Neįgaliesiems

Lietuvos U-19 futsal rinktinę treniruos A. Danilenko

Lietuvos futbolo federacija (LFF) informuoja, jog naujai formuojamos Lietuvos U-19 vaikinų salės futbolo (futsal) rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas ukrainietis Aleksandras Danilenko.

Į šį postą kandidatavo 14 trenerių iš užsienio ir Lietuvos. Atranką vykdę LFF Techninis departamentas ir Lietuvos salės futbolo asociacija kruopščiai įvertino gautas kandidatūras ir įvertino A. Danilenko, kaip tinkamiausią trenerį vadovauti rinktinei.

UEFA Futsal B licenciją ir pedagoginį išsilavinimą turintis 36 metų specialistas yra žaidęs Ukrainos ir Baltarusijos aukščiausios lygos klubuose, o trenerio karjerą pradėjo 2011 metais. A. Danilenko trejus metus darbavosi Baltarusijos Pirmos lygos klube „SMP-354“ (Gomelis), o nuo 2014 iki 2017 metų vadovavo aukščiausios Baltarusijos lygos Gomelio BČ komandai. Nuo šių metų pradėjo treniruoti Mogiliovo „Forte“ klubo U-21, U-18 komandas bei vaikus.

Tarp A. Danilenko trenerio karjeros pasiekimų – 2011 metais iškovotas Baltarusijos aukščiausios futsal lygos sidabras bei 2014 metais laimėta Baltarusijos futsal taurė.

„Lietuvos U-19 futsal rinktinės trenerio paskyrimas – atsakingas ir kruopštus procesas. Ši visiškai nauja rinktinė bus tramplinas jauniesiems futbolininkams atsiskleisti ir patekti į vyrų nacionalinę komandą. Aleksandras Danilenko sukaupė patirtį pats žaisdamas aikštėje, o dabar jau septynerius metus dirba treneriu. Todėl, manome, kad jis yra tinkamas žmogus perteikti visapusišką patirtį jaunąjai kartai ir auginti ją naujiems iššūkiams. Siekiame salės futbolo plėtros, profesionalumo ir išskirtinai salės futbolo žaidėjų atsiradimo Lietuvoje ir tikime, kad dirbdamas Lietuvos futsalo sistemoje A. Danilenko tai tik pagreitins. Sausio mėnesį Jonavoje laukia Europos čempionato atrankos turnyras ir norime, kad rinktinė šiose varžybose pasirodytų konkurencingai“, – trenerio paskyrimą komentavo Lietuvos salės futbolo asociacijos direktorius Remigijus Daugėla.

Gruodžio 20 d. (ketvirtadienį) Gargžduose ir gruodžio 21 d. (penktadienį) Kaune vyks potencialių Lietuvos U-19 futsal rinktinės žaidėjų atrankos, kuriose A. Danilenko įvertins kandidatus.

2019 m. sausio 22-25 d. Lietuvoje (Jonavos arenoje) vyks debiutinio Europos U-19 futsal čempionato atrankos varžybos. Jose Lietuvos rinktinė susitiks su Graikijos, Andoros ir Juodkalnijos bendraamžiais.

Iki šių varžybų Lietuvos komanda žais kontrolines rungtynes. Apie būsimas rungtynes ir rinktinės pasiruošimą daugiau informacijos bus paskelbta vėliau.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS