LMFA I lygą vainikavo MFA „Žalgiris“ B-MRU komandos triumfas po pratęsimo

Lapkričio 14-ąją Vilniuje finišavo Lietuvos moterų futbolo asociacijos I lygos sezonas. Finalinio ketverto renginyje susirungė MFA Žalgiris B-MRU, FK Gintra-ŠSG, Kauno Žalgirio FA bei FK Vilnius B komandos.

Pirmenybių rungtynėse dėl bronzos medalių „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos žaidėjos 2:1 įveikė FK „Vilniaus“ dubleres. Vilnietės pirmavo po Aistės Šveckutės įvarčio, tačiau prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą pasižymėjo Gabrielė Sendžikaitė. Antrojo kėlinio viduryje kauniečių rezultatyviausia žaidėja Karolina Kurapatkina pelnė pergalingą įvartį.

Didžiajame finale susitiko ligtol pralaimėjimo nepatyrusios FK „Gintros“-ŠSG ir MFA „Žalgiris“ B-MRU ekipos. Vilnietės jau 5 minutę įsiveržė į priekį po Barbaros Antonovič taiklaus smūgio. Šiaulietės po septynių minučių atsakė Gretos Lukjančukės įvarčiu.

Antroje rungtynių dalyje abi komandos žaidė daugiau į gynybą orientuotą žaidimą, sukurdamos mažiau progų. Nugalėtojoms išaiškinti prireikė pratęsimo, kuriame sužibėjo 110 minutę baudos smūgį atlikusi Karolina Jasaitytė. Rezultatu 2:1 laimėjo žalgirietės ir apgynė LMFA I lygos nugalėtojų titulą.

Apdovanojimų ceremonijoje įteikti komandiniai prizai bei individualūs žaidėjoms ir treneriams skirti prizai, kuriuos įsteigė  „Spark Energy Baltic“, „Hummel“ ir „Vytautas Mineral SPA“.

Sveikinimo žodžius tarė LFF prezidentas Tomas Danilevičius, LFF viceprezidentė Ingrida Siliūnienė, LMFA prezidentas Artūras Krukis, LMFA generalinė direktorė Vilma Zurzė ir pirmenybes remiančios „Spark Energy Baltic“ atstovas Vytautas Petrauskas.

Geriausios 2021 m. LMFA I lygos žaidėjos:

vartininkė: Martyna Sventickaitė (Kauno Žalgirio FA);

gynėja: Karolina Jasaitytė (MFA Žalgiris B-MRU);

saugė: Greta Lukjančukė (FK Gintra-ŠSG);

puolėja: Žemyna Lekavičiūtė (MFA Žalgiris B-MRU).

rezultatyviausia žaidėja: Erika Šupelytė (MFA Žalgiris B-MRU, 32 įvarčiai).

Geriausios finalinio ketverto komandų žaidėjos: Ugnė Slankauskaitė (MFA Žalgiris-MRU), Laura Kubiliūtė (FK Gintra-ŠSG), Iveta Inčytė (Kauno Žalgirio FA), Aivė Andriuškevičiūtė (FK Vilnius B).

Galutinė 2021 m. LMFA I lygos komandų rikiuotė: 1. MFA Žalgiris B-MRU, 2. FK Gintra-ŠSG, 3. Kauno Žalgirio FA, 4. FK Vilnius B, 5–6. MFK Žalgiris-Širvintų SC ir SC-Ukmergė, 7–8. FA-FK Panevėžys-PRSSG ir Tauragės SC-MFK, 9–10. FK Šešupė ir FK Vilkija, 11–12. Nemenčinės MFK ir FK Saned, 13. FK Utenis B-Švenčionių SC.