Neįgaliesiems

Lietuvos specialistai dalyvavo UEFA organizuotame atletinio rengimo seminare

Kovo 2–4 dienomis vyko UEFA nuotolinis seminaras apie atletinio rengimo temos integravimą į futbolo trenerių mokymus.

Šis trijų dienų seminaras, kuriame iš viso dalyvavo specialistai iš 22 UEFA šalių narių, yra 2021–2022 m. UEFA mokymų „Fitness Competence Framework“ ciklo dalis. Jame dalyvauja po 6 specialistus iš kiekvienos šalies.

Per pirmąją dieną diskutuota apie UEFA PRO ir A licencijų trenerių edukavimo klausimus ir kaip į šių trenerių mokymus integruoti atletinio rengimo aspektus. Antrąją dieną ši tema buvo išplėtota kalbant apie UEFA B ir C licencijų mokymo programą.

Trečioji seminaro diena buvo skirta specifinių temų analizei – vartininkų trenerių, jaunimo trenerių ir moterų trenerių atletinio rengimo klausimams.

„Po pirmos sesijos sausio mėnesį gavome aiškesnes gaires iš UEFA, kokia kryptimi turėtume vykdyti mokymus ir tai bus labai geras įrankis vedant mokymus Lietuvoje. Kursų metu turėjome daug interaktyvių užsiėmimų grupėse, apsikeitėme patirtimi.

Diskusijų metu buvo galima detaliau sužinoti kaip mokymai vykdomi kitose Europos šalyse. Kiekviena šalis susiduria su savitais iššūkiais. UEFA duoda mokymo gaires, bet kiekviena šalis įdiegia medžiagą savaip. Taip pat labai buvo naudinga užmegzti naujas pažintis su kolegomis iš kitų šalių“, – pažymėjo LFF atletinio rengimo treneris Marius Čeliauskas.

„Tai buvo puiki patirtis dalyvauti šiame seminare, kuriame galėjome dalintis patirtimi ir diskutuoti apie projektų ateitį, apžvelgti Europos valstybių diegiamą gerąją praktiką ir veiklos pavyzdžius. Puiku, kad UEFA pasirinko vykdyti specifines kursų kryptis, ypač moterų, jaunimo ir vartininkų atletinio rengimo“, – sakė LFF treniruočių turinio techninis vadovas ir Moterų futbolo vystymo vadovas Céderique Tulleners.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS