LMFA I lygos nugalėtojų titulas grįžo į Vilnių

Vilniaus MFA „Žalgiris“ B-MRU komanda triumfavo Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygoje, šio sezono metu iki pat finalo rungtynių nepatirdama pralaimėjimo.

Užtikrintai antrąjį kėlinį sužaidusios žalgirietės rezultatu 5:0 įveikė Telšių „Džiugo“ moterų komandą, kuriai tai buvo debiutas pirmenybių finaliniame ketverte.

MFA „Žalgiris“ B-MRU ekipa savo įvarčių fejeriją pradėjo nuo 50 minutės, kai Ugnė Slankauskaitė realizavo baudinį. Paskiau dubliu pasižymėjo Milda Ivanciūtė, o įvarčius pridėjo po keitimų pasirodžiusios Radvilė Kelečiūtė ir Paula Saulėnaitė.

Prieš tai Kaune įvyko mažojo finalo dvikova – MFK „Žalgiris“ prieš „SC-Ukmergę“. Ukmergietės pirmame kėlinyje pirmavo po dviejų Meidos Proscevičiūtės įvarčių, o vilniečių įvartį įmušė Alina Neznanova. Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ gretose lyderystės ėmėsi Elzė Kiškūnaitė ir jos dublis išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 3:2.

Individualius apdovanojimus už puikų pasirodymą 2023 metų sezono LMFA I lygoje pelnė vartininkė Austėja Petkevičiūtė, gynėja Kotryna Maželytė (MFA „Žalgiris“ B-MRU), saugė Karina Klevinskaitė (MFK „Žalgiris“), puolėja Justina Blaževičiūtė (FC „Džiugas“) bei rezultatyviausia žaidėja Meida Proscevičiūtė („SC-Ukmergė“).

Pirmenybių galutinė komandų rikiuotė:

1. MFA „Žalgiris“ B-MRU, 2. FC „Džiugas“, 3. MFK „Žalgiris“, 4. „SC-Ukmergė“, 5. FA „Šiauliai“-ŠSG, 6. FK „Nevėžis“, 7. FC „Hegelmann“ B, 8. FK „Vilkija“, 9. FK „Utenos Utenis“ B, 10. FK „Vilnius“ B, 11. FK „Šešupė“.

Pirmenybių rezultatyviausios žaidėjos:

1. Meida Proscevičiūtė („SC-Ukmergė“) – 17 įvarčiai

2. Kamilė Medvedeva (FK „Utenos Utenis“ B) – 12 įv.

3–5. Raimonda Bložytė, Jotvilė Šapaitė (FA „Šiauliai“-ŠSG), Gabija Malakauskaitė (FK „Vilkija“) – po 11 įv.

6. Justina Blaževičiūtė (FC „Džiugas“) – 10 įv.

7. Alina Neznanova (MFK „Žalgiris“) – 9 įv.

8. Evelina Ščerbavičiūtė (FK „Vilkija“) – 8 įv.

9–12. Barbara Antonovič (MFA „Žalgiris“ B-MRU), Eva Gecevičiūtė (FK „Nevėžis“), Ema Kriaučiūnaitė (FC „Hegelmann“), Livija Toropovaitė („SC-Ukmergė) – po 7 įv.