Lietuvos vyrų rinktinė išplėšė lygiąsias prieš Juodkalniją

Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė ketvirtadienio vakarą Kaune stojo į ketvirtąją savo kitų metų Europos futbolo čempionato atrankoje.

G grupės rungtynėse Edgaro Jankausko auklėtiniai, gausiai palaikomi savo sirgalių, rezultatu 2:2 sužaidė su Juodkalnijos futbolininkais.

Tai buvo pirmasis iš dviejų rugsėjo mėnesio rinktinės testų Europos čempionato atrankoje. Jau šį sekmadienį, rugsėjo 10 dieną, Lietuvos rinktinė Kaune priims ir vienus iš grupės favoritų Serbijos futbolininkus. Bilietus į šį susitikimą įsigyti galite paspaudę čia.

Ketvirtadienio rungtynių pirmajame kėlinyje komandoms nepavyko pelnyti įvarčių. Šioje rungtynių pusėje daugiau progų turėjo juodkalniečiai, o lietuvių gretose dėkingas progas susikūrė Arvydas Novikovas, atlikęs smūgį iš distancijos, bei Justas Lasickas.

Lietuvos sirgaliai įvarčiu džiaugėsi 71 minutę, kai po Fedoro Černycho perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Gytis Paulauskas. Visgi, po septynių minučių juodkalniečiams pavyko išlyginti rezultatą – po Adamo Marušičiaus perdavimo sekė Nikolos Krstovičiaus įvartis.

Abi komandos paskiau apsikeitė pavojingomis progomis, o įvartis krito 89 minutę. Jį pelnė Juodkalnijos rinktinės kapitonas Stefanas Savičius.

Per teisėjo pridėtą laiką lietuviai pademonstravo kovingą charakterį ir šios pastangos atakoje buvo galiausiai vainikuotos įvarčiu. Justui Lasickui pavyko atlikti rezultatyvų perdavimą F. Černychui ir pastarasis taikliu smūgiu nudžiugino Dariaus ir Girėno stadione susirinkusius Lietuvos futbolo aistruolius.

2024-ųjų Europos vyrų futbolo čempionato atrankos rungtynės

Lietuva – Juodkalnija 2:2 (0:0);

Kaunas, Dariaus ir Girėno stadionas; teisėjas – Mohammedas Al-Hakimas (Švedija);

Įvarčiai: 71 min. Gytis Paulauskas, 90+4 min. Fedor Černych (Lietuva); 78 min. Nikola Krstović, 89 min. Stefan Savić (Juodkalnija);

Įspėti: 29 min. Edvinas Girdvainis (Lietuva); 84 min. Uroš Đurđević (Juodkalnija)

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Markas Beneta (46 min. Pijus Širvys), Edvinas Girdvainis, Rokas Lekiatas, Justas Lasickas, Gvidas Gineitis, Ovidijus Verbickas (90+2 min. Linas Klimavičius), Paulius Golubickas (68 min. Vykintas Slivka), Arvydas Novikovas (81 min. Donatas Kazlauskas), Eligijus Jankauskas (68 min. Fedor Černych), Gytis Paulauskas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Kipras Kažukolovas, Artemijus Tutyškinas, Deividas Šešplaukis, Matijus Remeikis, Daniel Romanovskij.