Neįgaliesiems

LMFA I lygos apžvalga: Vakarų regionas

Tęsiame pažintį su pirmenybių dalyvėmis. Vakarų regione rungsis Gargždų, Kėdainių, Klaipėdos, Mažeikių ir Tauragės futbolininkės. Komandų kapitonės atskleidė apie pasiruošimą penktadienį prasidėsiančioms futbolo dvikovoms bei kodėl merginas pritraukė futbolas.

Šiemet Lietuvos moterų pirmenybėse žais rekordinis komandų skaičius. Po 5 komandas savo kelią pradės nuo Pietų, Rytų ir Vakarų regiono grupių, siekdamos patekti į ketvirtfinalį. Šiam tikslui pasiekti, komandos regione turi užimti 1–2 vietą, taip pat į pajėgiausių aštuonetą galės pretenduoti dvi 3 vietą užėmusios ekipos.

11) Gargždų FK „Banga B“

Pravardė: #Tigrės, apranga – oranžinė-mėlyna

Namų aikštė: Gargždų Minijos progimnazijos stadionas

Namų rungtynės: gegužės 19, birželio 2, rugsėjo 8, rugsėjo 29 dienomis.

Vitalija Žatkina: „Esame debiutuojanti komanda I lygoje, tačiau, manau, esame tikrai gerai pasiruošusios. Turėjome nemažai kontrolinių rungtynių bei turnyrų, todėl keliame meistriškumą ir patirtį. Visos žaidėjos siekia kuo geresnių rezultatų – kovoti dėl aukščiausių vietų. Mūsų komanda propaguoja atakuojantį futbolą su patikima gynyba.

Visos į futbolą įsitraukėme prasidėjus Lietuvos mokyklų žaidynėms, nes mūsų mokykla labai domisi futbolu.  Taip ir  susidarė būrys mūsų iš kurio ir „gavosi“ jauna komanda“.

12) Kėdainių FK „Nevėžis“

Pravardė:#Nevėžiukės, apranga – raudona

Namų aikštė: Kėdainių miesto stadionas

Namų rungtynės: gegužės 5, gegužės 26, rugpjūčio 30, rugsėjo 15 dienomis.

Aurelija Gulbinaitė: „Pirmais metais dalyvaujame, tad mums čia labai didelis iššūkis ir pasiruošimas, tam daug dirbame ir stengiamės. Mūsų komanda nėra labai didelė, tad mūsų pagrindinis tikslas išlikti vieningom. O vieningumas būtų išreikštas draugiškumu, sąžiningumu ir, kad pirmosios mūsų I lygos varžybos būtų įsimintos, bet kokiu džiaugsmu ar liūdesiu.

Mūsų komandos merginas įtraukė žaisti jų noras sportuoti, paskatintom „Nevėžio“ visų komandų žaidėjų išreikštomis emocijomis ir jų darbu bei, tuo pačiu, jų palaikymu – kad futbolą gali žaisti ne tik vaikinai, bet merginos, mylinčios šią sporto šaką.

Be galo skatina mus žaisti ir mūsų treneris. Jis taip pat iš mūsų tikisi labai daug, geraširdiškai padeda šiuo atveju ir veda link didelio tikslo, kuris įvardijamas: „Kuo sunkesnė pergalė, tuo didesnis laimėjimo džiaugsmas“. Šie trenerio žodžiai mus ir skatina. Sunkesnėje pergalėje visada būsim laimingos. Tikimės tikrai čia nelengvų pergalių; kad ir kokios jos būtų, svarbiausia pabandyti ir sužinoti, ko mūsų komanda reikalauja, įskaitant mūsų jėgas ir emocijas“.

13) Klaipėdos FM-FK „Atlantas“

Pravardė: #Atlantietės, #Undinės, apranga – geltona-mėlyna

Namų aikštė: Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadionas

Namų rungtynės: balandžio 21, gegužės 12, rugsėjo 8, rugsėjo 29 dienomis.

Vera Demidova: „Didžiausią dėmenį skyrėme elementariems dalykams, tokiems kaip: ilgi tikslūs perdavimai, aukštų kamuolių stabdymas bei mušimas į vartus. Kadangi esame labai jauna komanda, daug dėmesio skyrėme fiziniam pasirengimui. Lūkesčiai dideli, tačiau puikiai suprantame, kad mums dar trūksta patirties, tačiau laikui einant tikimės jos įgauti ir sugebėti pasipriešinti stipriausioms ekipoms.

Startuojame po „Atlanto“ vėliava ir norime parodyti „Atlanto“ vadovui, kad ne be reikalo pasitiki mumis, mus remia ir palaiko. Tikimės patekti tarp 10 geriausių I lygos komandų.

Šiaip dažniausiai būna, kad merginos pamato kaip berniukai ar vyrai žaidžia futbolą ir taip pat nori pabandyti . Kai ką jis įtraukia, o kai ką – ne“.

14) Mažeikių MFA „Triumfas“

Pravardė: #Kibirkštys, apranga – raudona

Namų aikštė: Mažeikių centrinis miesto stadionas

Namų rungtynės: gegužės 5, gegužės 26, rugpjūčio 30, rugsėjo 22 dienomis.

Karolina Kurapatkina: „Komandai pasiruošti trukdė užsitęsusios salės futbolo pirmenybės, kai kurių žaidėjų sergamumas bei draugiškų rungtynių stoka. Nepaisant šių sunkumų, komanda nusiteikusi pirmai dvikovai maksimaliai. Mūsų komanda jauna ir ambicinga, sieksime patekti tarp 8 stipriausiųjų. Kovosime dėl kiekvieno įvarčio, kiekvieno taško.

Propaguojame komandinį gynybinio futbolo žaidimą, paremtą greitomis kontratakomis. Dėl techninio meistriškumo stokos dar negalime pademonstruoti techniško, kombinacinio žaidimo, bet visa tai kompensuojame kovingumu, komandine dvasia.

Dalis merginų į futbolą įsitraukė norėdamos išbandyti kažką naujo, neįprasto. O tuo tarpu, kitas merginas įtraukė futbolą žaidžiantys artimieji“.

15) Tauragės MFK

Pravardė: #Lūšys, apranga – juoda

Namų aikštė: Tauragės dirbtinės dangos stadionas

Namų rungtynės: gegužės 5, gegužės 19, rugsėjo 15, rugsėjo 29 dienomis.

Evelina Petrauskaitė: „Šiais metais komanda pilnai sukomplektuota, tik kelios merginos dar gydosi traumas, bet tikimės, kad iki varžybų jos bus pasiruošusios startuoti. Šiais metais komanda kelia sau aukštus tikslus, lipti ant prizininkių pakilos.

Kai kurios merginos į futbolą ateina išbandyti save, galbūt kažką pasiekti daugiau ir futbolas joms tampa neatsiejama gyvenimo dalis. Kitos ateina su draugėmis ar klasiokėmis smagiai praleisti laiką, pasisemti gerų emocijų, susirasti naujų draugių ir tai joms tampa kaip hobis“.

Kalbino Robertas Každanas/LFF.lt; Kazimiero Paulausko nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS