Neįgaliesiems

LMFA I lygos apžvalga: Pietų regionas

Pradedame pirmenybių pažintį nuo Pietų regiono, kuriame susirungs Alytaus, Kauno, Vilkaviškio ir Vilniaus atstovės. Komandų kapitonės atskleidė apie pasiruošimą penktadienį prasidėsiančioms futbolo dvikovoms bei kodėl merginas pritraukė futbolas?

Šiemet Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žais rekordinis komandų skaičius. Po 5 komandas savo kelią pradės nuo Pietų, Rytų ir Vakarų regiono grupių, siekdamos patekti į ketvirtfinalį. Šiam tikslui pasiekti, komandos regione turi užimti 1–2 vietą; taip pat į pajėgiausių aštuonetą galės pretenduoti dvi 3 vietą užėmusios ekipos.

1) Alytaus SRC-MFK

Pravardė: #Baltosios Rožės, apranga – raudona-geltona

Namų aikštė: Alytaus „Dainavos“ mokyklos stadionas

Namų rungtynės: gegužės 5, gegužės 19, rugsėjo 15, rugsėjo 29 dienomis.

Domantė Grėbliūnaitė: „Šiemet komanda lavino fizinius sugebėjimus: greitį, ištvermę, vikrumą, tobulino techniškumą, kamuolio kontrolę. Ruošėmės rimtai, nes mūsų pagrindinis tikslas – apginti nugalėtojų titulą, išsilaikyti 1 vietoje; nenuleisti rankų, net jei ir nesiseka, kovoti iki galo. Šį sezoną stengsimės propaguoti gražų ir technišką futbolą.

Merginos futbolu susižavėjo dar būdamos mažos – jos eidavo į lauką žaisti futbolą su kiemo draugais. Vienos susižavėjo pažiūrėjusios futbolo varžybas per televizorių ir taip įsitraukė į šį sportą, kitas paskatino šeimos nariai, giminės lankyti futbolą“.

2) Kauno SM „Tauras“

Pravardė: #Pumos, apranga – mėlyna

Namų aikštė: Neries krantinės stadionas

Namų rungtynės: gegužės 15 (NFA stadione), gegužės 26, rugpjūčio 30, rugsėjo 22 dienomis.

Eva Jakaitė: „Komanda yra gana gerai pasiruošusi naujam sezonui. Visos žaidėjos sunkiai treniruojasi dėl bendro tikslo – užimti kuo aukštesnę vietą. Kadangi komandoje atsirado nemažai naujokių, gali buti sunku susižaisti, bet mes tikrai nežadame nusileisti kitoms komandoms. Šiame sezone parodysime, kad pats laikas kaunietėms tapti I lygos nugalėtojomis“.

Dauguma žaidėjų pradėjo žaisti futbolą, nes joms apie jį papasakojo šeimos nariai arba draugai; bet labai daug žaidėjų supažindino su futbolu mūsų trenere I. Siliūnienė. Ji dažnai daro visokius renginius, po kurių nemažai mergaičių susidomi futbolu ir ateina į mūsų komandą.

3) Vilkaviškio FK „Šešupė“

Pravardė: #Erelės, apranga – geltona-mėlyna

Namų aikštė: Vilkaviškio miesto stadionas

Namų rungtynės: gegužės 5 (NFA stadione), gegužės 26, rugpjūčio 30, rugsėjo 15 dienomis.

Dovilė Dockaitė: „Mūsų komanda, kaip ir kitos, nori laimėti. Pasiruošimą vertinu normaliai, kaip ir kiekvienais metais pastoviai treniruojamės, dalyvaujam futbolo turnyruose, vyksta kontrolinės rungtynės. Bandom propaguoti atakuojantį futbolą, bet mums to neleidžia kitos komandos, nes mūsų komanda labai jauna ir daugiau tenka gintis, nei pulti.

Aš nuo pat mažens žaidžiu kieme futbolą su brolio draugais. Vieną dieną pas mane į klasę atėjo 2 treneriai ir pasiūlė lankyti futbolo treniruotes. Kitą dieną aš nuėjau su draugėm pabandyti treniruotis ir man patiko. Mano dabartinės komandos narės pamate skelbimą, kuriame buvo kvietimas lankyti futbolo treniruotes“.

4) Vilniaus FM – FC „Amber“

Pravardė: #Liepsnos, apranga – mėlyna

Namų aikštė: Fabijoniškių mokyklos stadionas

Namų rungtynės:  balandžio 22, gegužės 19, rugsėjo 8, rugsėjo 29 dienomis.

Greta Guižauskaitė (FC „Amber“): „Labai ilgo ir produktyvaus pasiruošimo, pripažinsiu, neturėjome, tačiau esu tikra, kad prasidėjus lygai, įsibėgėsime ir mes. Mūsų svarbiausias tikslas šiais metais yra stabiliai atsistoti ant kojų, įsitvirtinti, kad kitame sezone jau galėtume žaisti savarankiškai. Na, ir kodėl gi nepasigrūmus dėl čempionių titulo? Visuomet stengiamės žaisti atakuojantį, tačiau ramų futbolą, komandinis žaidimas – mūsų stiprioji pusė.

Turbūt dažniausia priežastis, kodėl merginos ateina į futbolą, yra jų draugai ir draugės. Asmeniškai mane futbolas nuviliojo nuo lengvosios atletikos, kurioje buvau daugiau nei 5 metus. Dauguma VFM merginų futbolą pradėjo žaisti atėjusios į V. Sirokomlės mokyklą, pastarojoje dirba trenerė R. Dubinskienė, kuri ir pakviečia mergaites į futbolo treniruotes. Žinoma, jei tik būtų daugiau tokių trenerių, mergaičių žaidžiančių futbolą skaičius išaugtų trigubai. FC „Amber“ didžioji dalis merginų jau yra žaidusios futbolą kitose komandose, tačiau visas mūsų klubo personalas nuolat aktyviai kviečia prisijungti dar futbolo neišbandžiusias merginas prie mūsų“.

Vilniaus MFA „Žalgiris B“

Pravardė: #Vilkės, apranga – žalia-juoda

Namų aikštė: Panerio stadionas

Namų rungtynės:  balandžio 22 (Fanų stadione), gegužės 19, rugsėjo 8, rugsėjo 29 dienomis.

Gabija Gedgaudaitė: „Komandos pasiruošimą vertinu gan gerai, kadangi turėjome rungtynių „Ateitis Cup“ turnyre, taip pat keletas iš mūsų merginų atstovauja Lietuvos merginų U-16 rinktinei, kurios buvo išvykusios į Slovėniją ir tenai taip pat ruošėsi, o kitos merginos sunkiai dirba ir deda visas pastangas treniruočių procese. Kkeliame sau aukščiausius rezultatus – iškovoti 1-ąją vietą.

„Dažniausiai pasitaikanti merginų įsitraukimo į futbolą istorija yra tokia, kad futbolą pradeda žaisti kieme su berniukais. Taip ir aš pati pradėjau žaisti“

Kalbino Robertas Každanas/LFF.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS