Neįgaliesiems

Lietuvos sporto žurnalistai pasaulio salės futbolo čempionatą išrinko metų sporto renginiu

Antradienio vakarą įvyko tradiciniai Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) apdovanojimai, kuriuose įvertinimo sulaukė ir rudenį mūsų šalyje vykęs FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas.

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykęs renginys sporto žurnalistų bendruomenės buvo išrinktas metų sporto renginiu Lietuvoje. Šioje rinkimų nominacijoje pasaulio čempionatas pranoko UCI dviračių treko Čempionų lygos etapą Panevėžyje bei olimpinio krepšinio atrankos turnyrą Kaune.

„Džiugu matyti, kad Lietuvoje rengtas čempionatas buvo įvertintas ir mūsų sporto žurnalistų bendruomenės. Tai yra dar viena gera proga padėkoti visai prie čempionato organizavimo dirbusiai komandai už jų indėlį ir atiduotas pastangas, o mes tikimės, kad tai nebus paskutinis tokio dydžio futbolo renginys mūsų šalyje“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Primename, kad FIFA pasaulio salės futbolo čempionato rungtynes ir jų akimirkas potencialiai stebėjo daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje. Naujausiais FIFA duomenimis, čempionato rungtynės buvo transliuotos net 195 teritorijose visame pasaulyje: nuo Japonijos ir Australijos iki JAV, o rungtynių apžvalgų peržiūrų skaičius vien „Youtube“ platformoje FIFA TV paskyroje perkopė 47 mln. Vidutinis vieno įrašo peržiūrų skaičius – apie 1 mln. Daugiausia – virš 1,9 mln. – peržiūrų sulaukė Tailando ir Portugalijos rungtynių apžvalga.

Kiekvienos čempionato rungtynių ir jų akimirkų transliacijos metu buvo garsinamas, matomas ir minimas Lietuvos vardas, o kai kuriose teritorijose – galimai išgirstas net pirmą kartą. 

Atlikti skaičiavimai rodo, kad FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta TV medija vertė Lietuvai potencialiai siekia virš 100 mln. eurų.

Gyvai čempionato rungtynes arenose stebėjo 63 748 žmonės, susirinkę tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų valstybių, nepaisant pandemijos poveikio lankytojui skaičiui. Daugiausiai žiūrovų sulaukė finalinė diena: rungtynes dėl 3 vietos stebėjo – 6374, o dėl 1 vietos – 8498 žiūrovai.

Tyrimų bendrovės KANTAR prieš ir po čempionato atliktų tyrimų duomenimis, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas lėmė futbolo ir salės futbolo populiarumo augimą Lietuvoje. 

Prieš čempionatą atlikta visuomenės apklausa atskleidė, jog iki renginio kas ketvirtas iš dešimties respondentų Lietuvoje nei karto nebuvo girdėjęs ir nežinojo, kas yra salės futbolas. Net 37% apklaustųjų nurodė, kad buvo tik girdėję, jog egzistuoja salės futbolas, bet nieko daugiau apie jį negalėjo pasakyti. 

Po čempionato atliktas tyrimas parodė, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas turėjo reikšmingą poveikį bendram lietuvių susidomėjimui salės futbolu: įvykus čempionatui, šio sporto populiarumas padidėjo 10% tarp 16-50 metų amžiaus respondentų, lyginant su prieš čempionatą atliktos apklausos rezultatais.

Lietuvoje vykusio čempionato nugalėtojais pirmą kartą tapo Portugalijos rinktinė, kuri finalinėje akistatoje po itin atkaklios kovos palaužė titulą gynusią Argentinos ekipą. 

A. Pliadžio nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS