LSFL: KU – VDU akistatoje užfiksuotos lygiosios, pergales iškovojo Vilniaus komandos

Lietuvos studentų futbolo lygos antrojo turas prasidėjo rungtynėmis tarp Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų, kurios baigėsi lygiosiomis 1:1. Abu įvarčiai buvo įmušti iki pertraukos ir tai buvo pirmos lygiosios šiame sezone.

KU – VDU 1:1

Sužaidus vos tris minutes, prie svečių vartų buvo skirtas kampinis. Pakėlus kamuolį, VDU studentai nesugebėjo išsivalyti ir už tai netrukus buvo nubausti pirmuoju dvikovos įvarčiu.

Tuo metu atrodė, kad praleistas įvartis kauniečius vers keisti žaidimo planą, tačiau jie laikėsi to, ką buvo numatę dar prieš išvyką į uostamiestį – atsitraukti, žaisti antru numeriu ir laukti galimybės kontratakuoti.

„Prieš savaitę matėme, ką geba klaipėdiečiai, kai jiems palieki erdvės. Būtent dėl to jiems atidavėme aikštės vidurį, leidome kontroliuoti kamuolį, o patys kantriai laukėme. Galvoju, kad ši taktika pasiteisino“, – po dvikovos kalbėjo VDU treneris Mantas Gintalas.

Įpusėjus kėliniui, M. Gintalo auklėtiniai surengė gražią kontrataką. Tomas Klaudijus Tamašauskas dešiniuoju kraštu atliko reidą, atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, o Gustas Gudukas vienu lietimu pelnė įvartį.

Dar iki pertraukos abi komandos turėjo galimybių pasižymėti, tačiau rezultatas liko nepakitęs. Prieš antrąjį kėlinį klaipėdiečių sudėtyje buvo atlikti trys keitimai – Darius Kublickas, Jonas Vaitkus ir Nojus Šimkus pakeitė Vadimą Trefilovą, Mantą Rusį ir Darių Jurgelevičių.

„Labiausiai pasijuto, kad aikštėje neliko M. Rusio. Nors jiems ir toliau priklausė kamuolio kontrolė, tačiau aštrumo, sakyčiau, buvo mažiau.

Apskritai vertinant, gavosi geros rungtynės. To komandai garsiai nesakiau, bet ypač po pirmojo turo galvojau, kad lygiosios nebūtų pats blogiausias variantas. Manau, nuo to visai lygai įdomiau ir laukia įdomus čempionatas“, – reziumavo M. Gintalas.

Tui tarpu ketvirtadienį Kaune LSU 0:6 pralaimėjo antrą pergalę iškovojusiems Vilniaus universiteto studentams, o sostinėje Vilniaus TECH 3:1 buvo pajėgesnis už KTU rinktinę.

LSU – VU 0:6

Rimanto Turskio treniruojami Vilniaus universiteto auklėtiniai be didesnių pastangų sutriuškino Lietuvos sporto universiteto komandą, kuriai tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės. Šįsyk šiurkščios kauniečių klaidos apie geresnį rezultatą jiems pasvajoti net neleido.

Pirmasis įvartis krito dešimtąją minutę, kai Jonas Lebedevas reidu per pusę aikštės atsirado vienas prieš varžovų vartininką Vytį Morkūną, kurį gana lengvai pergudravo. Ir, LSU nelaimei, tai buvo tik pradžia.

Po penkių minučių krito antrasis įvartis, kuris galėtų būti pretendentu į gražiausio titulą. Giedrius Onuškevičius iš dešiniojo krašto tolimu smūgiu perkėlė vartininką bei padvigubino skirtumą.

Po to antrojo įvarčio LSU žaidimas visiškai sugriuvo, o klaidos gynyboje tiesiog rėžė akis. Dar iki pertraukos VU įmušė du įvarčius, po pertraukos taip pat du, nors galėjo jų primušti gerokai daugiau.

Per šias rungtynes J. Lebedevas pasižymėjo trimis įvarčiais, G. Onuškevičius – dviem, dar sykį pasižymėjo Arnas Neimantas.

Vilnius TECH – KTU 3:1

Po kiek nepelnyto skaudaus pralaimėjimo pirmajame ture Giedriaus Barevičiaus treniruojami Vilniaus Gedimino technikos universiteto auklėtiniai iškovojo pergalę prieš KTU.

Nuo pirmų minučių iniciatyvą į savo rankas perėmę vilniečiai uždarė varžovus jų pačių aikštės pusėje, sukūrė bent kelias progas, tačiau jomis pasinaudoti nesugebėjo.

Neįmuši tu – įmuš tau. Dviese Vilniaus TECH gynėjai nesusikalbėjo, leido varžovams uždirbti kampinį, pelnyti įvartį ir išsiveržti į priekį.

Kaip į tai sureagavo TECH? Beveik niekaip, nes jie ir toliau bandė ieškoti savųjų šansų. Surado po kampinio, kai galva pasižymėjo Aleksas Okolovič.

Dar iki pertraukos įspūdingą reidą sukūrė Jurgis Stankevičius, kuris padėjo ant lėkštutės kamuolį tam pačiam A. Okolovič, kurio antrasis įvartis aikštės šeimininkus išvedė į priekį.

Po pertraukos KTU studentai žaidė žymiai geriau nei pirmajame kėlinyje, tuo pačiu priversdami varžovus kiek atsitraukti. Rungtynių lemtis nulemta buvo 77 minutę, kai dar vienas J. Stankevičiaus reidas virto rezultatyviu perdavimu Kajui Matažinskui. Pastarajam teliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

„Manau, kad pergalės nusipelnėme. Ilgą rungtynių dalį žaidėme tokį žaidimą, kokį noriu matyti. Tik tiek, kad su realizacija turėsime padirbėti“, – reziumavo G. Barevičius.