Neįgaliesiems

LMFA Moterų žiemos taurės turnyras: kas, kur ir kaip?

Šį sekmadienį ketveriomis rungtynėmis startuos mėnesį truksiantis Lietuvos moterų futbolo asociacijos vykdomas Žiemos taurės turnyras, kuriame savo jėgas išbandys 8 ekipos.

A grupėje dėl vietos pusfinalyje kovos: Šiaulių FK „Gintra“, FK „Kauno Žalgiris“, FK „Banga“ ir FK „Vilnius“. Į B grupę pateko: MFA „Žalgiris“-MRU, FK „Utenos Utenis“, FK „Gintra“-Šiaulių SG ir „Kauno Žalgirio“ FA. Visoms ekipoms šis turnyras taps pagrindiniu pasiruošimo etapu naujajam 2021 metų sezonui.

Daugkartinės šalies čempionės Šiaulių „Gintros“ atstovės ir būsimam sezonui išlaikė pagrindą. Komanda dar nėra visiškai sukomplektuota, tačiau, kaip sako pačios šiaulietės, „stuburas“ jau yra.

„Vienaip ar kitaip, toks turnyras tikrai yra svarbus, todėl kad tai pirmos rungtynės šiais metais po ilgesnės pertraukos bei įvadas į naują sezoną. Be abejo, nuotaikos visų geros, nes po visų švenčių ir atostogų, pagaliau sugrįžtam ten, kur jaučiamės laimingos“, – apie būsimą turnyrą kalbėjo viena geriausių šalies futbolininkių Vestina Neverdauskaitė.

Pirmajame pirmojo etapo ture „Gintra“ susikaus su praėjusiame sezone pirmoje lygoje rungtyniavusiomis „Vilniaus“ merginomis. Vilnietės prieš naująjį sezoną jau pasipildė keliomis nemažai patirties turinčiomis naujokėmis bei žada pasipildyti ir dar daugiau.

„Pirmiausia, norėtume pasidžiaugti, kad LMFA ir LFF sudarė sąlygas moterų futbolo komandoms turėti pasirengimo procesą šiuo laikotarpiu. Žiemos taurės turnyras mums yra viena iš dedamųjų sezono pasiruošimui. Į šio turnyro rungtynes žiūrime kaip į pasirengimo dalį, tad rungtynes žaisime fizinio nuovargio fone.

Konkrečių rungtynių neišskiriame, gerbiame visus varžovus bei jų pasiekimus, tačiau šiuo laikotarpiu turime fokusuotis į savo komandą, kuri yra labai jauna (amžiaus vidurkis 19 metai). FK „Vilnius“ didelį dėmesį kreipia į jaunų žaidėjų ugdymą, todėl taurėje bus suteiktas šansas ir joms, turės galimybę parodyti save, įsilieti į dar aukštesnį lygį. Be abejo, turėsime galimybę išbandyti ir naujokes. Džiaugiamės jų prisijungimu, kuris neabejotinai sustiprins komandą. Tikime, jog žaidėjos pasidalins patirtimi su jaunimu bei bus pavyzdys aikštėje ir už jos ribų“, – sakė „Vilniaus“ komandos trenerė Kotryna Kulbytė.

Antroje A grupės akistatoje sekmadienį susikaus „Kauno Žalgirio“ ir Gargždų „Bangos“ futbolininkės. „Kauno Žalgiris“ į turnyrą delegavo dvi komandas – praėjusių metų prizininkes bei LMFA Pirmoje lygoje rungtyniavusią akademijos ekipą. Pastarajai, neabejotinai, bus labai sunku, nes geriausios jaunosios žaidėjos Ema Kriaučiūnaitė ar Vanesa Vasiliauskaitė yra registruotos pirmoje komandoje.

„Į šį turnyrą žiūrime kaip į pasiruošimą būsimam sezonui. Anksčiau žaisdavome kontrolines rungtynes, dabar jų vietą užims Žiemos taurės turnyras. Puikus sprendimas. Turėsime galimybę realizuoti išsikeltas užduotis, integruoti jaunas žaidėjas ir tinkamai pasiruošti būsimam sezonui. Noriu pabėžti, kad turnyre nekelsime tikslo laimėti – čia pirmiausia stengsimės pasiruošti fiziškai“, – komentavo „Kauno Žalgirio“ treneris Mantas Babušis.

Gargždų „Banga“ praėjusiame sezone liko už prizininkų trejeto. Būsimo turnyro tikslas beveik identiškas daugeliui kitų komandų.

„Be abejo, svarbiausia pasiruošti A lygai. Gyvename tokiais laikais, kai neįmanoma net draugiškų rungtynių sužaisti. Turime daug gabių jaunų mergaičių, kurias reikia integruoti ir pažiūrėti, kaip jos atrodo A lygos komandų kontekste. Prasidėjus sezonui, tokios prabangos neturėtumėm“, – sakė „Bangos“ treneris Simonas Alsys.

B grupės favoritėmis įvardijamos praėjusių metų vicečempionės Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU merginos. Pastarosios pirmosios pradėjo pasiruošimo naujam sezonui bei turnyre ruošiasi pristatyti naujokes, kurios turėtų dar labiau sustiprinti komandą.

„Manau mums, kaip ir visoms komandoms Žiemos taurės turnyras yra svarbus ruošiantis A lygos sezonui. Tai, tarytum, įvadas į nenuspėjamos A lygos pradžią. Iš pirmų rungtynių su jaunosiomis kaunietėmis tikimės pasisemti kaip įmanoma daugiau patirties. Tik sunkiu darbu ir nuoseklia žaidybine patirtimi aikštėje, jausimės laisvai ir galėsime atiduoti visą save“, – sakė MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Dominyka Vaiginytė.

Pirmajame ture žalgiriečių laukia akistata laukia su „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos merginomis. Kitoje B grupėje dvikovoje susikaus FK „Gintra“-Šiaulių SG ir „Utenos Utenis“. Pastaroji ekipa po praėjusio sezono nukentėjo – į „Gintrą“ persikėlė šios komandos „smegenys“ ir pagrindinė vartininkė Aušrinė Bikutė.

„Ne tik Aušrinę praradome. Sudėtis nuo praėjusio sezono bus stipriai pasikeitusi. Ką darysime? Keisime jas talentingomis jaunomis merginomis. Kalbant apie Žiemos taurę, tai turnyras labai svarbus, nes tik čia galėsime susižaisti prieš čempionatą ir išbandyti naujas žaidėjas. Pagaliau turėsime progą „išlįsti“ iš Utenos. Tai šiuo metu labai svarbu psichologiškai. O iki tol, ruošiamės, nuotaikos darbinės, labai laukiame rungtynių“, – sakė „Utenos Utenio“ vyriausiasis treneris Arūnas Rastenis.

„Važiuojam pasiruošti naujam sezonui. Lyginant su praėjusiais metais neturėsime Simonos (Veličkaitės), o visos kitos merginos daugiau mažiau bus tos pačios. Jos paaugo, tapo protingesnės. O kiek paaugo labai gerai įvertinti galėsime Žiemos taurės turnyre“, – sakė „Šiaulių“ trenerė Tatjana Veržbickaja.

Turnyro pirmajame etape komandos bus suskirstytos į dvi grupes. Vėliau pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos kovos pusfinaliuose, o trečios ir ketvirtos ekipos varžysis dėl 5–8 vietų. Trečiajame etape komandos išsiaiškins galutines vietas. Iš viso per turnyrą kiekviena komanda sužais po penkerias rungtynes.

Pirmojo turo tvarkaraštis

10:00 val. FK Kauno Žalgiris – FK Banga

12:45 val. FK Vilnius – FK Gintra

15:30 val. FK Utenos Utenis – FK Gintra-Šiaulių SG

18:15 val. Kauno Žalgirio FA – MFA Žalgiris-MRU

Autorius – Aurimas Budraitis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS