Neįgaliesiems

LMFA I lygos sezoną vainikuos finalinis ketvertas Kaune

Šį sekmadienį „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos manieže paaiškės 2022 metų Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmos lygos nugalėtojos. MFA „Žalgiriu“ B-MRU nepatekus į finalą, tapo aišku, kad lyga turės naujas karalienes.

Finalinio ketverto rungtynes kviečiame stebėti per www.futbolas.tv platformą.

Mažasis finalas (12 val.): FK „Utenis“ – MFA „Žalgiris“ B-MRU

Pastaruosius trejus metus nepralenkiamos žalgirietės pusfinalyje 0:1 nusileido Kauno rajono „Hegelmann“ B komandai ir tai reiškia, kad tikslo sostinės merginoms įgyvendinti nepavyks. Tose pusfinalio rungtynėse kaunietės buvo geresnės, vikresnės, sukūrė daugiau progų ir pelnytai nugalėjo.

Kas nutiko žalgirietėms? Pagrindinė priežastis – pagrindinės akademijos komandos sidabrinis mūšis „Spark Energy“ A lygoje. Tuomet būtent tam mūšiui buvo dedamos visos pastangos, o B komanda šiek tiek liko nuošaly. „Nuošaly“ reiškia tai, kad B komanda negavo pagalbos iš A komandos ir tai buvo pastebima plika akimi.

Mažajame finale prie žalgiriečių prisijungs Karolina Jasaitytė ir Irūna Blaškytė, o uteniškėms nuo to tikrai lengviau nebus.

„Trejus metus nebuvome pralaimėję, bet ta diena turėjo ateiti ir ji atėjo. Tai reiškia, kad tikslas nepasiektas, uždavinys neįgyvendintas. Bet kokiu atveju, visada norisi sezoną užbaigti geresne nuotaika. Norime laimėti būsimas rungtynes – tai yra faktas“, – konstatavo žalgiriečių treneris Karolis Jasaitis.

MFA „Žalgiris“ B-MRU komandos varžovu kovoje dėl trečiosios vietos bus „Utenis“, pusfinalyje „Vilniaus“ B komandai pralaimėjęs 0:3. Rezultatas lyg ir sufleruotų, kad Arūno Rastenio auklėtinės neturėjo progų, tačiau tai nėra visiška tiesa.

Pats A. Rastenis paskaičiavo, kad visa statistika, išskyrus įmuštus įvarčius, yra jo komandos pusėje. Pavyzdžiui, smūgiai į vartus: 29:6, smūgiai į vartų plotą: 13:3, kampiniai: 14:0, tačiau rezultatas 0:3. Būtent taip, jaunosios vilnietės atliko tris smūgius į vartų plotą ir visi tie smūgiai virto įvarčiais.

„Po rungtynių merginos verkė, bet pasakiau, kad jos liautųsi tai daryti, nes mes buvome geresnė komanda. Tiesiog futbolas yra žaidimas apie įvarčius, o mes tądien įmušti negalėjome“, – prisimindamas daugiau nei dviejų savaičių įvykius kalbėjo A. Rastenis, pridūręs, kad į Kauno jo komanda vyks laimėti.

„Žinoma, mums svarbu laimėti. Prizinė vieta visada yra geriau nei ketvirta. Apskritai, ketvirta vieta yra pati liūdniausia. Galvoju, kad „Žalgiris“ pasistiprins A komandos žaidėjomis, varžovas ne pėsčias, tačiau merginos nusiteikusios maksimaliai gerai“, – tęsė A. Rastenis.

Finalas (15:30 val.): FK „Vilnius“ B – FC „Hegelmann“ B

Nemažai praėjusiais metais dėl trečiosios vietos kovojusių futbolininkių šiemet prasibrovė į didįjį finalą ir neslepia noro pasidabinti lygos auksu. Kaip ir prieš tai aprašytų komandų atveju, finalininkų branduolį sudaro jaunos merginos, savo pastangomis bandančios rasti vietą ir pagrindinėse klubų komandose.

„Finalą pasitinkame pozityviai. Į jį žiūrime kaip į jaunimui suteiktą šansą. Džiaugiamės, kad mergaitės turės galimybę pasirodyti ir pakovoti dėl pagrindinio lygos trofėjaus“, – sakė „Vilniaus“ B merginas treniruojantis Markas Razmaratas.

Vilnietėms padės A komandoje žaidžianti Aistė Šveckutė, tačiau visą pagrindą sudarys tos merginos, kurios ir iškovojo teisę žaisti finale. M. Razmaratas neabejoja, kad finale lauks lygių varžovių dvikova.

„Nors varžovių komanda irgi jauna, tačiau jos žaidimo filosofija – gana agresyvi. Žinome, kad varžovės mus presinguos, bus aktyvios, tačiau tai labai panašu į mūsų komandą. Neabejoju, kad laukia gera kova, o kuri komanda labiau norės, kuri parodys daugiau charakterio – ta ir laimės. Esu tikras, kad kova vyks iki paskutinių sekundžių“, – spėjo M. Razmaratas.

Vilniečių varžovės „Hegelmann“ B komandos merginos vieną, kaip jos pačios sako, finalą jau sužaidė. Kaip ir pernai, taip ir šiemet kaunietėms pusfinalyje teko MFA „Žalgirio“ B-MRU barjeras, kurį norint perlipti, reikėjo aikštę palikti kruvinais keliais arba, apskritai, nepaeinant.

„Tai tik parodo, kaip merginos norėjo tą pusfinalį laimėti. Mes nuo pirmų minučių į aikštę išėjome nusiteikusios kovingai, aršiai, kūrėme progas. Galvoju, kad žalgirietės tikėjosi lengvesnių rungtynių ir lengviau pasiimti pergalę. Kai laimėjome, ir džiaugėmės, ir verkėme. Emocijų buvo tikrai daug“, – sakė trenerė Ingrida Siliūnienė.

Panašių emocijų ji tikisi ir po finalo rungtynių. Kaip jau minėjome, „Vilnius“ B ir „Kauno Žalgirio“ FA ekipos pernai varžėsi dėl trečiosios vietos ir tąsyk triumfavo kaunietės, kurių dauguma perėjo į FC „Hegelmann“ klubą.

„Finale mūsų norai bus labai dideli. Praėjusiais metais mes triumfavome lygioje kovoje ir kiek neabejoju, kad ir šiemet kova bus lygi. Apskritai, mano nuomone, visos keturios į finalo ketvertą patekusios komandos yra panašaus pajėgumo ir visos ketverte yra dėl to, kad nusipelnė jame būti. Šiemet su jomis dar nežaidėme, todėl galime tik spėti jų žaidimo stilių, bet faktas, kad tai yra normali komanda ir kova bus normai. Nežinau, kaip baigsis rungtynės, bet didelio skirtumo nebus. Kur kas realiau, kad bus pratęsimas ar kova iki paskutinės minutės, bet ne kažkurios komandos sutriušinimo“, – savo prognozėmis dalinosi I. Siliūnienė.

fkvilnius.lt ir fchegelmann.com nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS