Neįgaliesiems

Lietuvos vyrų rinktinė futbolo metus pradės kontroline akistata Kosove

Prieš pasaulio futbolo čempionato atrankos startą Lietuvos vyrų rinktinės laukia vienas kontrolinis testas – Valdo Urbono auklėtiniai kovo 24-ąją Kosove sužais rungtynes su šios šalies nacionaline komanda.

Rungtynės kovo 24-ąją (trečiadienį) bus žaidžiamos Kosovo sostinėje Prištinoje esančiame Fadil Vokrri stadione. Šis talpina 13,5 tūkstančio žiūrovų, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos rungtynės turėtų būti žaidžiamos už uždarų durų. Tikslus rungtynių laikas paaiškės šiek tiek vėliau.

Tai bus pirmoji Lietuvos ir Kosovo rinktinių akistata – iki šiol abi komandos nebuvo susitikusios nei draugiškose, nei oficialiose rungtynėse.

„Labai džiaugiamės paskelbdami apie mūsų pirmą šių metų varžovą – Kosovo rinktinę. Tai bus tikrai puikus testas Lietuvos rinktinei prieš pradedant atrankos kovas į 2022 metų pasaulio čempionatą. Labai tikimės, kad COVID-19 virusas nesutrukdys šios išvykos ir mūsų rinktinei pavyks pradžiuginti šalies futbolo sirgalius,“ – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Kosovo nacionalinė komanda šiuo metu FIFA reitinge užima 117 vietą (Lietuva – 129), o aukščiausiai buvo palypėjusi 2019-ųjų spalį, kai rikiavosi 114-a.

Tiesa, verta paminėti, kad futbolo žemėlapyje Kosovas vis dar yra jauna valstybė – į UEFA gretas jie buvo priimti 2016-ųjų gegužės 3 dieną, o į FIFA – tų pačių metų gegužės 13-ąją.

Daugiausiai rungtynių su Kosovo nacionalinės komandos marškinėliais šiuo metu yra sužaidęs rinktinės kapitonas ir „Napoli“ klube (Italija) rungtyniaujantis vidurio gynėjas Amiras Rrahmani (34), o rezultatyviausias komandos futbolininkas – Romos „Lazio“ žaidžiantis puolėjas Vedatas Muriqi, kurio sąskaitoje – 10 įvarčių per 26 rungtynes.

Kosovo rinktinė kol kas dalyvavo atrankose į du didžiuosius futbolo turnyrus – 2018-ųjų pasaulio bei 2021-ųjų Europos čempionatus. Nors patekti į bent vieną iš jų dar nepavyko, tačiau Kosovo komanda buvo netoli patekimo į Europos pirmenybes.

Atrankos grupėje jie užėmė 3 vietą, į priekį užleisdami tiesioginius kelialapius iškovojusias Anglijos ir Čekijos rinktines, tačiau išlaikydami galimybę į čempionatą patekti per UEFA Tautų lygą.

Visgi D diviziono atrankos turnyro pusfinalyje jie 1:2 nusileido Šiaurės Makedonijos futbolininkams ir taip baigė kovą atrankos varžybose.

Įdomu, kad atrankos varžybose Kosovo rinktinė sugebėjo ne kartą nustebinti, namuose nugalėjusi Čekijos (2:1) ir Juodkalnijos (2:0) rinktines bei per du mačus iškovojusi 4 taškus prieš Bulgarijos ekipą (pergalė 3:2 ir lygiosios 1:1), su kuria lietuviai kausis pasaulio čempionato atrankos varžybose.

Iš Kosovo Lietuvos rinktinė keliaus tiesiai į Šveicariją, kur rungtynėmis su šios šalies komanda kovo 28-ąją pradės pasaulio čempionato atrankos ciklą.

Tuo tarpu kovo 31-ąją Lietuvos futbolininkai Vilniaus LFF stadione susirungs su Italijos rinktine.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS