LSFL startas: visi prizininkai startavo pergalingai

Šį antradienį startavo naujasis Lietuvos studentų futbolo lygos sezonas. Pirmajame ture pergales iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto komandos.

VU – LSU 3:1

Įvarčiai: A. Karasiovas, P. Kalimavičius, J. Lebedevas; M. Rusys

Praėjusiame sezone vicečempionais tapę Vilniaus universiteto studentai, užtikrintai sužaidę antrąjį kėlinį, 3:1 nugalėjo iš pagrindų pasikeitusią Lietuvos sporto universiteto rinktinę.

Savo jėgą vilniečiai pradėjo demonstruoti nuo pirmųjų susitikimo akimirkų. Sužaidus kiek daugiau nei aštuonias minutes, po įžaisto kampinio krito ir pirmasis įvartis. Dviem smūgiais pasižymėjo Artūras Karasiovas, kuris tapo pirmojo naujojo sezono įvarčio autoriumi.

Dar po dviejų minučių įspūdingą atsaką pateikė LSU komanda. Aikštės viduryje kamuolį perėmęs Mantas Rusys maždaug iš dvidešimties metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą. VU vartininkas Ernestas Černiavskij tame epizode buvo bejėgis.

Išlyginę rezultatą, LSU studentai įsidrąsino bei žaidimo prasme nuo varžovų pradėjo neatsilikti. Tačiau tuomet savo žodį tarė Povilas Kalimavičius, maždaug iš dvidešimties metrų puikiu smūgiu nuginklavęs varžovų vartininką Lauryną Klimą.

Šis įvartis buvo kertinis rungtynėse, nes iškart po jo per pora minučių VU galėjo pasižymėti dar bent du kartus. LSU komanda sugriuvo ir po pertraukos atsigauti nesugebėjo.

Įspūdingai susiklostė Jono Lebedevo debiutas komandoje. Vos tik pasirodęs po keitimo pirmaisiais kamuolio lietimais VU naujokas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką bei padidino persvarą. Tai buvo paskutinysis dvikovos įvartis.

„Sužaidėme geriau nei tikėjomės. Labai patiko naujokų įsijungimas į žaidimą ir, apskritai, tikrai esu patenkintas tuo, kaip žaidėme. Be abejo, tobulėti yra kur ir kiekvienose rungtynėse bandysime tai daryti“, – po dvikovos kalbėjo VU treneris Rimantas Turskis.

KTU – KU 2:1

Įvarčiai: A. Miklovis, E. Mickevičius; L. Barsteika

Aukštą rungtynių tempą pasiūlę lygos naujokai Klaipėdos universiteto futbolininkai po pertraukos neatlaikė to tempo ir savo debiutą buvo priversti pažymėti nesėkme. Tiesa, pirmasis kėlinys to nežadėjo.

Čempiono titulą ginantys KTU studentai per pirmąjį kėlinį susidūrė su labai rimta varžovų jėga, kuri pasireiškė ir po standartinės situacijos L. Barsteikos įmuštu įvarčiu galva.

Prasidėjus antrajam kėliniui, KU situacija galėjo būti dar geresnė, tačiau Erikas Vainoras nerealizavo vienuolikos metrų baudinio. Galima sakyti, kad nuo tos akimirkos vaizdas aikštėje pradėjo keistis. KTU žaidimas gerėti, KU – prastėti.

„Dvikovos pabaigoje buvome aktyvesni. Varžovai pavargo ir mes tuo sugebėjome pasinaudoti“, – sakė KTU treneris Gintaras Grigonis.

Abu įvarčius jo auklėtiniai įmušė po skersų perdavimų į baudos aikštelę. Pirmuoju atveju – Arvydui Mikloviui, antruoju – Edvinui Mickeivičiui.

„Tikrai nebloga komanda, kuri dar parodys savo jėgą. Be abejo, komandos žaidimas labai priklauso nuo kelių labiau patyrusių žaidėjų, kurie vedė visą žaidimą. Kol jie turėjo sveikatos, mums buvo labai nelengva“, – reziumavo G. Grigonis.

Vilnius TECH – VDU 4:0

Įvarčiai: A. Baulinas, A. Čivilis, A. Okolovič, A. Kormokovas

Nepaisant to, kad VDU komanda kiek aktyviau pradėjo rungtynes ir darė varžovams spaudimą, palaipsniui situacija keitėsi. Giedriaus Barevičiaus auklėtiniai vis stiprino žaidimą atakoje ir atrodė, kad įvartis bręsta.

„Gali jis bręsti kiek nori, tačiau kol to įvarčio nėra, be abejo, neramu“, – sakė G.Barevičius.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, Arnoldas Baulinas susistabdė komandos draugo atliktą perdavimą ir, atsidūręs vienas prieš vartininką, stipriu smūgiu išvedė komandą į priekį.

Po įvarčio vilniečiai tempo nemažino ir dar iki pertraukos skirtumą padvigubino. Šįsyk po kampinio Arminas Čivilis pasižymėjo galva.

Beveik įpusėjus antrajam kėliniui, buvo įmuštas ir trečias įvartis, kai sėkmingai į ataką išėjęs Aleksas Okolovič įspūdinga bomba iš už baudos aikštelės ribų varžovams nepaliko jokių šansų.

Po šio įvarčio žaidimas aprimo, nes abi komandos jau žinojo, kuri taps nugalėtoja. Nepaisant to, paskutinį tašką padėjo Aleksandras Kormokovas iš kelių metrų dar labiau padidinęs skirtumą

„Nebuvo taip lengva, kaip rodo rezultatas. Tačiau matydamas žaidimą, jaučiau, kad turėtume jį perlaužti į savo pusę“, – konstatavo G. Barevičius.