LSFL sezono kulminacija – čempionų titulo likimas paliktas paskutiniam turui

Praėjusią savaitę į Lietuvos studentų futbolo lygos turnyrinės lentelės viršų pakilusi Klaipėdos universiteto rinktinė priversta atsigręžti žemyn. Antradienį vykusiose rungtynėse klaipėdiečiai 1:3 pralaimėjo VDU futbolininkams, kurie ir tapo čempionato lyderiais. Kitose antradienio rungtynėse KTU 0:1 nusileido LSU studentams.

VDU – KU 3:1

Nuostabią sportinę formą demonstruojantys Vytauto Didžiojo universiteto futbolininkai iškovojo ketvirtą pergalę paeiliui bei išlieka vienintele komanda, antrame rate nepraradusia nė vieno taško. Beje, prisiminus pirmojo rato pabaigą, tai Klaipėdoje vykusiose šių universitetų rungtynėse 3:1 triumfavo klaipėdiečiai.

Šįsyk VDU studentams duota užduotis buvo aiški – žaisti kuo aktyviau ir, varginant varžovus, ieškoti savo galimybių. Tiesą sakant, KU komandai toks pasiūlymas patiko ir, nors ne taip dažnai kaip varžovai, bet jie irgi neretai apsilankydavo prie varžovų vartų.

Per pirmąjį kėlinį įvarčių įmušta nebuvo, tačiau, būtent, pirmojo kėlinio epizodas nulėmė rungtynes. Bent jau tokios nuomonės yra KU treneris Evaldas Misiūnas. Jo auklėtinis Lukas Nedzinskas ne žaidybinėje situacijoje užsidirbo raudoną kortelę ir savo komandą paliko aikštėje mažumoje.

„Vienas žaidėjas padarė grubią klaidą, kuri pražudė visą komandą. Galvojome, kad susitvarkysime, bet praleidome vieną įvartį, antrą… Bandėme kabintis, bet nepasinaudojome šimtaprocentine proga ir tai nulėmė rungtynes. Kertinis taškas – raudona kortelė“, – sakė E. Misiūnas.

VDU į priekį išsiveržė iškart po pertraukos. Po kampinio ir pakelto kamuolio į baudos aikštelę aukščiau už visus iššoko Povilas Katinas, kuris galva stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį vartų kampą.

Dar po kelių minučių standartinė situacija kauniečiams vos nepadovanojo antrojo įvarčio, tačiau tąsyk maksimaliai gerai sužaidė vartininkas Vadimas Trefilovas.

Įpusėjus antrajam kėliniui, savo super progą turėjo ir svečiai, tačiau vienas prieš vartininką atsidūręs Kingsley Sunday smūgiavo per silpnai.

Neįmuši tu – įmuša tau. Ši banali taisyklė pasitvirtino ir šiose rungtynėse, kai po nerealizuotos KU progos, prabėgus minutei, keturiese prieš tris pabėgo aikštės šeimininkai, kuriems įvartį pelnė Reinas Batutis.

VDU to neužteko. Komanda per 10 minučių sukūrė dar tris progas, o trečiąjį įvartį pelnė tas pats R. Batutis. Jis pabėgo nuo varžovų ir dviem smūgiais klaipėdiečių vartininkui nepaliko šansų.

87 minutę KU pelnė garbės įvartį, kai po tolimo baudos smūgio sėkmingai baudos aikštelėje kamuolys nukrito Tomui Jonušui. Vis tik, to buvo per maža.

KTU – LSU 0:1

Praėjusią savaitę praradę galimybes kovoti dėl prizinės vietos, po dar vieno pralaimėjimo KTU studentai nukrito dar žemiau. Apmaudžiausia jiems, kad vienintelis rungtynių įvartis buvo įsimuštas į savuosius vartus.

Nepaisant to, kad rungtynes abi komandos žaidė apylygiai, vis tik progas geresnes kūrė KTU. Čia ypač išsiskyrė Dominykas Ryckis, kuris bent tris kartus buvo labai arti įvarčio. Visais atvejais kamuolys vartuose taip ir neatsidūrė.

Pergalingas LSU įvartis buvo įmuštas iškart po pertraukos. Po standartinės situacijos kamuolys buvo pakeltas į baudos aikštelę ir iš ten smūgiuotą kamuolį galva prilietė (taip pat galva) Laurynas Veščiūnas bei, pakeitęs skriejimo kryptį, pasiuntė kamuolį į vartus.

Per likusį laiką Selimas Dundaras turėjo neblogą galimybę rezultatą išlyginti, tačiau tai buvo ne KTU diena. Jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

„Buvome verti daugiau, bet taip susiklostė. Reziumuojant, nežaidėme nei mes gerai, nei jie“, – konstatavo KTU treneris Gintaras Grigonis.