėjimų nužygiavo iki finalų ir juos užtikrintai laimėjo.

Šiame turnyre puikiai pasirodė ir lietuviškos komandos. Tarp 2006 metų prizininkų įsiterpė ir Vilniaus BFA auklėtiniai, o metais vyresnių vaikinų grupėje trečiąją vietą užėmė Vilniaus FM komanda. Pastarajai iki finalo pritrūko sėkmingesnės baudinių serijos pusfinalyje. FC “Liverpool” jaunimas liko tik penktas.

Turnyre su komanda lankėsi ir prieš vienuolika metų Vilniaus “Žalgirio” klube žaidęs Julianas Bursucas.

“Toks jausmas, kad čia žaidžiau vakar. Prisiminimai sugrįžus tikrai labai geri. Kalbant apie turnyrą, tai nedvejoju, jog atvyksime ir rudenį. Tai, ką pamatėme, mus tenkina šimtu procentų”, – sakė J.Bursucas, kurio treniruojama “Buiucani” komanda liko ketvirta.

Jau šį savaitgalį Vilniaus “Sportimos” manieže “Ateitis CUP” turnyre dėl apdovanojimų varžysis 2007, 2008 ir 2010 metų futbolininkai. Tarp svečių išvysime pirmą kartą Lietuvoje besivaržančius jaunuosius AC “Milan” futbolininkus, taip pat “Hammarby” atstovus iš Švedijos. Kaip įprasta, netrūks komandų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir, aišku, Lietuvos.

“Šiais metais mūsų pavasariniai turnyrai padarė kokybišką šuolį į viršų. Sugebėjome prisikviesti krūvą elitinių komandų, be to, mūsų geografiją papildė Danijos ir Moldovos atstovai, po ilgesnės pertraukos grįžo Azerbaidžano komanda. Natūralu, kad tai yra mūsų įdirbio rezultatas”, – sakė Dainius Gudaitis.

Šį savaitgalį iš viso varžysis net 46 komandos. Pavasariniuose turnyruose tai naujas rekordas. Tiesa, rudeniniuose, besivaržant mažiukams, pernai į turnyrą susirinko net 75 mokyklos, akademijos ar klubai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS