Neįgaliesiems

Lietuvos teisėjams įteiktos FIFA tarptautinės licencijos

Savaitgalį Kaune naujo sezono pradžią pažymėjo ir Lietuvos futbolo teisėjai.

Teisėjų susitikime Lietuvos arbitrams buvo įteiktos tarptautinės FIFA teisėjavimo licencijos bei įvertinti geriausi praėjusio sezono teisėjai.

Video reportažas iš renginio.

„Kaip ir kasmet, vasario mėnesį turime pirmus fizinio rengimo testus, o tai, kas įvyko čia – tai tarsi įžangą į naująjį futbolo sezoną. Toliau laukia pasirengimo stovyklos Turkijoje, kur laukia teisėjavimas draugiškose rungtynėse bei dar fizinio pasirengimo“, – pažymėjo Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergejus Slyva.

Taip pat buvo įvertinti ir geriausi praėjusio sezono teisėjai, kuriuos balsavimu išrinko patys klubai ir jų atstovai.

Geriausiu A lygos teisėju tapo Donatas Rumšas, Pirmos lygos – Irmantas Kaprašovas, o moterų A lygos – Rasa Grigonė.

„Kiekvienas įvertinimas bet kuriam žmogui yra labai svarbus, labai džiugu, tačiau tai nėra vieno mano įdirbis, tai yra ir komanda, kuri visada yra su manimi ir padeda, bei, taip pat – teisėjų asociacija, kuri daro gerą ir nuoseklų darbą, tai yra visų gero įdirbio rezultatas“, – sakė D. Rumšas.

„Tokie apdovanojimai visada paglosto širdį, suteikia papildomos motyvacijos. Anksčiau tokio apdovanojimo neturėjome, tad tai tikrai nustebino gerąja prasme ir tapo papildomu stimulu siekti dar daugiau“, – jam antrino ir R. Grigonė.

Praėjusiame sezone Lietuvoje buvo pristatyta VAR sistema, o S. Slyvos teigimu, šiais metais jos naudojimo turėtų būti ir dar daugiau.

„Labai džiaugiamės, kad Lietuvoje pradėta naudoti VAR sistema, kai kuriems mūsų teisėjams tai atvėrė papildomas tarptautines duris. Sistema padeda teisėjams daryti mažiau klaidų, o jei klaidos atsitinka – kad būtų galimybė jas ištaisyti.

Šiame aukščiausios lygos sezone planuojame dvejose kiekvieno turo rungtynėse naudoti VAR sistemą, kas bus labai naudinga mūsų teisėjams ir pridės reikalingos patirties“, – dėstė LFTA vadovas.

Apie tarptautinės patirties faktorių kalbėjo ir D. Rumšas.

„Tarptautinės rungtynės duoda labai daug geros patirties, nes yra daug didesni stadionai, daugiau žmonių ir spaudimo, tad ta patirtis yra kitokia.

Lietuvoje taip pat turime labai neblogą futbolą, tik mūsų infrastruktūra neatskleidžia to grožio, kurį turime ir čia. Bet tokia tarptautinė patirtis yra labai svarbi ir džiaugiamės dėl tokių paskyrimų“, – pasakojo palangiškis.

Tuo tarpu R. Grigonė taip pat pasidžiaugė, kad moterų teisėjų situacija mūsų šalyje gerėja ir vylėsi, kad per kelerius metus ji dar labiau paaugs.

„Moterų teisėjų situacija Lietuvoje po truputį juda į priekį, nors Europos lygiu turime pakankamai silpną čempionatą, kas mus prideda sudėtingumo, nes klubai Europoje yra labiau pažengę.

Bet palyginus su laikais, kai dar žaidžiau ir pati, viskas eina į priekį, siekiai yra dideli, norime būti profesionalės teisėjos ir gyvename su viltimi, kad situacija pagėrės ir galėsime lygiuotis į Europą“, – sakė geriausia moterų A lygos arbitrė.

Savo ruožtu S. Slyva ateinančiam sezonui teisėjams palinkėjo stabilumo.

„Visada tikimės, kad bus tik geriau, įdedame daug darbo iš savo pusės, o mūsų teisėjams norėčiau palinkėti stabilaus teisėjavimo ir mažiau kritinių klaidų“, – užbaigė jis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS