LSFL: VU – per žingsnį nuo čempiono titulo

Lietuvos studentų futbolo lygoje sužaistos dar trejos rungtynės, po kurių Klaipėdos universiteto komanda griebiasi paskutinio šiaudo ieškodama galimybės laimėti čempionatą, antrą pergalę paeiliui iškovoję Vilniaus TECH futbolininkai pakilo į ketvirtą vietą, o Kauno technologijos universiteto rinktinė, tapo aišku, iš turnyro lentelės dugno nepakils.

KU namie žaistose rungtynėse net 7:1 sutriuškino KTU ekipą, o pamatus pergalei komanda padėjo per pirmas 12 minučių, per kurias Tomas Jonušas, Kingsley Sunday, Pijus Dumalakas ir Ignas Paulius savo atstovaujamai komandai sukrovė keturių įvarčių persvarą.

„Nors viską išsprendėme per pirmąjį kėlinį, tačiau vyrukai nealeido tempo ir dėl to rezultatas nemažas. Komanda žinojo, kad daugiau lygioje vietoje taškų barstyti negali, todėl sužaidė labai gerai. Sezone mums liko vienos rungtynės su VU, tad turime norą gražiai užbaigti čempionatą“, – sakė klaipėdiečių treneris Evaldas Misiūnas.

Dar iki pertraukos svečiai pelnė garbės įvartį, tačiau antrajame kėlinyje ir toliau dominavo KU. I. Paulius užfiksavo hetriką, K. Sunday – dublį.

Tiesa, klaipėdiečių persvara galėjo būti ir dar didesnė, tačiau likus žaisti penkiolikai minučių Jonas Vaitkus užsidirbo raudoną kortelę, o dar po septynių minučių Arianas Balasanovas nerealizavo baudinio.

**********

Kitose rungtynėse Kaune LSU 2:3 Vilniaus TECH atstovams, kuriems užleido ketvirtąją turnyro lentelės poziciją. Dvikova startavo galingu aikštės šeimininku spurtu, tačiau viskas baigėsi Giedriaus Barevičiaus treniruojamos komandos sėkmingu perėjimu į varžovų aikštės pusę, puikiu Jurgio Stankevičiaus perdavimu Nojui Jančiauskui, kuris smūgiu į tuščius vartus pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

LSU šaltas dušas neišgąsdino. Kauniečiai ir toliau daug atakavo, o vienos iš atakų metu po gražiai įžaisto kamuolio Lukas Tatarūnas rezultatą išlygino.

Įvartis kiek sumažino šeimininkų spaudimą, tačiau jie ir toliau užtikrintai valdė aikštės vidurį bei kontroliavo žaidimą pirmu numeriu.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, po kontratakos visus aplenkęs J. Stankevičius pelnė antrąjį komandos įvartį ir rezultatas tapo 2:1 Vilniaus TECH naudai.

Nieko nelaukdami, kauniečiai vėl stipriai perėmė iniciatyvą, tuo pačiu varžovams suteikdami progų kontratakuoti. Tų kontratakų būta labai pavojingų, tačiau Kauno komandą gelbėjo jų vartininkas Robertas Granauskas. Vis tik, 89 minutę net ir jis buvo bejėgis po to, kai nuo vidurio visiškai vienas pabėgo Rokas Radatavičius.

Per likusias penkias minutes (įskaitant teisėjo pridėtą laiką) šeimininkai dar sugebėjo skirtumą sušvelninti, tačiau galutinė pergalė vis tiek atiteko vilniečiams.

„Po pirmų penkių minučių galvojau, kad gali būti liūdnos rungtynės, tačiau mūsų greitas įvartis viską kardinaliai pakeitė. Esant rezultatui 3:1, turėjome anksčiau uždaryti rungtynes, bet bendrai vaikinais tikrai esu patenkintas“, – reziumavo Vilniaus TECH vyriausiasis treneris G. Barevičius.

**********

Ketvirtadienį Vilniaus universiteto futbolininkai 2:1 nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto komandą bei dėjo milžinišką žingsnį čempiono titulo link. Rimanto Turskio auklėtiniams per likusias dvejas rungtynes užtenka iškovoti vos tašką.

„Ši pergalė mus priartino prie titulo, tačiau, reikia suprasti, kad jis dar neiškovotas. O kalbant apie rungtynes prieš VDU, tai labiausiai džiugina, kad pergalę sugebėjome iškovoti charakteriu. Tokius laimėjimus aš vertinu labiausiai“, – po dvikovos sakė R. Turskis.

Lygiai prasidėjusiose rungtynėse svečiai iš Kauno pasižymėjo pirmieji. Sužaidus beveik pusę kėlinio, po Artūro Karasiovo pražangos baudos aikštelėje į šeimininkų vartus buvo skirtas baudinys. Adas Keblikas jį realizavo užtikrintai.

Išlyginamąjį įvartį VU taip pat pelnė po standartinės situacijos. Rezultatyviausias lygos žaidėjas Giedrius Onuškevičius galva, besibaigiant pirmajam kėliniui, nepaliko vilčių varžovų vartininkui ir rezultatas tapo 1:1.

Po pertraukos išryškėjo VU fizinis pasirengimas. VDU atsitraukė giliau, o VU užkontroliavo aikštės vidurį. Buvo sukurtos kelios progos, tačiau įvarčio teko laukti daugiau nei 95 minutes.

Beje, tuo metu aikštėje buvo prasidėjęs tikras geltonų kortelių šou. Nuo 81 minutės teisėjas jų parodė net aštuonias, iš kurių Emiliui Putinauskui buvo antroji. Ši raudona kortelė futbolininkui užbaigė 2023–2024 metų LSFL sezoną.

Šeštą pridėto laiko minutę VU kapitonas Povilas Kalimavičius po atakos į varžovų vartus smeigė pergalingą dūrį. VDU po šios nesėkmės aukščiau trečiosios vietos nebepakils, o nukristi žemiau dar gali.