Neįgaliesiems

LSFL pakartotinis startas – nežinomųjų gerokai daugiau nei faktų

Gegužės 17 dieną po daugiau nei pusmečio pertraukos LSFL lygos sugrįžta į 2020 – 2021 metų čempionatą. Nepaisant paties džiaugsmingo fakto, treneriai būsimą sezono dalį pasitinka su nemažu nerimu.

„Kiek metų dirbu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentais, gegužės mėnuo dėl mokslų visada būdavo pats sunkiausias. Dabar dar pridėkime pandemiją, pridėkime nuotolinį mokslą, tai situaciją gausime neeilinę. Be abejo, surinkti žaidėjus bus nelengva, todėl labai didelių tikslų ir nekeliame. Pagrindinis – nepasidaryti gėdos“, – sakė Vilniaus Tech treneris Giedrius Barevičius. Jo auklėtiniai per pirmąją sezono dalį spėjo sužaisti penkerias rungtynes, iškovoti keturis taškus ir turnyro lentelėje prasibrauti ant ketvirtojo laiptelio.

Priminsime, kad dėl pandemijos 2019 – 2020 metų čempionatas buvo nutrauktas, o nugalėtojais paskelbti Šiaulių universiteto studentai. Po čempionų paskelbimo ceremonijos Saulės miesto atstovai pranešė, kad naujajame čempionate nedalyvus, o dalyvių skaičiui susitraukus iki penkių, LSFL valdyba nusprendė naująjį sezoną vykdyti keturiais ratais. Smogus antrajai pandemijos bangai, įgyvendinti šią misiją pasirodė neįmanoma.

„Ir gaila, ir apmaudu. Tačiau toks gyvenimas. Reikia suprasti, kad dėl pandemijos universitetams perėjus į nuotolinį mokslą, dauguma studentų išvažinėjo į savo gimtuosius miestus. Tai reiškia, kad surinkti komandas treneriams tapo tiesiog neįmanoma. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl ko lyga tiek ilgai buvo „uždaryta“, – sakė LSFL prezidentas Rimantas Turskis.

Jo treniruojama Vilniaus universiteto komanda po rudens etapo užima antrąją poziciją, atsilikdama tik nuo pergalingai žygiuojančio Kauno technologijos universiteto.

„Į likusią sezono dalį žiūrime kaip į pasiruošimą būsimam sezonui. Kažkiek treniruočių jau turėjome, tačiau, sakau atvirai, jo nevisavertės. Labai tikiuosi, kad rugsėjį viskas atsistos į savo vėžes, o iki tol turime laiko tam pasiruošti. Sąlygos pas mus, kaip visada, geros, bet.. kiek tai padės gerai pasirodyti, pamatysime“, – kalbėjo R.Turskis.

Kaip jau užsiminėme, čempionate pirmauja KTU studentai, kurie rudenį iškovojo visas keturias pergales ir antroje vietoje esančius varžovus lenkia net penkiais taškais. Įvertinus faktą, kad čempionatas bus trumpesnis nei numatyta, ši persvara yra pakankamai solidi.

„Persvara solidi, tačiau nuotaikos vis tiek ne pačios geriausios. Pradėjome treniruotis ne taip seniai, lankomumas, švelniai tariant, ne ypatingas, šešiems studentams artėja diplominio gynimas.. Tokios ir nuotaikos.  Nėra ko labai džiūgauti, kita vertus – nėra ko ir verkti. Kaip galėsime – taip ir žaisime“, – komentavo KTU treneris Gintaras Grigonis.

Trečiąją vietą prieš atnaujinant pirmenybes užima Lietuvos sporto universiteto studentai. Pastarieji rudens metu dusyk iškovojo pergales ir dusyk patyrė nesėkmes.

„Manau, kad mūsų situacija nuo kitų pernelyg nesiskiria. Studentai vis dar išsivažinėję, į treniruotes renkasi sunkiai, todėl laukia nemenkas iššūkis. Yra dėl ko pakovoti, todėl dabar viskas priklausys nuo visų bendro noro. Aš pats tikiuosi garbingai užbaigti sezoną. Tuomet lauksime rudens ir tikėsimės, kad viskas bus gerai“, – komentavo LSU treneris Tomas Miliauskas.

Dar viena Kauno komanda – Vytauto Didžiojo universisteto – rudenį užbaigė ant penktojo turnyro lentelės laiptelio. Per ketverias rungtynes VDU iškovojo tris taškus.

„Pavasarį pasitinkame su dideliais iššūkiais. Kaune gyvena tik keturi žaidėjai, o visi kiti yra išvykę į savo gimtuosius miestus. Treniruotis kartu galimybių nėra, rinksimės tik į rungtynes… Kažkuria prasme nauja patirtis visiems. Iš kitos pusės, visas studentų gyvenimas yra didelė nežinomybė (šypsosi). Tokia ta antroji sezono pusė“, – reziumavo VDU treneris Mantas Gintalas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS